• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojams primenama, kad jie dar gali gauti 1 tūkst. eurų siekiančią išmoką už taršius automobilius. Taip pat jie informuojami, kur reikia kreipti ir kam gali būti panaudojama išmoka.

Gyventojams primenama, kad jie dar gali gauti 1 tūkst. eurų siekiančią išmoką už taršius automobilius. Taip pat jie informuojami, kur reikia kreipti ir kam gali būti panaudojama išmoka.

REKLAMA

Aplinkos projektų valdymo agentūros Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Pliuskuvienė sako, kad šiuo metu gyventojai gali teikti paraiškas, jeigu nori gauti kompensaciją už sunaikintą taršią transporto priemonę ir įsigytą mažiau taršią transporto priemonę.

„Pagal kvietimą „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“ nuo 2022 m. birželio mėn. šiuo metu gautos 1102 paraiškos, iš jų 1001 pareiškėjui jau išmokėtas finansavimas 1 mln. eurų. Iš viso kvietimui skirta 4 mln. eurų“, – informavo vedėja.

Reikalavimai įsigijus mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę:

  • M1 klasės (lengvasis) mažiau taršus automobilis, kurio bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km (V.7, pagal NEDC arba WLTP metodiką);
  • M1 klasės mažiau taršus automobilis varomas vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra (dyzelis netinkama kuro rūšis);
  • CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams;
  • Elektrinė transporto priemonė – nauja L klasės transporto priemonė užregistruota Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre, kurios galios šaltinis yra tik elektra ir bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 0 g/km;
  • Mažiau taršaus automobilio pirmosios registracijos data Europos Sąjungoje – 2014 m. sausio 1 d. arba vėlesnė;
  • Įsigijus mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, tinkamomis išlaidomis laikomos išlaidos, patirtos nuo 2022 m. sausio 1 d.;
  • Pareiškėjas įsigijęs mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, įregistruoja savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu – tampa valdytoju;
  • Įsigyto mažiau taršaus automobilio ar elektrinės transporto priemonės registracijos liudijime privalo būti nurodyta, bendras išmetamas automobilio CO2 kiekis (V.7), pirmosios registracijos data (B) arba modelio metai (B.2), pirmosios registracijos Lietuvoje data (B.1).

Be to, E. Pliuskuvienė primena, kad gyventojai, sunaikinę taršų automobilį, valstybės skiriamus pinigus gali panaudoti ir kitaip.

REKLAMA
REKLAMA

Iki birželio 10 d. dar vyksta kvietimas, kurio metu gyventojai, sunaikinę taršią transporto priemonę, gali įsigyti viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių pasidalijimo paslaugas ar paprastą/elektrinį dviratį ar paspirtuką", – teigė ji.

REKLAMA

Taip pat pastebima, kad šiam kvietimui buvo skirta 8 mln. eurų, o šiuo metu yra gauta keik daugiau nei 5 tūkst. paraiškų, iš kurių beveik 4,3 tūkst. pareiškėjų jau išmokėta apie 3,3 mln. eurų kompensacijų.

Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ taip pat ragina paskubėti teikti prašymus.

„Skubėkite teikti prašymą, pasinaudokite numatyta maksimalia 1 tūkst. eurų išmoka vienam pareiškėjui už viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus ilgalaikius bilietus ir judėkite tvariau!" – teigė įmonės atstovai.

Prašymus galite teikti ČIA.

ta tukstanti lai susikisa i viena vieta
Susikiškit ta tūkstantį šiknon...
jeigu dujos rusiškos - tada netinka, taršus visvien.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų