Ministrė Algimanta Pabedinskienė pažymėjo, kad socialiai atsakingų įmonių kultūra ateina į Lietuvą ir prie to svariai prisideda į darbo rinką įsiliejantis jaunimas.
„Į darbo rinką ateina jauni darbuotojai gimę laisvoje Lietuvoje, todėl jie kitaip įsivaizduoja darbo ir bendravimo principus. Tai yra didelė atsakomybė įmonių vadovams, kadangi šis jaunimas – Lietuvos ateitis. Todėl tikrai žinau, kad kiekvienais metais įmonės vis aktyviau veiks socialinės atsakomybės srityje“, – sakė ministrė.
A. Pabedinskienė renginio svečiams pabrėžė, kad jau dabar įmonės atsakingiau žiūri į aplinką, darbuotojus bei procesus, kurie vyksta jų viduje.
„Socialiai atsakingos įmonės apdovanojimas – ne tik įvertinimas, bet ir skatinimas įmonėms veikti. Per aštuonerius metus pasiekta tikrai daug – kiekvienais metais vis daugiau bendrovių vykdo įvairias veiklas, skiria didesnį dėmesį darbuotojams. Skaitydama paraiškas džiaugiausi, kad tiek daug gražių iniciatyvų vyksta Lietuvoje“, – sakė ministrė.
„Investuotojų forumo“ generalinė direktorė Rūta Skyrienė sakė, kad socialiai atsakinga įmone netampama per naktį: „Bet kokiam verslui akimirksniu įdiegti socialiai atsakingos įmonės standartus būtų sunku, nes daugelis įmonių negali tam skirti tiek investicijų, todėl atsakomybės principų taikymas veikloje yra nuolatinis procesas“.
Anot diskusijos dalyvės, negalima eliminuoti pelno, kadangi be pelno – nieko nepadarysi. R. Skyrienė pabrėžė, kad pelnas ir socialinė atsakomybė – susiję dalykai: „Jeigu terši aplinką – mokėsi baudas ir pelnas mažės. Jeigu pastatysi pastatą ir jis sugrius – susigadinsi reputaciją ir niekas nepirks prekių“.
„Atsakomybę gali inicijuoti tiek akcininkas, tiek ir geras darbuotojas. Tai yra kompleksas visokių įtakų ir interesų sričių, kurios gali formuoti įmonės strategiją“, – sakė R. Skyrienė.
Diskusijos dalyvė sakė, kad socialinę atsakomybę turime suprasti kaip procesą: ,,Šiandien mes negalime teigti, kad bent viena įmonė 100 proc. yra socialiai atsakinga, dabar didžiausias tikslas – pažanga šioje srityje“.