naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
majonezas, pricer.lt nuotr.

Prieš Velykas dauguma gyventojų planuoja, kiek nori išleisti šventėms ir ką nusipirkti. Aišku ir tai, kad per šiai šventei kai kurie produktai būtini, tai – kiaušiniai, daugumai ir majonezas. Kainų palyginimo tinklalapis Pricer.lt palygino pagrindinių velykinių maisto produktų kainas įvairiose parduotuvėse ir turguje.

14

Prieš Velykas dauguma gyventojų planuoja, kiek nori išleisti šventėms ir ką nusipirkti. Aišku ir tai, kad per šiai šventei kai kurie produktai būtini, tai – kiaušiniai, daugumai ir majonezas. Kainų palyginimo tinklalapis Pricer.lt palygino pagrindinių velykinių maisto produktų kainas įvairiose parduotuvėse ir turguje.

REKLAMA

Velykoms dažnai perkami vištų kiaušiniai baltais lukštais. Lietuvos prekybos vietose jie yra atvežti iš kitų šalių: Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, rašoma pranešime spaudai.

Pigiausiai baltus kiaušinius parduoda „Iki" prekybos centras – po 6,9 cento už vienetą perkant 10 vienetų pakuotę. Tiesa, Kalvarijų turguje 10 vienetų lenkiškų baltų kiaušinių įsigyti galima už 70 centų – po 7 centus už vienetą. Nuo jų kiek atsilieka „Lidl", pasiūlęs baltą kiaušinį po 7,4 cento perkant didesnę 15 vnt. pakuotę.

„Maxima" galima įsigyti ir didesnių L dydžio baltų kiaušinių po 12,9 cento už vieną perkant 10 kiaušinių pakuotę.

Pigiausi rudi M dydžio kiaušiniai randami „Lidl" prekybos tinkle – po 5,5 cento už vienetą perkant 18 vnt. kiaušinių. „Norfa" nedaug atsilieka: čia pigiausi rudi kiaušiniai – po 57 centus už 10 kiaušinių pakuotę arba po 5,7 cento už vieną.

REKLAMA

L dydžio rudi kiaušiniai kainuoja brangiau, „Maxima" ir „Norfa" 10 vienetų L dydžio kiaušinių kainuoja 99 centus už pakuotę arba po 9,9 cento už vieną.

REKLAMA

XL dydžio kiaušiniai visur kainuoja gana nemažai – po 1,80 eur už 10 vnt. pakuotę. Už tokią kainą juos galite gauti tik Kalvarijų turguje.Populiariuose prekybos centruose rasite po 1,95 eur.

Jei kiaušinių reikia tik ekologiškų, teks papurtyti kišenes. Pigiausi ekologiški kiaušiniai yra „Lidl" parduotuvėje, kur 10 kainuoja 2,49 eur. Kituose prekybos tinkluose kaina apie 2,99 euro. Kai kurie žmonės vertina vištų, dedančių kiaušinius, laikymo sąlygas, todėl renkasi laisvėje laikomų vištų kiaušinius. Pigiausi tokie kiaušiniai yra „Rimi" parduotuvėse – po 1,49 eur. Tiesa, jie ne lietuviški, o lenkiški.

REKLAMA

Kiek kainuoja majonezas?

Pigiausias majonezas yra „Iki“ firminis majonezas 35 proc. riebumo – 440 g stiklainis kainuoja 0,47 euro. Pastebima tendencija, kad prekybos tinklai, turintys savo prekės ženklus, gali pasiūlyti pigesnės produkcijos, taip pat ir majonezo. Štai „Maxima" „Optima linija“ majonezas 19 proc. riebumo 450 g talpos indelyje kainuoja 0,55 eur, o Lidl „Mikado“ majonezas 18 proc. riebumo irgi 0,55 euro už 450 g. Aišku, šie majonezai priskiriami neriebių majonezų kategorijai.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešime spaudai rašoma, kad populiariausi Lietuvoje majonezo prekės ženklai yra „Vilnius“, Kėdainių konservų fabrikas ir „Hellmann's“.

„Hellmann's Original“ yra kiek brangesnis majonezas nei lietuviški prekės ženklai. 420 g indelis „Iki" parduotuvėje kainuoja 1,31 euro, o „Lidl" prekiauja didesniais indeliais – 620 g., todėl lyginant kiekius toks majonezas gaunasi pigesnis.

Kai prekės parduodamos skirtingų talpų pakuotėse, reiktų žiūrėti į litro ar kilogramo kainą, kuri nurodoma visose etiketėse. Velykoms majonezo reikia bent 1 litro, tad galima pasižiūrėti ir didesnių pakuočių.

REKLAMA

Velykiniai krienai

Velykoms dažnas gyventojas perka ir krienų. Jie valgomi su mėsa ir kiaušiniais, tačiau kasdienybėje tai gana retas pagardas, nes aštrus krienų skonis dažniausiai neįtinka vaikams.

Pigiausi krienai kainuoja 40 centų už 250 ml. indelį. Turguje krienai kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau čia jie gaminami rankiniu būdu. Be to, turguje visada galima paprašyti paragauti ir įvertinti aitrumo lygį. Tai aktualu tiems, kas mėgsta aštriau. Kalvarijų turguje „naminiai“ krienai kainuoja 1,5-2 eurus už indelį.

REKLAMA

Kiti maisto produktai

Pigiausi konservuoti žirneliai yra „Norfa" ir „Maxima" – po 0,35 eur už 400 g. Brangiausi – 0,97 euro už 660 g yra iš „Rimi". 

Pigiausiai 2 kg. miltų pakuotę galima įsigyti „Maxima" už 0,64 euro. Palyginus pigiausius kvietinius miltus, nustatyta, kad daugiausiai už tokius reiktų mokėti 0,85 euro kitose prekybos centruose. 

Tie, kas Velykoms kepa antį, naudinga žinoti, kad Pekino anties kilogramas „Iki" kainuoja 2,79 euro, o „Lidl" – 2,99 euro. Brangiausiai tokia antis parduodama už 5,99 euro „Maxima" ir „Rimi" – 6,99 Eur /kg, tad sutaupyti galima gana nemažai.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, Kalvarijų turguje prekiaujama ir svogūnų lukštais tiems, kas kiaušinius ketina dažyti šia senoviška ir originalia priemone. Maišelis lukštų kainuoja 0,50-1 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų