REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Netflix“ atleido darbuotoją, kuri tariamai nutekino vidinius dokumentus. Darbuotoja paragino kitus protestuoti prieš bendrovės pasidalinimą Dave'o Chapelle'o šou, kuriame jis juokavo apie transvestitus.

„Netflix“ atleido darbuotoją, kuri tariamai nutekino vidinius dokumentus. Darbuotoja paragino kitus protestuoti prieš bendrovės pasidalinimą Dave'o Chapelle'o šou, kuriame jis juokavo apie transvestitus.

REKLAMA

Transliavimo platforma „Netflix“ penktadienį patvirtino, kad atleido darbuotoją, kurios pavardė neskelbiama, už pasidalijimą „konfidencialia“ ir „komerciškai jautria“ informacija už įmonės ribų.

Bendrovė teigė, kad sprendimas buvo priimtas po to, kai „Bloomberg“ istorija paskelbė duomenis, gautus iš anoniminio šaltinio, rodančio, kad D. Chappelle‘o šou apskaičiuota „poveikio vertė“ buvo mažesnė nei 24,1 mln. JAV dolerių. Taip pat buvo nutekinti kitų laidų kainos ir poveikio duomenys, įskaitant populiarų serialą „Squid Game“, kuris kainavo 21,4 mln. JAV dolerių.

„Suprantame, kad šią darbuotoją galėjo paskatinti nusivylimas ir nuoskaudos dėl išleisto šou, tačiau pasitikėjimo ir skaidrumo kultūros išlaikymas yra mūsų įmonės pagrindas“, – sakė „Netflix“ atstovas spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Nusivylimas dėl kompanijos išleisto specialiojo D. Chapelle‘o šou, kuriame komikas juokauja apie transvestitus ir lyčių atžvilgiu neutralius įvardžius bei translyčių asmenų lytinius organus, sukėlė „precedento neturintį“ duomenų nutekėjimą, rašoma „Bloomberg“ istorijoje.

REKLAMA

D. Chappelle‘as anksčiau buvo kritikuojamas už komentarus, kuriais jis puolė transvestitų bendruomenę ankstesniuose renginiuose.

Penktadienį atleista darbuotoja šiuo metu yra nėščia ir buvo pagrindinė asmenybė, skatinanti trans-darbuotojus ir sąjungininkus išeiti iš darbo ir tokiu būdu protestuoti, rašoma „Verge“ pranešime.

Atsižvelgiant į didėjantį atsaką, „Netflix“ ne kartą padvigubino savo paramą specialiosioms laidoms. Keliose vidinėse atmintinėse vienas iš generalinių direktorių Tedas Sarandosas atmetė kritiką dėl šou ir gynė „Netflix“ sprendimą jį išleisti.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovė taip pat buvo laikinai nušalinusi darbuotoją transvestitą, kuris socialiniame tinkle „Twitter“ kritikavo publikuotą šou. Pranešama, kad mažiausiai 1000 darbuotojų, reaguodami į tai, suplanavo virtualų išėjimą iš darbo spalio 20 d.

Į tai sureagavo ir visuomenė – dešimtys „Netflix“ klientų sakė, kad planuoja arba jau atšaukė platformos prenumeratą dėl „Chapelle special“ šou.

„Miniu atsiskleidimo („coming out“) dieną atšaukdamas „Netflix“ prenumeratą, – tviteryje rašė vienas vartotojas. – Ne todėl, kad jie transliavo transfobinį Dave'o Chapelle'o šou, visi padarome klaidų. Todėl, kad kai tai buvo iškelta į viešumą, jie gynė savo poziciją ir atleido iš darbo apie tai kalbėjusią trans-darbuotoją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Masinis išėjimas iš „Netflix“ būtų papildoma kliūtis bendrovei, kuri pastaraisiais metais kovoja su transliavimo platformų augimu. Naujausioje pajamų ataskaitoje ji atskleidė vartotojų nuosmukį, kurį priskyrė koronaviruso pandemijai.

Paskutinį kartą įmonė pranešė apie 209 mln. mokamų narysčių, o paskutinį ketvirtį pridėjo tik 1,5 mln. Analitikai įspėjo, kad pirmaujanti platforma susidūrė su stirpiais konkurentais, įskaitant „Amazon Prime Video“, „HBO Max“ ir „Disney+“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų