Restoranai sugalvojo, kaip prisidėti prie greitesnio skiepijimo: užsienyje tokia strategija veikia

Restoranų tinklas Vilniuje seka kai kurių kitų valstybių pavyzdžiu ir jau pasiskiepijusius nuo koronaviruso siūlo nemokamai pavaišinti kava. Tuo metu Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė sako, kad toks žingsnis – puiki priemonė skatinti gyventojus pasiskiepyti, tik siūlo su tuo nepersistengti.

Tokia strategija, kai pasiskiepijusiems asmenims siūlomas nemokamas kavos puodelis ar pica, itin pasiteisino Izraelyje, kur, tarptautinių žiniasklaidos priemonių duomenimis, jau kovo 17 dieną buvo paskiepyta 56 proc. šalies gyventojų.

Kol kas vieninteliai

Gastrobarų tinklo Vilniuje „Plusplusplus“ vadovo Aurimo Zimnicko žiniomis, jo vadovaujamas tinklas kol kas vienintelis, kur nuo koronaviruso pasiskiepiję žmonės gali būti pavaišinti kava.

„Kavinių ir restoranų įprasta veikla sustabdyta jau 5 mėnesius arba net 7 per pastaruosius metus, o  kada bus galima vėl veikti, priklauso nuo efektyvaus koronaviruso plitimo suvaldymo ir vakcinacijos.

Nemokamos kavos puodelis – tai simbolis, parodantis, kaip esame susiję: kažkam tai tik skiepas, kažkam galimybė grįžti į normalų gyvenimą“, – sako tinklo vadovas A. Zimnickas.

A. Zimnicko teigimu, Vilniuje bent vieną skiepo dozę jau gavo beveik 60 tūkstančių žmonių ir tai jaučiasi – pasivaišinti kava jau užeina „ne vienas ir ne du“.

Restoranų tinklas pranešime žiniasklaidai prideda kvietimą apie tai pamąstyti ir kitus restoranus.

„Surėmę pečius ne tik greičiau sugrįžtume į normalų gyvenimą, bet ir įkvėptume pozityvumo emociškai pavargusiems žmonėms. Net ir tokiu visiems sunkiu laikotarpiu turime vieni kitus padrąsinti bei likti sąmoningais, kai viešojoje erdvėje sklando nepagrįstos abejonės ir melas apie vakcinų saugumą ir efektyvumą“, – sako A. Zimnickas.

Palaiko, bet neskatina

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė sako palaikanti tokią akciją ir ją vykdančius restoranus, bet abejoja, ar reikėtų tokią iniciatyvą skatinti didesniu mastu.

REKLAMA

„Žmonių, tiek persirgusių, tiek pasiskiepijusių, jau tikrai yra daug, tai judėjimas (į restoranus – aut. past.) taip ar taip po truputį prasidės.

Mūsų asociacija dėl veiklos pradžios kreipėsi į Vyriausybę ir prašyme nurodėme darbo pradžią skelbti po Velykų,  balandžio 15 dieną. Aš, kaip pilietė, ir kaip asociacijos vadovė, neskatinčiau to judėjimo didinti iki Velykų ir sakyčiau vengti susibūrimų, nes tikrai labai nesinori, kad vėl prasidėtų trečioji banga ir vėl būtų daromi uždarymai“, – sako E. Šiškauskienė.

E. Šiškauskienė išsako ir abejonę dėl to, jei verslas būtų skatinamas užsiimti tokiomis iniciatyvomis, kiek restoranų išties norėtų jomis užsiimti.

„Tai reikštų, kad reikia iš prastovų atšaukti darbuotojus, pradėti dirbti ir kviesti ateiti žmones. Labai nebe daug liko iki po velykinio periodo, tos balandžio 15 dienos. Tada jau galėtume pilnesniu pajėgumu dirbti, pradedant nuo lauko terasų ir saugių vidaus atstumų.

(...) Tokia akcija labai priklauso nuo finansinio restoranų lygio, nes daugeliui dabar tikrai sunku. Bet kas turi tam resursų, tai tikrai labai graži akcija būtų paskatinti gyventojus skiepytis“, – teigia E. Šiškauskienė.

Iniciatyva – sveikintina

Sveikatos apsaugos ministro patarėja ryšiams su visuomene Aistė Šuksta sako, kad kiekviena iniciatyva yra sveikintina, nes ji bet kuriuo atveju yra pergalė abiem pusėms.

„Kuo daugiau žmonių pasiskiepys, tuo greičiau galėsime atsidaryti ir judėti, o tai bus nauda ir jiems (restoranams – aut. past.) iš vakcinacijos proceso“, – teigia A. Šuksta.

Atstovės teigimu, valstybė visas iniciatyvas skatina betarpiškai.

„Šiuo konkrečiu atveju kalbame ir apie tai, kad visi esame suinteresuoti, kad visuomenė būtų sveika ir galėtume kuo greičiau išsivaduoti iš pandemijos pančių. Tai verslas įsivertina savo galimybes prisidėti, o valstybė prisideda prie to suteikdama gyventojams nemokamą vakciną“, – prideda A. Šuksta.

REKLAMA

Pradeda ir parduotuvės

Dovaną, kaip paskatą pasiskiepyti, savo darbuotojams jau siūlo ir lietuviškas prekybos tinkas „Maxima“. Tinklas pasiskiepijusiems savo darbuotojams, kurių šiuo metu tinkle dirba apie 13 tūkst., pranešė suteiksiantys 10 eurų vertės „Eurovaistinės“ dovanų kuponus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak prekybos tinklo generalinės direktorės Jolantos Bivainytės, tinklas pasisako už darbuotojų teisę rinktis, o šis sprendimas buvo priimtas suprantant skiepų svarbą visuomenės ir darbuotojų saugumo užtikrinimui.

„Gerbsime kiekvieno darbuotojo teisę rinktis. Vis dėlto suprantame, kad skiepijimo procesas yra svarbus ne tik mūsų darbuotojų, bet ir visos visuomenės saugumo užtikrinimui. Tikiu, jog paskata pasiskiepyti padės užtikrinti saugumą mūsų parduotuvėse. O tai yra mūsų svarbiausias prioritetas“, – sako J. Bivainytė.


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-04-05 18:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo Lietuvoj yik ir duos nemokamai pica. Ka pasiulys tai nebent perki pica seimynine issinesimui tai cola butekiukas 0.3L uz 60ct
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų