• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip pasikeitė įmonės rizikos vertinimas krizės laikotarpiu?

Pertvarkomi visi skyriai

2010 metų gegužės 20 dieną Europos parke, Vilniaus rajone, vyks „Finansų direktorių konferencija 2010“. Šia proga „Balsas.lt savaitei“ į klausimus atsakė viena konferencijos pranešėjų, „Deloitte“ verslo konsultacijų ir įmonių rizikos valdymo departamento projektų vadovė Eglė Kinčė.

REKLAMA
REKLAMA

− Kokių naujų sprendimų teko priimti vadovams krizės laikotarpiu?

− Krizės laikotarpiu vadovams teko greitai priimti trumpalaikius sprendimus, kurie padėtų suvaldyti iškilusias grėsmes ir rizikas, bei išlaikyti verslo pilnavertį funkcionavimą ir pelningumą. Valdyba ir akcininkai aktyviau dalyvavo įmonės rizikų valdymo procese. Taipogi buvo svarbus sprendimų priėmimo savalaikiškumas bei greita reakcija į sparčiai besikeičiančią verslo aplinką. Šiuo laikotarpiu ypač aktualūs klausimai buvo įmonės likvidumas ir efektyvus kaštų valdymas. Dideliu iššūkiu darbdaviams bei savininkams tapo darbuotojų požiūrio ir lūkesčių suvaldymas.  

REKLAMA

− Kurie įmonių skyriai buvo labiausiai pertvarkomi?

− Atsižvelgiant į rizikų vertinimą vadovai atitinkamai pertvarkė įmonės veiklą, tai dažniausiai turėjo įtakos visų skyrių veiklai. Skyrių veikla buvo peržiūrima įvairiais pjūviais: veiklos efektyvumo, finansine, žmogiškųjų išteklių. Taip pat iš esmės buvo vertinama, ar tikrai ir kokią jie kuria pridėtinę vertę verslui. Buvo atsisakoma nepelningų veiklų, kurios ekonominio pakilimo metu buvo traktuojamos kaip investicija.

REKLAMA
REKLAMA

Pasikeitė ir požiūris

− Kaip pasikeitė įmonės verslo rizikos vertinimas per pastaruosius metus?

− Aukščiausia vadovybė ėmė labiau domėtis ir aktyviau dalyvauti procese. Krizė parodė, kad įmonės verslo rizikos vertinimas – išties reikalingas. Taip pat pasikeitė požiūris į tai, kiek laiko reikia skirti tinkamai valdyti riziką: proceso trukmė pradedant nuo rizikos identifikavimo iki jos suvaldymo, t. y. sprendimo priėmimo, reikšmingai sutrumpėjo, nes krizė reikalauja greitesnės reakcijos. Rizikų skaičius padidėjo, jos tapo specifiškos, detalesnės, apimančios visą organizaciją, ne tik finansus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

− Ar Lietuvos verslininkai palyginti nesunkiai susitvarko su iškylančiais sunkumais, ar vengia pokyčių?

− Kiekviena įmonė yra skirtinga. Viskas priklauso nuo įmonės valdybos, akcininkų bei vadovybės požiūrio ir formuojamos įmonės kultūros. Tos įmonės, kurios turėjo labiau formalizuotą ir tinkamai veikiantį įmonės rizikos valdymo procesą – sureagavo greičiau. Tačiau svarbus ne tik reakcijos greitis ir laiku priimami sprendimai, – gana svarbu, ar vadovai turi galimybių ir išteklių tuos sprendimus įgyvendinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų