Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naudojamų greičio matavimo prietaisų skaičius Lietuvos keliuose vis labiau didėja. Ne išimtis ir šie metai – skelbiama, kad iki vasaros pabaigos planuojama įrengti 112 naujų vidutinio greičio matuoklių.

Naudojamų greičio matavimo prietaisų skaičius Lietuvos keliuose vis labiau didėja. Ne išimtis ir šie metai – skelbiama, kad iki vasaros pabaigos planuojama įrengti 112 naujų vidutinio greičio matuoklių.

REKLAMA

Skirtingose kelių atkarpose sustatyti greičio matuokliai, įrengti dar 2020 metais, veikia visu pajėgumu. Iš viso pernai jų keliuose atsirado 50 ir greitį tikrina 25-iuose kelių atkarpose. 

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovas Evaldas Tamariūnas vairuotojams primena, kad tokių prietaisų įrengimas – ne pabaiga. Jau šiais metais iki vasaros pabaigos keliuose greičio mėgėjus turėtų tramdyti dar 112 naujų vidutinio greičio matuoklių, kurie veiks 56 skirtingose kelio atkarpose.

„Pagal anksčiau pasirašytas sutartis, valstybinės reikšmės keliuose šiemet bus įrengti 56 vidutinio greičio matuoklių ruožai. Greičio matavimo prietaisai valstybinės reikšmės keliuose yra įrengiami etapais, įranga derinama, atliekama metrologija.

REKLAMA

Apie kelio ruožą, kuriame įrengti veikiantys nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, informuoja iš abiejų radaro pusių įrengti informaciniai kelio ženklai Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“.

Visi 56 ruožai visu pajėgumu pradės veikti iki vasaros pabaigos. Kaip jau minėjome, greičio matavimo prietaisai valstybinės reikšmės keliuose yra įrengiami etapais, įranga derinama“, – kalbėjo pašnekovas. 

Plėsti vidutinio greičio matuoklių ateityje neketina  

Nors šiuo metu pagal viešuosius pirkimus vidutinio greičio matuoklių įrengimo darbai baigsis tik 2022 metais, bent jau kol kas ateityje plėsti tokių matavimo prietaisų tinklo neketinama.

„2020 m. pradžioje Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikė 50 vidutinio greičio matuoklių, kurie matavo greitį 25-iuose ruožuose.

REKLAMA
REKLAMA

2020 m. pabaigoje pagal anksčiau pasirašytas sutartis valstybinės reikšmės keliuose buvo įrengta 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių. Iki 2021 m. vasaros pabaigos planuojama įrengti 112 vidutinio greičio matuoklių, kurie matuos greitį 56 ruožuose. Iki 2022 m. vasaros pabaigos planuojama įrengti 100 vidutinio greičio matuoklių (50 ruožų).

Kol kas plėsti vidutinio greičio ruožų matuoklių tinklo neketinama“, – aiškino LAKD atstovas. 

Informacija apie esamas ir planuojamas įrengti greičio kontrolės priemones valstybinės reikšmės keliuose viešinama šiame žemėlapyje.

Lietuvos automobilių kelių direkcija atkreipia vairuotojų dėmesį, kad greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias autoįvykių pasekmes, todėl dar kartą ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, paisyti kelio ženklų nurodymų, važiuoti leistinu, saugiu greičiu.

Užfiksavo beveik 12 tūkst. pažeidėjų

Nors vidutinio greičio matuokliai jau veikia, panašu, kad daliai greičio mėgėjų tai nė motais – kiek ilgiau kaip per pusmetį nustatyta beveik 12 tūkst. pažeidėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė sako, kad greičio viršijimas yra vienas iš pagrindinių pažeidimų, o dažnu atveju ir priežastis, kuri gali sukelti skaudžius eismo įvykius.

„Valstybinės reikšmės keliuose įrengtos vidutinio greičio matavimo sistemos šiais metais užfiksavo, pirminiais duomenimis, daugiau nei 11 800 greičio viršijimo atvejų. 

Nustatyto važiavimo greičio viršijimas yra vienas iš dažniausiai vairuotojų daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų ir pagrindinė eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, priežastis. Tad susimąstyti turime dėl to visi“, – kalbėjo policijos atstovė.

Be to, pašnekovė paaiškina, kad vairuotojų, viršijančių greitį, smarkiai padidėja atšilus orams.

„Neturėtume akcentuoti nė vieno metų laiko – Kelių eismo taisyklių reikalavimų privalome paisyti bet kuriuo paros metu, kiekvieną savaitės dieną, ar tai būtų vasara ar žiema. 

REKLAMA
REKLAMA

Praktika rodo, kad greitį viršijančių asmenų, vairuojančių transporto priemones, skaičius gerokai padidėja nuo pavasario“, – paaiškino D. Žilinskė.

Lietuvos kelių policijos tarnyba akcentuoja viešajame eisme visų dalyvaujančių asmenų sąmoningumą ir supratingumą – primenama, kad kiekvienas esame atsakingas ne tik už savo, bet ir kitų saugumą kelyje ir privalome laikytis Kelių eismo taisyklių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų