• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maisto užsakymas internetu tapo daugelio kasdienybe – vos keli paspaudimai telefone ir vakarienė jau pakeliui. Visgi daugelis klientų pastebi, kad ši paslauga brangsta, o tokias paslaugas teikiančios platformos prie kainos vis dažniau prideda įvairius papildomus mokesčius.

Maisto užsakymas internetu tapo daugelio kasdienybe – vos keli paspaudimai telefone ir vakarienė jau pakeliui. Visgi daugelis klientų pastebi, kad ši paslauga brangsta, o tokias paslaugas teikiančios platformos prie kainos vis dažniau prideda įvairius papildomus mokesčius.

REKLAMA

Skaitytojai pastebėjo, kad kartais, norint užsisakyti paprastą patiekalą ar užkandį, galutinė kaina tampa didesnė nei tikėtasi. Ir ne dėl to, kad maistas pabrango, o dėl įvairių mokesčių, kurie yra pridedami prie galutinės sąskaitos. 

Pavyzdžiui, užsisakant iš greito maisto restorano „McDonald’s“ per „Bolt Food“, platformoje nurodoma 8,65 euro siekianti maisto kaina, kuri vėliau išauga beveik iki 12 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Prie pradinės užsakymo sumos pridedami net keli papildomi mokesčiai: 1,59 euro paslaugos mokestis, 1,35 euro pristatymo mokestis ir dar 0,35 euro mažo krepšelio mokestis.

REKLAMA

Tai parodo, kad net ir paprasta vieno asmens vakarienė per maisto pristatymo programėlę nebetelpa į 10 eurų biudžetą – papildomi mokesčiai ją gali išauginti iki 12 eurų ar dar daugiau.

Norintiems užsisakyti mažai maisto daugiausiai klausimų kelia mažo krepšelio mokestis – ar tai išties būtina priemonė platformoms dengti kaštus, ar gudriai paslėpta taktika priversti klientus išleisti daugiau nei planavo?

REKLAMA
REKLAMA

Plačiai taikoma praktika

„Bolt Food“ generalinis vadovas Lietuvoje Povilas Račas paaiškino, kad mažos vertės užsakymo mokestis taikomas tuomet, kai kliento krepšelio suma nesiekia platformos nustatytos minimalios užsakymo vertės. Pasak jo, tai – natūrali ir plačiai taikoma praktika. 

„Minimalaus krepšelio dydžio nustatymas ir mažo krepšelio mokestis yra įprasta praktika tiek pristatymo, tiek prekybos sektoriuose – daug prekybininkų taiko mažo krepšelio mokestį, kadangi toks mokestis reikalingas padengti užsakymo įvykdymo sąnaudas“, – nurodė bendrovės vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Račas atkreipė dėmesį, kad minimalus krepšelio dydis priklauso nuo pasirinkto restorano ar parduotuvės. Tiesa, dažniausiai beveik visur taikomas toks pats mokestis.

„Užsisakant maistą iš restoranų ar kavinių per programėlę „Bolt Food“ minimalus krepšelis dažniausiai yra 9 eurai. Tai reiškia, kad užsakymams, kurių suma yra 9 eurai ar daugiau, mažo krepšelio mokestis nėra taikomas“, – pažymėjo „Bolt Food“ vadovas.

REKLAMA

Tai reiškia, kad platformoje „Bolt Food“ mažo krepšelio mokestis yra lygus skirtumui tarp užsakymo kainos ir minimalaus krepšelio.

Pavyzdžiui, jeigu nurodyta, kad minimalus krepšelis yra 9 eurai, o naudotojas nori užsisakyti patiekalų už 7,5 euro, mažo krepšelio mokestis bus lygus 1,5 euro. 

P. Račas pabrėžė – kai naudotojas užsisako patiekalų ar prekių per programėlę „Bolt Food“, tačiau pasirenka paruoštą užsakymą atsiimti pats, nei mažo krepšelio, nei paslaugos mokestis nėra taikomas.

REKLAMA

Panaršius internete iš tikro galima rasti ir daugiau parduotuvių, taikančių panašius sprendimus. Pavyzdžiui, perkant iš „Senukų“ internetu, užsakymams, mažesniems nei 19,99 euro, yra taikomas administravimo mokestis, kuris siekia 1,99 euro.

Šiuo atveju prie užsakymo sumos pridedamas fiksuotas mokestis, nepaisant to, už kiek yra perkama. Tai reiškia, kad įmanoma apsipirkti net ir už mažiau nei 10 eurų,

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu „Bolt Food“, papildoma suma gali būti gerokai didesnė ir priklauso nuo to, kiek trūksta iki minimalaus krepšelio vertės, tad mažesnis pirkimas ten gali kainuoti proporcingai daugiau.

Pinigai atitenka kurjeriui

P. Račas nurodė, kad surinktą mažo krepšelio mokestį pasiima ne pati platforma, jis skiriamas kurjerių paslaugai apmokėti. 

REKLAMA

„Bolt Food“ vadovas pridūrė, kad neretai pasitaiko ir sukčiavimo atvejų, kai bandoma pasipelnyti iš mažų užsakymų, todėl šis mokestis padeda tam užkirsti kelią.

„Šis mokestis padeda apsisaugoti nuo sukčiavimo ar piktnaudžiavimo atvejų, pavyzdžiui, kai inicijuojami netikri mažos vertės užsakymai siekiant pasipelnyti iš pristatymo veiklos“, – nurodė vyras.

REKLAMA

Visgi išlieka neaišku, kam reikalingas toks atskiras mokestis, kadangi klientas visada sumoka pristatymo bei aptarnavimo mokesčius. 

Jei tikrasis tikslas – kompensuoti logistikos išlaidas ar padengti kurjerio darbą, galbūt būtų paprasčiau ir skaidriau tiesiog šiek tiek padidinti pristatymo mokestį mažiems užsakymams. 

Tiesa, pati bendrovė tokią mokesčių struktūrą aiškina kaip būtinybę užtikrinti paslaugų kokybę bei kompensuoti įvairias veiklos sąnaudas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paslaugos mokestis naudojamas platformos priežiūrai, mokėjimų apdorojimui, klientų aptarnavimui ir kitoms administracinėms išlaidoms, įskaitant klientų pritraukimą, padengti. Šis mokestis yra taikomas visiems pristatomiems užsakymams, jo dydis priklauso nuo bendros užsakymo vertės.

Tiek mažo krepšelio mokestis, tiek paslaugos mokestis leidžia mums išlaikyti paslaugų kokybę ir užtikrinti stabilias pajamas kurjeriams, kartu suteikiant klientams galimybę užsisakyti tai, ko jiems reikia. Abu mokesčiai yra aiškiai nurodomi naudotojui prieš užsakymo patvirtinimą“, – pasakojo P. Račas.

REKLAMA
Padaryčiau 100 eurų mokestį ir taip išvalyčiau Vilnių nuo invazinių, nes jau per daug jų
Deportuokit bolt wolt alkaida užsieniečius iš Lietuvos.
Bolt wolt užsieniečiai pašika ir rankų neplauna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų