Lietuvos gyventojų pajamų statistika rodo, kad sunkmetis pamažu lieka praeityje: paskutinį 2013 metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2012-ųjų laikotarpiu, vidutinis darbo užmokestis padidėjo beveik 5 procentais, gerėjo lūkesčiai dėl finansinės ateities. Vis tik matyti, kad nors gyventojai šiek tiek atlaisvino diržus, t. y. taip nebetaupo ir skolinasi drąsiau, išlaidauti kasdienėms reikmėms jie neskuba, teigiama naujausiame SEB banko leidinyje „Namų ūkių finansinio turto barometras“.

Pasak SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės, nepaisant to, kad bendras indėlių portfelis paskutinį 2013 metų ketvirtį padidėjo beveik 1,6 mlrd. litų, matyti, kad gyventojų finansinis turtas per visus metus nebedidėja taip sparčiai kaip ankstesniais metais. „Terminuotieji indėliai ir toliau yra nepopuliarūs dėl itin mažų palūkanų – jų per tris paskutinius mėnesius pernai sumažėjo 70 mln., o per 2013 metus – 785 mln. litų. Didžiausia turto dalis kaip ir anksčiau tiesiog guli sąskaitose bankuose, už ją nemokamos jokios palūkanos“, - sako J. Varanauskienė.

REKLAMA

Kaip pastebi ekspertė, turėtų būti įprasta, kad, didėjant pajamoms ir gerėjant lūkesčiams, didėja ir noras sukauptas lėšas leisti įvairioms vartojimo reikmėms, tačiau išlaidavimo pagundoms gyventojai vis dėlto nepasiduoda. „Tokią elgseną reikėtų sieti su tuo, kad užsitęsęs ekonominis sunkmetis neleidžia taip greitai pamiršti išmoktų pamokų“, – sako J. Varanauskienė.

Vis dėl to, pasak ekspertės, taupymo elgsena šiek tiek kinta: terminuotųjų indėlių nuosekliai mažėja, daugėja lėšų banko sąskaitose, palyginti su pernai metais, daugiau sumokėta gyvybės draudimo, savanoriško pensijų kaupimo įmokų, taip pat daugiau pinigų skirta investicijoms į nekilnojamąjį turtą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų