„Vakar jau buvo įregistruotos pirmos 10 pataisų. Kaip ir buvo pas mane pasitarime su valdančiųjų partijų frakcijų vadovais kalbėta - tas pataisų registravimas vyks dviem etapais. Pirmiausia bus registruojamos pataisos, dėl kurių iš viso nekyla ginčai ir šalys sutaria - tai buvo kalbama ir prezidentės veto. Toliau vyks diskusijos dėl kitų pataisų ir lauksime antrojo paketo, kuris bus išdiskutuotas ir užregistruotas“, - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė „darbietė“
Anot jos, pirmosios pataisos turėtų būti priimtos iki spalio 9 dienos, kai vyks pirmasis rinkimų į Seimą turas, o daugiau diskusijų keliančias pataisas norima priimti iki antrojo turo - spalio 23 dienos.
„Jautriausios vietos yra tos, kad ginčų atveju darbuotoją reikia palikti silpnesne puse. Taip pat būtina taisyti tas vietas, kurios susijusios su dirbančiais tėvais, auginančiais vaikus. Yra įregistruotos pataisos dėl suminės laiko apskaitos darbo, yra tie jautrūs klausimai“, - teigė Seimo vadovė.
Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė darbo santykius liberalizuojantį naująjį Darbo kodeksą ir jį lydinčių įstatymų pataisas. Seimas praėjusią savaitę atmetė šalies vadovės pasiūlytas kodekso pataisas ir paliko birželį priimtą kodekso variantą.
Premjeras Algirdas Butkevičius anksčiau teigė, kad bus taisomos kodekso nuostatos, susijusios su išeitinėmis išmokomis ir nenustatytos apimties darbo sutartimis, be to, norima įteisinti, kad derantis dėl darbo sąlygų, jos būtų aiškinamos darbuotojo naudai. A.Butkevičius profsąjungoms žadėjo įteisinti, kad darbuotojas individualiuose santykiuose bus laikomas silpnesniąja šalimi, taip pat dvigubinti išeitines išmokas pensininkams.
Be to, siūloma suteikti pirmumo teisę būti paliktiems darbe tėvams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų, pasirinkti atostogas auginantiems bent vieną vaiką iki 14 metų, vienišiems dirbantiems tėvams pailginti atostogas bei įspėjimo apie atleidimo iš darbo terminą, atsisakyti nenustatytos apimties darbo sutarčių.
Premjeras profesinėms sąjungoms anksčiau žadėjo pataisyti Darbo kodeksą, kurio priėmimą sveikino darbdavių organizacijos bei ekonomistai.
Profsąjungos priešinosi naujam darbo santykių reglamentavimui ir teigė, kad kodeksas negina darbuotojų interesų.