Veryga: koronavirusas gali pasiekti ir Lietuvą

Koronavirusas jau peržengęs ES sienas, gali pasiekti ir Lietuvą, todėl neatmetama plėsti apsaugos priemones, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.  

„Puikiai suprantame, kad judėjimo kelių ir būdų yra daug, Lietuva yra Šengeno erdvės šalis, atvykimo keliai ne tik oro uotai, ne tik laivai, kur nesudėtinga pastebėt, karantinuot, yra automobilių keliai, tai labai realu, kad tas virusas gali atkeliaut į Lietuvą, mes ruošiamės, stebim. Kol kas stebim oro uostuose, bet tikrai neatmestina galimybė, kad teks tas priemones plėsti ir plačiau“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Veryga.   

Anot jo, ketvirtadienį Briuselyje susitinkantys ES šalių ministrai aptars situaciją ir galimas priemones. 

„Grėsmė yra reali, dėl to renkasi ES ministrai pasitarti ir pasiruošti, jei reiktų tų priemonių, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir per sienas. Ir virusas, kadangi gan naujas ir nepažįstamas - net infektologai, labai skirtingus (tolesnės eigos) scenarijus piešia“, – kalbėjo ministras. 

Žmonių, mirusių Kinijoje nuo naujojo koronaviruso, ir juo užsikrėtusiųjų skaičius ketvirtadienį dramatiškai padidėjo, tarnyboms pakeitus užsikrėtimo atvejų skaičiavimo metodiką.

Smarkiausiai nukentėjusioje centrinėje Hubėjaus provincijoje pranešta net apie 242 naujas mirtis nuo viruso COVID-19 per vieną parą, taip pat apie 14 840 naujų pacientų. Šie skaičiai daug didesni už bet kuriuos ankstesnius vienos paros pokyčius nuo krizės pradžios gruodžio pabaigoje.

Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 1 3


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2020-02-13 12:27:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na koks protingas tas mūsų ministras- tokią genialią išvadą padarė......čia be specialaus išsilavinimo net nesugalvosi.....
Atsakyti
0

V
Vardas
2020-02-13 15:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Draugai, pirkte tik generinius vaistus, jei spėsite. Gaminkitės vienkartines kaukes. Karantinuokitės savo namuose patys.
Atsakyti
0

L
LIETUVA ŽLUNGI
2020-02-13 18:10:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko sau, tą patį galiu pasakyti nebūdamas ministru... Žmonės, klausykit, neįtikėtina, virusas gali pasiekti ir Lietuvą, o gal net ir Latviją.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų