Spręs dėl karantino pratęsimo ir kaukių dėvėjimo pakeitimo

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl karantino pratęsimo, taip pat svarstys Ekspertų tarybos siūlymus dėl kaukių dėvėjimo tvarkos pakeitimo.

Kaip BNS informavo premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė, Ministrų kabinetas „apsispręs dėl karantino tęsimo trukmės ir sąlygų, o taip pat apsvarstys pasiūlymus dėl kaukių dėvėjimo“.

Šiuo metu karantinas Lietuvoje galioja iki vasario 28 dienos. Ekspertų taryba prie Vyriausybės antradienį pranešė rekomenduojanti jį pratęsti, tačiau konkretaus laikotarpio nenurodė.

Ekspertai taip pat pasiūlė Vyriausybei sušvelninti kaukių dėvėjimo lauke reikalavimus, tačiau nebeleisti dėvėti medžiaginių kaukių ar skydelių.

Pagal ekspertų siūlymą, kaukės turėtų būti dėvimos atvirose erdvėse tik tada, kai šalia dviejų metrų atstumu yra kiti asmenys. Reikalavimas dėvėti kaukes uždarose vietose nesikeistų.

Kaip teigė Ekspertų tarybos prie Vyriausybės narys, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas, įpareigoti gyventojus dėvėti tik medicinines kaukes arba respiratorius siūloma, nes medžiaginių kaukių, skydelių ir kitų panašių priemonių efektyvumas stabdant viruso plitimą yra labai nedidelis.

Šiuo metu visose viešose vietose vyresniems nei šešerių metų amžiaus žmonėms privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai gali būti kaukės, respiratoriai arba kitos priemonės. Išimtys taikomos neįgaliesiems, sportininkams ar esant už gyvenamųjų vietovių ribų.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-02-24 08:02:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai pavasarį nebuvo med. kaukių, tai tenkino ir namuose pagamintos ir vaikščiojo beveik visi Lietuvos gyventojai ir buvo PUIKU. Dabar prisipirko prekybos centrai, vaistinės, tai Jūs" ypatingai gerai mąstantys", nutarėte, kad nedinktų jų išleistos lėšos, tai jiems Jūs padedate dar labiau LOBTI. Kas jūs per žmonės? Skaitosi, kad " DIRBATE" , DĖL LIETUVOSS GYVENTOJŲ. KUR JŪSŲ VISI PAŽADAI IR AR JŪS PATYS SAVO GALVA N E B E M Ą S TO T E? SUSIMĄSTYKITE...
Atsakyti
-2

P
Pensininkas
2021-02-24 08:00:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin kiek tų vienkartinių kaukių išgalės nusipirkti pensininkai iš savo varganų pensijų per mėnesį?! Jie jau visiškai oxujelino!!!!!
Atsakyti
-5

L
Linas
2021-02-24 07:51:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be žodžių
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų