• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai gyventojų kiekvieną mėnesį įregistruoja naudotus ar naujus automobilius. Nors tokia procedūra daugeliui vairuotojų yra ne naujiena, tačiau net ir čia gali pasitaikyti klaidų. Pavyzdžiui, dėl „Regitros“ specialisto klaidos iš policijos galima sulaukti netikėto reikalavimo – susimokėti baudą.

Tūkstančiai gyventojų kiekvieną mėnesį įregistruoja naudotus ar naujus automobilius. Nors tokia procedūra daugeliui vairuotojų yra ne naujiena, tačiau net ir čia gali pasitaikyti klaidų. Pavyzdžiui, dėl „Regitros“ specialisto klaidos iš policijos galima sulaukti netikėto reikalavimo – susimokėti baudą.

REKLAMA

Tuo galėjo įsitikinti ir portalo tv3.lt skaitytoja, neseniai pirkusi užsienyje registruotą transporto priemonę. Tačiau Monika (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) negalėjo nė pagalvoti, kad dar vasarą iš užsienio parvežtas „Mercedes-Benz“ taps tikru galvosūkiu, kodėl jai buvo paskirta 25 eurų bauda už neva pasibaigusią transporto priemonės techninę apžiūrą.

Negalėjo patikėti, ką išgirdo

Monika naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad paini istorija prasidėjo po apsilankymo vienoje iš techninės apžiūros stočių, esančių Kupiškyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Balandžio 3 d. nuvažiavome į techninių apžiūrų centrą Kupiškyje. Apžiūros dokumente buvo nurodyta, kad techninė apžiūra galioja iki balandžio mėnesio pabaigos. Patikrino. Nustatė, kad neveikia rankinis stabdys ir nesureguliuotos šviesos.

REKLAMA

Važiuojant nufotografavo radaras ir gavome baudą, kad važiavome be techninės apžiūros. Mūsų niekas neperspėjo, kad negalime dalyvauti eisme. Gavusi baudą, negalėjau patikėti“, – savo nutikimu pasidalijo Monika.

Iš pradžių ji pamanė, kad tai yra viso labo menka klaida. Todėl pašnekovė parašė laišką policijai, kad paskirta bauda už naudojamą automobilį su neva pasibaigusios techninės apžiūros galiojimu būtų anuliuota.

REKLAMA
REKLAMA

„Gavau atsakymą, kad techninės apžiūros centras nustatė didelius trūkumus. Kiek domėjausi, tai nesureguliuotos šviesos nepatenka į didelių trūkumų sąrašą. Bet jei panaikino apžiūrą, tai kaip važiuoti? Juk galima užsisakyti laikiną leidimą nuvykti į apžiūrą. O mūsų niekas neperspėjo.

Tikrai ne pirmą kartą tikrinu mašinas. Nėra taip buvę“, – stebėjosi ji.

Techninė apžiūra nebuvo panaikinta?

Techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ atstovas Renaldas Gabartas naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kad tąkart automobiliui „Mercedes-Benz“ Kupiškyje techninė apžiūra nebuvo panaikinta. Pasak jo, nustatyti trūkumai taip pat nebuvo priskirti prie „pavojingų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Problema yra kiek kita – automobilis pernai vasarą į Lietuvą atkeliavo su galiojančia vokiška techninė apžiūra, bet „Regitroje“, perkeliant duomenis į lietuvišką duomenų bazę, to vokiško dokumento laukelyje „iki kada galioja“ buvo įrašas „04–2024“, kuris interpretuotas kaip „iki 2024 m. balandžio 1 d.“, bet ne „iki 2024 m. balandžio 30 d.“.

REKLAMA

Kitaip tariant, gali būti, kad eismo kontrolės kameros nuotrauką padarė dar prieš apsilankant Kupiškio techninės apžiūros stotyje“, – patikslino R. Gabartas.

Tuo metu Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) atstovė Jorūnė Liutkienė atkreipė dėmesį, kad bauda „Mercedes-Benz“ buvo paskirta balandžio 10 d.

„Balandžio 10 d. transporto priemonė buvo užfiksuota eksploatuojama be privalomosios techninės apžiūros ir Administracinių nusižengimų registre transporto priemonės savininkui automatiniu būdu buvo suformuotas administracinių nusižengimų protokolas su administraciniu nurodymu.

REKLAMA

Policija informaciją apie techninės apžiūros galiojimo laiką į Administracinių nusižengimų registrą gavo iš Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos („Transeksta“) duomenų bazės. Pagal nusižengimo metu vertintus duomenis, transporto priemonei techninė apžiūra galiojo iki 2024 m. balandžio 1 d. 23:59 val., 2024 m. balandžio 3 d. į techninės apžiūros stotį asmuo atvyko jau su tuo metu negaliojančia technine apžiūra“, – aiškino policijos atstovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokį institucinį voratinklį galiausiai išnarpliojo pati „Regitra“. Pasak bendrovės komunikacijos atstovo Luko Vosyliaus, darbuotojai iš tiesų padarė klaidą.

„Regitros“ darbuotojai suklydo nurodydami techninės apžiūros galiojimo terminą – techninė apžiūra (TA) turėjo galioti iki 2024-04-30 d.

Tokiu atveju klientas turėtų kreiptis į „Regitros“ padalinį, kuriame jam bus išduotas dokumentas/pažyma apie teisingą TA laikotarpį, duomenys bus pakoreguoti ir registre, o klientas su šia pažyma turėtų kreiptis į policiją dėl baudos panaikinimo“, – paaiškino L. Vosylius.

REKLAMA

Policijos atstovai taip pat primena, kad dėl techninės apžiūros galiojimo ir papildomų klausimų galima kreiptis į Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociaciją.

O nuo administracinio nusižengimo protokolo su administraciniu nurodymu gavimo datos asmuo per 15 kalendorinių dienų turi pranešti visas naujas aplinkybes ir savo paaiškinimus Policijai,  prisijungęs per elektroninių paslaugų portalą Epaslaugos (ird.lt) dėl užfiksuoto Kelių eismo taisyklių pažeidimo.

REKLAMA

„Regitros“ duomenimis, nuo šių metų pradžios iki kovo mėnesio pirmą kartą Lietuvoje įregistruotų naudotų transporto priemonių skaičius siekė beveik 45 tūkst., naujų – kiek daugiau kaip 12 tūkst.

Populiariausios 2024 m. įregistruotų naudotų lengvųjų automobilių markės buvo BMW, „Volkswagen“, „Audi“, „Volvo“, „Toyota“ ir „Opel“. 

„Regitra“ įspėja vairuotojus: įsiminkite 3 taisykles

Kaip neseniai skelbta, „Regitra“ atnaujino standartinę transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji rekomenduoja vairuotojams vadovautis 3 žingsnių taisykle: pasirašyti sutartį, neatiduoti automobilio raktelių, kol nebus deklaruotas abipusis nuosavybės įgijimas/perleidimas, ir greitai bei patogiai registruoti automobilį savo vardu – internetu, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Planuojant pirkti automobilį yra svarbu ne tik teisingai užpildyti pirkimo–pardavimo sutartį, kurios rekomenduojamą atnaujintą šabloną, tačiau prieš tai atlikti „namų darbus“, kad išvengtumėte nesusipratimų. 

REKLAMA

Taip bus apsaugoti abiejų šalių interesai bei ženkliai sumažės tikimybė pirkėjui įsigyti nepatikimą transporto priemonę.

„Pastebime, kad įsigyjant automobilį klientams kyla situacijų, kai netinkamai atliekamos tiek pirkėjo, tiek ir pardavėjo pareigos. Atsižvelgdami į tai, dalinamės pagrindiniais patarimais, kurie tikrai pravers įsigyjant automobilį.

Taip pat patariame naudotis „Regitros“ atnaujinta pirkimo–pardavimo sutarties forma, kurioje yra numatyta galimybė kartu su automobiliu pirkėjui perleisti privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą“, – sako Renata Šostakienė, Transporto priemonių registracijos paslaugų skyriaus vadovė.

REKLAMA

Taip pat įsitikinkite, kad perkamas automobilis turi savininko deklaravimo kodą (SDK). Ar jis yra galiojantis ir tikrai priklauso asmeniui, iš kurio perkate automobilį, galite pasitikrinti ČIA. Šį kodą taip pat nurodykite ir pirkimo–pardavimo sutartyje.

Primenama, kad transporto priemonės registracija tampa aktyvi, kai yra atsiimamas registracijos liudijimas ir numerio ženklai (jei juos keičiate). Daugiau naudingų patarimų perkantiems transporto priemones galima rasti „Regitros“ interneto svetainėje.

Tai jei regitros darbuotojas padare klaida tai jis tegul ir aiskinasi su policija o ne stumdo savininko kaip durnelio
Kodėl esant tokiems neaiškumams prie vairuotojo priekabiauja kelių policninkai. Ar jie minta iš svetimo bėdų?
Kad taip gražiai klysta visi valdžiažmogiai, kad tik damokėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų