Sušvelninus karantiną žmonės ėmė daugiau pirkti kaukių ir respiratorių: paaiškino, kaip keisis jų kainos

Vyriausybė nusprendė panaikinti reikalavimą dėvėti apsaugines kaukes ir kitus veido uždangalus lauke, atviroje erdvėje. Užtat patalpose žmonės raginami dėvėti medicinines kaukes ir respiratorius. Vaistinių ir prekybos tinklų atstovai pastebėjo, kad apsauginių kaukių, o ypač respiratorių, pardavimai augo jau anksčiau, duris atvėrus kirpykloms grožio salonams. Tačiau tikina, šių prekių nepritrūks, kainų kelti irgi neketina.

Mažiausiai apsauginės medicininės kaukės kainuoja prekybos tinklų parduotuvėse, tačiau čia jos parduodamos ne vienetais, bet 50 vnt. pakuotėmis. Visuose prekybos tinkluose šios pakuotės kaina vienoda – 4,99 euro. Vienos kaukės kaina išeina apie 0,12 euro.

Vaistinėse medicininės kaukės ir respiratoriai parduodami vienetais. Kaukių čia galima įsigyti už 0,12 – 0,13 euro. O 50 vnt. pakuotė kainuoja nuo 6,40 iki 12,50 euro.

Respiratoriai pigesni vaistinėse, čia jie kainuoja nuo 0,64 iki 3,60 euro, o prekybos centrų parduotuvėse 1,99 euro.

Kol kas kainų augimo nežada

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė tikino, kad vienkartinių medicininių kaukių ir respiratorių kainos nedidės.

„Šiuo metu parduodame dviejų spalvų vienkartines kaukes po 4,99 euro už 50 vnt. Respiratorius kainuoja 1,99 euro už 1 vnt. Tačiau populiariausios yra vienkartinės kaukės. Šiuo metu daugiausia nuperkama juodos spalvos.

Tiek apsauginės kaukės, tiek respiratoriai jau tapo mūsų reguliariomis prekėmis. Ir kitaip nei pirmojo karantino metu, turime stabilius bei patikimus tiekėjus. Paklausa jų irgi yra“, – sakė prekybos tinklo atstovė.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis, irgi tikino, kad pokyčiai apsauginių kaukių ar respiratorių kainodaroje neplanuojami.

„Dar klausimas, ar Vyriausybei nusprendus, kad kaukės ar respiratoriai privalomi tik uždaroje patalpoje, jų pardavimai augs. Gali būti, kad atsitiks priešingai – gyventojams jų reikės mažiau.

REKLAMA

Mūsų parduotuvėse 50 vnt. medicininių kaukių kainuoja 4,99 euro. 50 vnt. nemedicininių kaukių kainuoja 2,89 euro, 10 vnt. šių kaukių kainuoja 0,99 euro. O 2 vnt. respiratorių kainuoja 3,99 euro“, – informavo prekybos tinklo atstovas.

„Rimi“ prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sakė, kad po patirties pirmosios pandemijos bangos metu, kai rinkoje trūko vienkartinių veido kaukių ir kitų apsaugos priemonių, šiuo metu jų pasiūla bei atsargos yra pakankamos.

„Jų pardavimai glaudžiai susiję su šalyje fiksuojama susirgimų statistika, pavyzdžiui, praėjusios vasaros laikotarpiu jie buvo kritę, augant fiksuojamų susirgimų skaičiui – didėjo ir pardavimai. Pastaruoju metu ženklių pardavimų pokyčių nepastebime – jis išlieka stabilūs. Mūsų prekybos tinklo parduotuvėse pirkėjai gali įsigyti tiek vienkartinių medicininių, tiek daugkartinių veido kauko įvairiomis kainomis.

Vien Vyriausybės ar kitų institucijų sprendimai dėl kaukių dėvėjimo nedaro įtakos prekių kainų pokyčiams. Juos gali lemti paklausos ir pasiūlos pasikeitimai rinkoje, taip pat pokyčiai tiekėjų kainodaroje ar tam tikrų žaliavų kainų pasikeitimai“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Pardavimai stabilūs

Prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė sakė, kad vienkartinių apsauginių kaukių pasiūla jau kurį laiką yra stabili.

„Turime pakankamai atsargų, todėl galėtume pasiūlyti pakankamai kaukių už patrauklias kainas net ir padidėjus paklausai. Tačiau esame pastebėję, kad pirkėjai jau gana gerai apsirūpinę kaukių atsargomis, dažniausiai jų įsigyja atsinaujinimui.

O šiuo metu prekiaujame vienkartinėmis apsauginėmis kaukėmis, turime jų skirtingų dydžių pakuotėse. Penkių vienetų kaukių pakuotė kainuoja 1,59 euro, 50 vienetų – 4,99 euro. Respiratorių asortimente neturime“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pasakojo, kad šiuo metu parduotuvėse prekiaujama tiek vienkartinėmis, tiek daugkartinėmis apsauginėmis veido kaukėmis bei skydeliais.

REKLAMA

„Vienkartinės medicininės kaukės yra populiariausios ir įprastai perkamos 50 vienetų pakuotėje. Vienkartinių kaukių pardavimai išlieka stabilūs. Šiuo metu 50 vnt. tokių kaukių pakuotės kaina yra 4,99 euro.

Skirtingai nei praėjusių metų pavasarį, prasidėjus COVID-19 pandemijai, šiuo metu rinkoje vienkartinių medicininių kaukių trūkumo nėra, todėl ir ryškesnių kainų pokyčių neturėtų būti.

Artimiausiu metu pradėsime prekiauti ir respiratoriais. Tačiau jų pasiūla rinkoje yra mažesnė, todėl esant didesniam poreikiui jų įsigyti gali būti sunkiau ir kainuos brangiau“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Kaukių ir respiratorių daugiau perka atsidarius grožio salonams

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė teigė, kad šiuo metu, kaip ir visos pandemijos metu, populiariausios – medicininės kaukės.

„Taip pat jaučiame susidomėjimą juodomis sertifikuotomis vienkartinėmis kaukėmis. Nuo grožio salonų atsidarymo dienos praėjusį pirmadienį ypač jaučiame išaugusį susidomėjimą respiratoriais. Apsaugos priemonių paklausa paskutiniu metu išaugo, atsidarius prekybos vietoms ir grožio salonams.

Šiuo metu rinkoje yra pakankama kokybiškų asmens apsaugos priemonių pasiūla. Taip pat įmonės dar turi likučių iš pavasario, todėl manome, kad kainos neturėtų augti, o priemonių neturėtų pritrūkti. Mes palaikome šį sprendimą, nes moksliškai įrodyta, kad medicininės kaukės nėra efektyvios saugantis nuo viruso. Pačių pasigamintos medžiaginės kaukės neapsaugo nei nuo viruso platinimo, nei užsikrėtimo, tai tik barjeras, bet viruso dalelių nesustabdo, nes tai yra ne tam pritaikyta medžiaga. Jos veikia labiau kaip psichologinė apsauga“, – komentavo vaistinės atstovė.

„Benu“ vaistinių tinklo rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Urbas irgi pastebėjo, kad susidomėjimas respiratoriais pradėjo didėti praeitą savaitę ir vis dar kyla.

REKLAMA

„Palyginti su vasario mėnesio vidurkiu, matome kad šiandien pirkėjai 2,5 karto aktyviau ieško respiratorių. Jų mūsų vaistinėse galia nusipirkti palankesnėmis sąlygomis – perkant 2 pakuotes, mokama tik už vieną. Pasinaudojus pasiūlymu, vieno respiratoriaus kaina siekia 0,64 euro.

Panaši tendencija ir su trijų sluoksnių vienkartinių medicininių kaukių paklausa Stebėjome jų pardavimų pakilimą vasario antrą savaitę, paskui paklausa normalizavosi, o nuo antradienio matome ryškų šuolį – pirkėjų susidomėjimas medicininėmis kaukėmis padidėjo 5 kartus. Joms šiuo metu taikoma 40 proc. nuolaida ir vieneto kaina siekia 0,12 euro. O internetinėje vaistinėje prekiaujame pakuotėmis po 50 vnt“, – komentavo vaistinės atstovas.

Įmonės „Nemuno vaistinė“ valdančios „Camelia“ vaistines komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė sakė, kad medicininių mėlynų kaukių 50 vnt. kainuoja 6,40 euro, o 1 vnt. – 0,13 euro.

„Juodų medicininių kaukių 50 vnt. internetinėje vaistinės svetainėje kainuoja 8,75 euro, o fizinėse vaistinėse – 12,50 euro. Vieno respiratoriaus kaina – nuo 1,89 iki 3,6 euro.

Medicininės kaukės aktyviausiai buvo perkamos spalio-lapkričio mėnesiais. Šiuo metu susidomėjimas jomis sumažėjęs. Tačiau respiratorių pardavimai vasarį suaktyvėjo. Jų parduodame dvigubai daugiau negu sausį“, – pastebėjo vaistinių atstovė.

Rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį pritarė karantino švelninimams dėl kaukių dėvėjimo lauke. Kaip numatoma nutarime, jų nebereikės viešose atvirose erdvėse, išskyrus atvejus, kai nepavyksta išlaikyti 2 metrų atstumo nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Pasikeitimai įsigalioja nuo ketvirtadienio, vasario 25-osios. 

Kaukių dėvėjimo uždarose vietose reikalavimai nesikeičia.


Rašyti komentarą...
S
Stebėtojas
2021-02-25 08:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuprotėjo žmonės su tomis kaukėmis... Siūlau žaislų parduotuvėse pirkti asiliukų kaukes - pilnas miestas bus... asiliukų. Bus labai linksma!
Atsakyti
-8

B
Bukylos
2021-02-25 09:25:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikit jūs melagiai kas ką nori tas tą dedasi
Atsakyti
-1

&
&&&&&&&
2021-02-25 08:16:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo pirmo karantino ta pati medicinine kaukė ir man dzin ir tik parduotuvėj
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų