PLIUS MINUS. Koronavirusas ir kelionės: ar reikia atidėti planuojamas išvykas?

Žmonių, mirusių Kinijoje nuo naujojo koronaviruso, ir juo užsikrėtusiųjų skaičius ketvirtadienį dramatiškai padidėjo, Kinijos tarnyboms pakeitus užsikrėtimo atvejų skaičiavimo metodiką. Kaip į tokius pranešimus turėtų reaguoti Lietuvos gyventojai ir ar turime tam ruoštis?

Lietuvoje jau ne kartą buvo kalbėta apie galimą koronaviruso atvejį: pirmiausia buvo izoliuotas žmogus Kaune, tačiau baimės dėl galimo koronaviruso nepasitvirtino.

Netrukus paaiškėjo, kad ir į Vilniaus Santarų klinikas kreipėsi žmogus, kuris bendravo su suomiu, galiausiai susirgusiu koronavirusu. Po to Vilniaus oro uoste buvo tikrinamas dalis lėktuvo keleivių, kai buvo pranešta, kad vienas žmogus, esantis lėktuve galimai serga koronavirusu.

Kaip tam pasiruošę specialistai ir kokių priemonių imamasi naujienų portalo tv3.lt studijoje kalbame su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Virusas išplitęs labiau nei tikėtina

Tikėtina, kad ketvirtadienį paskelbus apie Pekine pakeistą skaičiavimo metodiką, gali paaiškėti, kad protrūkio mastas iki šiol buvo nuvertinamas.

Smarkiausiai nukentėjusioje centrinėje Hubėjaus provincijoje pranešta net apie 242 naujas mirtis nuo viruso COVID-19 per vieną parą, taip pat apie 14 840 naujų pacientų. Šie skaičiai daug didesni už bet kuriuos ankstesnius vienos paros pokyčius nuo krizės pradžios gruodžio pabaigoje.

Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 1 355, o bendras šalyje užsikrėtusių asmenų skaičius jau beveik pasiekė 60 000.

Hubėjaus pareigūnais sakė išplėtę sąvoką, kokie pacientai laikomi užsikrėtusiais COVID-19. Dabar į kasdienes suvestines bus įtraukiami žmonės, kuriems infekcija buvo „diagnozuota klinikinėmis priemonėmis“.

Tai reiškia, kad pareigūnai įtariamą viruso infekcija galės patvirtinti pagal plaučių rentgenogramas, o ne vien atlikus standartinius nukleino rūgščių testus.

Kinija buvo giriama Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) už skaidrų protrūkio valdymą, labai besiskiriantį nuo Pekino ankstesnių pastangų nuslėpti 2002–2003 metų SARS viruso protrūkio mastą.

Vis dėlto daug ekspertų visame pasaulyje liko nusiteikę skeptiškai ir sakė įžvelgiantys dabartinių veiksmų panašumą į priemones, taikytas per ankstesnę ūmaus kvėpavimo takų sindromo sukėlėjo epidemiją.

Hubėjaus valdžia buvo kaltinama slėpusi protrūkio mastą sausio pradžioje, nes tuo metu buvo rengiami svarbūs politiniai suvažiavimai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų