• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausią Baltijos šalyse mažmeninės prekybos tinklą valdančios bendrovės "Vilniaus prekyba" akcininkas Nerijus Numavičius yra turtingiausias žmogus Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalo "Veidas" sudarytame turtingiausių Lietuvos žmonių trisdešimtuke N.Numavičius vėl aplenkė kitus verslininkus.

REKLAMA

"Amžiaus paslaptis", pasak "Veido", lieka ir tai, kokiomis dalimis dešimt "Vilniaus prekybos" grupės akcininkų dalijasi šios Lietuvos verslo lyderės akcijas. Anot analitikų, Nerijus Numavičius valdo didžiąją dalį akcijų, todėl sąraše nėra nei kitų brolių Numavičių, nei brolių Marcinkevičių.

Pirmajame turtuolių penketuke - pagrindinis koncerno "Achemos grupė" akcininkas Bronislovas Lubys, koncerno "MG Baltic" akcininkas Darius Mockus, pagrindinis Ūkio banko bei Ūkio investicinės grupės akcininkas Vladimiras Romanovas ir "Vičiūnų" grupės įmonių akcininkas Visvaldas Matijošaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Į turtingiausiųjų dešimtuką taip pat pateko vienas didžiausių "Senukų" akcininkų Augustinas Rakauskas, koncerno SBA savininkas Arūnas Martinkevičius, gamtinių dujų bei kitose verslo srityse dirbantis Rimandas Stonys, sulčių ir gėrimų gamybos įmonę "Sandora" valdantys Raimondas Tumėnas ir Igoris Bezzubas.

R.Tumėnas bei I.Bezzubas, įsukę gaiviųjų gėrimų verslą Ukrainoje, iškopė ne tik į Lietuvos trisdešimtuko viršūnes. Ukrainos turtuolių sąraše jie užima aukštas 68-69 vietas. Jų turtas vertinamas daugiau nei po 0,5 mlrd. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos turtuolių olimpe šiemet atsidūrė ir dvi moterys: verslininko ir politiko Viktoro Uspaskicho žmona Jolanta Blažytė bei Birutė Kantauskienė. Pasak "Veido", nors už šių moterų nugarų stovi įtakingi ir turtingi vyrai, jos valdo didelę dalį jų turto.

V.Uspaskichui, iš pradžių pasukusiam į politiką, o paskui radusiam prieglobstį Maskvoje, kapitalą toliau krauna kol kas vis dar oficiali jo žmona. Nors "Biovelos" vardas asociuojasi su jos vadovu Virginijumi Kantausku, tačiau didžiąją grupės įmonių akcijų dalį - 70 proc. - savo rankose laiko jo žmona B.Kantauskienė.

REKLAMA

Dideliais tempais milijonus kraunasi "ŽIA valdos" pagrindinis akcininkas Gediminas Žiemelis, per trumpą laiką sugebėjęs nurungti ne vieną gerai žinomą verslininką.

Turtuoliams pernai dar praturtėjus, šiemet į žurnalo "Veidas" sudarytą nebepateko mažiau nei šimtu milijonų litų vertinamą turtą užgyvenę verslininkai.

Už borto liko į sąrašus pretendavę "Invaldos" grupės akcininkai Dailius Juozapas Mišeikis, Algirdas Bučas, Darius Šulnis bei Alvydas Banys. "Veido" skaičiavimais, kiekvieno jų valdomo turto vertė svyruoja nuo 70 iki 90 mln. litų.

REKLAMA

Į tolesnio sąrašo eilutes pretenduotų ir informacinių technologijų bendroves vienijančių grupių "Sonex" ir "Alna" akcininkai Arūnas Bartusevičius ir Valentinas Milaknis.

Daugiau kaip 50 mln. litų vertinamas ir politiko Antano Boso turtas. Nuo A.Boso neatsilieka Klaipėdos terminalo grupės savininkas Zigmas Petrauskas.

Šiais metais sąraše neliko ir pirmuoju smuiku "Rubicon Group" griežiančio Andriaus Janukonio. Koncerno, kuriam priklauso apie 30 šalyje veikiančių bendrovių, akcijas lygiomis dalimis, be paties A.Janukonio, valdo dar šeši akcininkai, todėl iš pažiūros jų valdomas didelis turtas padalijus į septynias dalis gerokai sumažėja.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų