Viename Vietnamo rajone dėl koronaviruso paskelbtas karantinas

Keliuose kaimuose netoli Vietnamo sostinės, kuriuose gyvena 10 tūkst. žmonių, ketvirtadienį buvo paskelbtas karantinas, nes tame rajone nustatyti šeši užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, paskelbė pareigūnai.

Son Loi bendruomenės, esančios maždaug 40 km nuo Hanojaus, uždarymas yra pirmas masinis karantinas už Kinijos, kur virusas praėjusių metų pabaigoje atsirado, ribų.

„Nuo 2020 metų vasario 13-osios skubiai vykdome užduotį izoliuoti ir karantinuoti epidemijos rajoną Son Loi bendruomenėje“, – sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pareiškime.

„Laikas yra... 20 dienų“, – nurodoma pareiškime.

Son Loi yra žemės ūkio rajonas, kuriame yra keli kaimai.

Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau paskelbė, kad penki žmonės šiame rajone užsikrėtė mirtinai pavojingu koronavirusu, o ketvirtadienį pranešė apie šeštą atvejį.

Ketvirtadienį aplink rajoną buvo įsteigta patikrinimo postų, pranešė naujienų agentūros AFP reporteriai Bin Sujeno rajone prie Son Loi.

Prie patikrinimo postų sveikatos apsaugos pareigūnai su apsauginiais kostiumais purškė dezinfekcijos priemones ant automobilių.

Vietos gyventojas Tran Van Minhis (Tran Van Minis) AFP sakė, kad pareigūnai jau patarė žmonės vengti didelių susibūrimų.

„Gyvenimas smarkiai paveiktas“, – telefonu sakė jis ir pridūrė, kad daug žmonių yra priklausomi nuo statybininkų, namų dažytojų darbo.

„Dabar negalime išvažiuoti, o net jei išvažiuotume, klientai mūsų nebenori taip, kaip anksčiau“, – sakė Tran Van Minhis.

Kinijoje nuo naujojo viruso jau mirė daugiau kaip 1 350 žmonių, o užsikrėtusiųjų yra dar beveik 60 tūkstančių.

Bandydama stabdyti viruso plitimą Kinija centrinėje Hubėjaus provincijoje, kur atsirado šis virusas, ėmėsi beprecedenčių karantino priemonių ir blokavo maždaug 56 mln. žmonių.

Dešimtims milijonų kitų žmonių toli nuo epidemijos epicentro esančiuose miestuose taip pat taikomi kelionių suvaržymai.

Virusas taip pat veikia visą pasaulį – daug šalių uždraudė atvykti keliautojams iš Kinijos.

Vietnamas, turintis bendrą ir menkai saugomą sieną su Kinija, jau yra patvirtinęs 16 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, įskaitant atvejus Son Loi.

Vietnamas uždraudė visus skrydžius į Kinijos pagrindinę teritorijos dalį ir iš jos. Hanojus taip pat nebeišduoda naujų turistinių vizų Kinijos piliečiams ir užsieniečiams, kurie per pastarąsias dvi savaites lankėsi Kinijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų