„Veolia“ ir „Vilniaus energija“ savivaldybei bei Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) sumokės 17,9 mln. eurų ir apie 16,8 mln. eurų palūkanų – iš viso 34,7 mln. eurų“, – komentare sakė už „Veolia“ veiklą Lietuvoje atsakingas bendrovės direktorius Pawelas Orlofas.
„Veolia“ teigia esanti pasirengusi nedelsiant sumokėti šią sumą ir šiuo metu laukia, kol Vilniaus savivaldybė ir VŠT nurodys sąskaitą, kur pervesti pinigus.
VŠT atstovė Monika Merkytė BNS sakė, kad teisininkai dar dirba, todėl ji negalėjo pasakyti, kada ir kokiai sumai bus išrašyta sąskaita.
Vilniaus savivaldybė ir VŠT skelbė, kad pagal arbitražo sprendimą „Veolia“ ir jo valdoma „Vilniaus energija“ Vilniui turi grąžinti 83 mln. eurų kompensaciją, kurią sudaro daugiau nei 61,5 mln. eurų pinigais (įskaitant apie 3 mln. eurų bylinėjimosi išlaidų) ir 21,5 mln. eurų – turtu.
Tuo metu savivaldybė ir VŠT buvusioms šilumos ūkio nuomininkėms turi išmokėti apie 26,9 mln. eurų, iš jų 10,9 mln. eurų – už turtą ir apie 16 mln. eurų bylinėjimosi išlaidų.
„Veolia“ skaičiuoja, kad maždaug 61 mln. eurų jos kompensaciją miestui sudaro apie 44,8 mln. eurų priteistos sumos (iš jų 41,7 mln. eurų – už apyvartinius taršos leidimus) ir apie 17 mln. eurų palūkanų, taigi, iš šios sumos atėmus jai priteistą sumą su palūkanomis (apie 26 mln. eurų) lieka apie 35 mln. eurų.
Be to, iš šios sumos savivaldybė ir VŠT dar turės sumokėti apie 10 mln. eurų sėkmės mokesčio Liuksemburgo rizikos kapitalo fondui „Profile Investment“.
Miestas ir VŠT Stokholmo arbitražo teismo prašė iš „Veolia“ priteisti 560 mln. eurų kompensaciją.
Tuo metu „Veolia“ skelbia, kad iš jos reikalauta sumokėti apie 850 mln. eurų ir palūkanų.
Pasak savivaldybės, arbitražo teismas pripažino, kad „Veolia“ ir „Vilniaus energija“ pažeidė 15 metų (2002-2017 metų) Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutarties sąlygas neteisėtai pasisavindamos apyvartinius taršos leidimus, taip pat pripažino kitus sutarties pažeidimus.
Tuo metu „Veolia“ ir „Vilniaus energija“ pareiškė, jog tribunolas atmetė didžiąją dalį savivaldybės reikalavimų. Pasak jų, nepaisant savivaldybės ir VŠT pastangų proceso metu pavaizduoti „Veolia“ kaip korumpuotą įmonę, manipuliuojančią faktais, skleidžiančią netiesą bei nevykdančią sutartinių įsipareigojimų, tribunolas visus šiuos kaltinimus atmetė.