Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
2
Rugsėjo 1-ąją moksleivių rankose vis dažniau atsiduria ne gėlės, o valgomos dovanos: šios dažnai atsieina pigiau (tv3.lt fotomontažas)

Moksleivius rugsėjo 1-ąją einančius į mokyklą daugumai turbūt įprasta matyti su gėlėmis rankose. Vis dėlto, nestandartinių dovanų mokytojams kūrėjai sako, kad su kiekvienais metais klientų sulaukia vis daugiau. Anot jų, tėvai vis dažniau vietoje gėlių puokštės renkasi saldumynus ar kitokias dovanas.

2

Moksleivius rugsėjo 1-ąją einančius į mokyklą daugumai turbūt įprasta matyti su gėlėmis rankose. Vis dėlto, nestandartinių dovanų mokytojams kūrėjai sako, kad su kiekvienais metais klientų sulaukia vis daugiau. Anot jų, tėvai vis dažniau vietoje gėlių puokštės renkasi saldumynus ar kitokias dovanas.

REKLAMA

O kai kurios valgomos dovanos, kaip sako jų kūrėjai, dar ir pigesnės nei gėlių puokštės.

Populiarėja valgomos dovanos

Puokštes iš vaisių ir saldainių rugsėjo 1-osios proga mokytojams dovanoti siūlanti „MudviAbidvi“ prekės ženklo savininkė Indrė Stelnionienė sako, kad kol kas valgomų puokščių tėvai užsakinėja vienetais.

„Nedaug dar. Tikimės, kad bus daugiau tų užklausų, bet kad ir rugsėjo 1 šiemet pas mus kitokia, covidinė tokia. Tad tikėtina, kad tikrai bus visko mažiau.

REKLAMA

Pernai irgi vienetais užsisakinėjo mūsų puokštes, kardeliai vis tiek savo daro“, – sako puokščių kūrėja.

Ji prideda, kad mažiausia puokštės kaina yra 8 eurai – panašiai, kaip ir įprasta gėlių puokštė.

REKLAMA
REKLAMA

Dovanoja ir šakočius

Tuo metu Šiauliuose šakočius kepančios kepyklėlės „JMG šakočiai“ savininkė Judita sako, kad dovanėlę mokytojui vietoje gėlių dovanoti renkasi ne kiekvienas – jos teigimu, yra besistebinčių, kam čia tą dovanėlę nešti.

„Tai – žmogaus pasirinkimas, bet tikrai yra, kas renkasi geriau mini dovanėlę vietoje gėlės, kartais gėlę ir dovanėlę, būna įvairiai. Mes siūlome pokyčius, nes ir patys pažįstame mokytojų, kurie sako „kam tos gėlės, nuvysta po kelių dienų ir viskas“, – sako Judita.

Kaip skelbiama kepyklėlės „Facebook“ paskyroje, mini šakotis, apie 250 gramų svorio, kainuoja 3 eurus. Tuo metu pusę kilogramo sveriantis šakotis – 6 eurus, o jeigu norisi didelės dovanos – dėžutė su 500 gramų šakočiu ir kilogramas skoninių grybukų atsieis apie 20 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Kasmet klientų tik daugiau

„Bitelės ūkis“ rinkinukus iš obuolių sūrio, medaus ir meduolių siūlantys gamintojai sako, kad perkančių tokias dovanėles mokytojams – tikrai atsiranda, o su kiekvienais metais – tik daugėja.

„Perka, tikrai perka. Dažniau tokius mažesnius renkasi, kad vaikui būtų patogu nešti. Kad būtų gėlytė ir rinkinukas. Ypatingai nori, kad būtų koks užrašas – „mokytojai“ ar „su rugsėjo 1-ąja“.

Rinkinį galima susidėti patiems arba užsakyti jau sudėtą ir supakuotą. Dar dažnai būna tėveliai susitaria savo grupėse ir užsako visiems mokytojams tų rinkinukų“, – sako viena iš trijų bendraįkūrėjų, Dovilė.

Jos teigimu, kartais rinkinukas išeina net pigiau nei puokštė gėlių.

„Puokštė gėlių gali atsieiti 20 eurų ar dar daugiau. Jei 3 rožės kokios, tai 15 eurų. O mūsų rinkinukai nuo 7 eurų, kiti, jei daugiau užsako, ir po 5 eurus išeina. O tokia suvartojama dovana, tai kartais net geriau nei ta gėlė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienais metais gauname vis daugiau užsakymų. Tai kartais ir fiziškai sunku, kai trise dirbame. Mūsų dovana yra ir sveika, ir nedulkanti lentynoje“, – sako Dovilė.

Dovanos – tradicinės

Tuo metu prekybos tinklų parduotuvėse dovanų pasiūlymai mokytojams šiemet – tradiciniai.

„Gėlės ir saldumynai. Dar pyragų įvairių turime, bet viskas tradiciškai“, – sako prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Jos teigimu, skintų gėlių kaina parduotuvėse svyruoja nuo 0,29 iki 2,99 euro. Perkamiausia gėlė, atstovės teigimu, rugsėjo 1 dienai išlieka kardelis. Jo kaina parduotuvėse siekia 0,29 euro.

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė taip pat dalijasi, kad rugsėjo 1-osios proga tinklas siūlys tulpių, rožių, įvairių skintų gėlių puokštes ir, žinoma, kardelius, kurie yra neatsiejamas šios šventės atributas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastarųjų pasiūlysime įvairių spalvų ir aukščių. Trijų kardelių puokštę, mažesnių ir didesnių, pasiūlysime atitinkamai po 1,49 ir 1,79 euro, penkių kardelių puokštės kaina sieks 2,49 euro.

Penkių didelių rožių puokštės kaina – 4,99 euro, penkiolikos mažesnių rožių kaina – 4,49 euro, o dvidešimt penkių rožių kaina – 4,99 euro.

Įvairių skintų gėlių puokščių kainos sieks nuo 3,99 ir 8,99 euro. Septyni vienetai tulpių kainuos 2,99 euro, o dvidešimt vienas vienetas – 8,99 euro“, – informuoja Lina Skersytė. 

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad prieš rugsėjo 1-ąją tinkle bene ženkliausiai šokteli skintų gėlių, ypač kardelių, pardavimai.

„Prekiausime tiek pavieniais gėlių žiedais, tiek siūlysime įsigyti kardelių, rožių, gerberų, gvazdikų, austomų ir kitų įvairių skintų gėlių puokštes, taip pat pasveikinti mokytojus pasiūlysime saulėgrąžų puokštėmis“, – vardija E. Dapkienė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Norfos“ atstovas žiniasklaidai Darius Ryliškis taip pat dalijasi, kad dovanos parduotuvių lentynose daugiausiai išlieka tradicinės.

„Vaikų šypsenos, šviesios akys, ir, tradiciškai – gėlės, geriausios dovanos mokytojams“, – teigia atstovas.

 „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas sako, kad tinklas, skatindamas pirkėjus būti atsakingais vartotojais, pirmiausia siūlo dovanas kurti patiems.

„Kiekvienam vaikui smagu parodyti dėmesį savo mylimam mokytojui, tačiau tam tikrai užtenka gražios gėlės ar puokštės, o nuoširdesnės dovanos nei paties vaiko sukurtas darbelis ar piešinys negali būti.

Todėl kviečiame tėvelius paskatinti savo vaikus kurti ir atsakingo vartojimo mokytis nuo mažumės“, – pastebi L. Aleliūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų