Tūkstančiai žmonių šeštadienį Japonijos sostinėje Tokijuje reikalavo, kad būtų atsisakyta branduolinės energetikos, ir žadėjo niekada nepasiduoti šioje kovoje, nors mažai pokyčių įvyko praėjus dvejiems metams po branduolinės katastrofos, skelbia AP.
Likus dviem dienoms iki antrųjų žemės drebėjimo ir cunamio, kurie sukėlė Fukušimos branduolinę katastrofą, metinių, susirinkę demonstrantai teigė, jog niekada nepamirš didžiausios pasaulyje katastrofos po Černobylio ir pareiškė susirūpinimą dėl vyriausybės nekantrumo atnaujinti reaktorių veiklą.
"Aš nematau, kas mūsų laukia. Tai atrodo beviltiška, tačiau, jeigu dabar pasiduosiu, viskas bus baigta", - sakė 47-erių statybų bendrovės savininkas Akihiras Nakata (Akihiro Nakata).
Tik du iš 50 branduolinių reaktorių, kurie buvo išjungti apžiūrai ir tyrimams, buvo paleisti iš naujo. Atnaujinti reaktorių veiklą delsiama, iš dalies ir dėl besitęsiančių protestų prieš branduolinę energetiką.
Žmonės per kiekvieną nacionalinę šventę piketuoja Tokijo parkuose ir kiekvieną penktadienio vakarą susirenka prie parlamento. Pasak demonstracijos organizatorių, šeštadienį protesto akcijoje dalyvavo 13 tūkst. žmonių.
Praėjus dvejiems metams po katastrofos, 160 tūkst. žmonių vis dar negali grįžti į savo namus Fukušimos atominės elektrinės teritorijoje, vis labiau baiminamasi dėl vėžio ir kitų ligų, kurias gali sukelti pasklidusi radiacija.