Noras pakeisti pasaulį galbūt neišsipildys, tačiau didmiesčių eismą paspirtukai (tiek elektriniai, tiek mechaniniai) jau pakeitė, sako ekspertai.
Vairavimo instruktoriaus, eksperto Dariaus Kanapinsko nuomone, dabar kasdien vis gausiau sostinės gatvėmis riedintys paspirtukai kelia tik pozityvius jausmus.
„Švari energija, kamsčių mažėjimas, laiko taupymas – visa tai, kas apibūdina moderniuosius paspirtukus.
Išrandami ir tikrai nemažą greitį pasiekiantys paspirtukai, tačiau realus naudojamas greitis – iki 30km/h, todėl didelio pavojaus nei paspirtuko vairuotojui nei aplinkai nekyla. Žinoma, ir čia svarbu neprarasti budrumo, tačiau alternatyva – puiki”, - kalbėjo D. Kanapinskas.
Nors internetinėje erdvėje netyla diskusijos, ar minėtieji paspirtukai ir jų vairuotojai tikrai atitinka saugumo reikalavimus kitų eismo dalyvių atžvilgiu, patyręs vairuotojas ir instruktorius ramina – adekvatus situacijų vertinimas ir neskubėjimas padės išvengti susidurimų, dažnu atveju, ne tik su paspirtuku.
„Ties kiekviena sankryža būtina apsižiūrėti į visas puses. Nesvarbu, ar tai būtų artėjantis autobusas, ar paspirtukas. Prie kiekvienos naujos transporto rūšies turime priprasti – toks gyvenimas. Jis keičiasi, kartu keičiames ir mes”, - dėstė vairavimo ekspertas.
Vilniuje elektriniai paspirtukai pastaraisiais metais tapo ne tik susisiekimo, bet ir mados priemone.
„Elektrinį paspirtuką turiu jau dvejus metus, tačiau kiekviena kelionė man – tarsi nauja. Juk patys suprantate: gaivus oras, kompaktiškumas, ekologiškumas… Visa tai neleidžia rinktis kitų susisiekimo būdų miesto centre. O ir atrodai tikrai neblogai”, - šypteli mėlyną paspirtuką savo darbo vietoje kraunanits vilnietis R. Strazdas