Rugsėjo mėnesį Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė neteisėtai gabentų prekių už 7 mln. 374 tūkst. litų. Nustatyti 143 pažeidimai, dėl kurių gabentos prekės buvo sulaikytos. Taip pat sulaikyta 30 kontrabandos gabenimo priemonių. Iš viso muitinės pareigūnai surašė 259 administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Didžiausią sulaikytų krovinių vertės dalį – 4 mln. 233 tūkst. litų – sudaro prekės, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Visos jos pateko į Vilniaus teritorinės muitinės (TM) pareigūnų rankas.

Vilniaus TM krovinių posto „Kirtimai“ aptarnaujamame muitinės terminale mobiliosios grupės pareigūnai rugsėjo 19 d. patikrinę įtarimą sukėlusias prekes, sulaikė telefonų dalių klastočių – elektros akumuliatorių, įkroviklių, kabelių, telefonų dėklų, ausinių, jungčių ir kitos mobiliųjų telefonų įrangos, pažymėtos „Nokia“, „Samsung“, „Motorolla“, „Sony Ericsson“ firminiais prekių ženklais, už beveik 3 mln.  400 tūkst. litų. Tą pačią dieną minėtame terminale pareigūnai sulaikė dar vieną mobiliųjų telefonų dalių klastočių siuntą, kurios vertė yra daugiau nei 800 tūkst. litų.

Įdomu tai, kad ta pati bendrovė įvežti mobiliųjų telefonų aksesuarų klastotes bando jau antrą kartą. Gegužės mėnesį buvo sunaikinta šios bendrovės vežtų klastočių už daugiau nei 2 milijonus litų.

REKLAMA

Kaip ir kiekvieną mėnesį, rugsėjį sulaikyta nemažai neteisėtai gabentų cigarečių. Nustatyta net 110 atvejų (daugiausia iš jų – 54 – Vilniaus TM, 28 – Klaipėdos TM, 25 – Kauno TM), kai įvairiose automobilių slėptuvėse (bagažinės dvigubame dugne specialiai įrengtoje slėptuvėje, lubose ir šoninėse dalyse po vidaus apdaila ir kt.) buvo bandoma paslėpti cigaretes. Bendra sulaikytų cigarečių vertė – 2 mln. 656 tūkst. litų.  

Vieną didžiausių šiais metais kontrabandinių cigarečių krovinį, kurio vertė apie 1,3 mln. Lt, Raigarde sulaikė Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai. Lenkijos piliečio vairuojamame krovininiame vilkike „Iveco“, pagal Lietuvos muitinei pateiktus dokumentus, iš Baltarusijos į Lenkiją turėjo būti gabenamas statybinių medžiagų krovinys. Tačiau MKT pareigūnai, detaliai patikrinę mašiną, surado 7 mln. vnt. cigarečių „Jin Ling“.  

Beveik milijono litų vertės cigarečių krovinį taip pat sulaikė MKT pareigūnai, bendradarbiaudami su VSAT pareigūnais. Patikrinę viename Vilniaus rajonų esančioje teritorijoje stovinčias transporto priemones „MAN“ ir „MB Sprinter“, pareigūnai sulaikė daugiau kaip 4 mln. vnt. cigarečių „Super Kings“ be banderolių.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų