Planuoja kitų metų biudžetą: 13-ai pensijai nepritaria nei Nausėda, nei Šapoka

Vyriausybė trečiadienį pradeda svarstyti 2021 metų biudžeto projektą. Jam pritarus, dokumentas bus teikiamas svarstyti Seimui. 

Vyriausybės posėdyje bus svarstomi valstybės ir savivaldybių, „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų projektai, kartu su jais teikiami susijusių kitų teisės aktų projektai, įskaitant, tikėtina, ir dėl minimalios algos (MMA) didinimo.  

Finansų ministras Vilius Šapoka antradienį lrt radijui sakė, kad 2021 metų valstybės biudžete reikia vengti bet kokių papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, todėl atmetė valdančiųjų siūlomą tryliktos pensijos idėją.

Galimą 13-tą pensiją netvariu sprendimu vadina ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad jei Seimas priims įstatymą dėl 13-tos pensijos, Vyriausybė privalės surasti tam lėšų. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad Lietuvos ekonominė situacija leidžia mokėti papildomą fiksuotą 200 eurų pensiją. 

Finansų ministras taip pat teigė, kad kartu su biudžetu nebus siūloma jokių mokestinių pakeitimų, tačiau bus atsižvelgta į pažeidžiamiausias visuomenės grupes bei ekonomikos transformavimą. Ministras taip pat pripažino, kad kitąmet viešieji finansai išliks deficitiniai, tačiau jį bus siekiama mažinti.

Tai, kad Lietuvos biudžetas kitais metais tikrai bus deficitinis, antradienį sakė ir G. Nausėda, tačiau jis pažymėjo, kad Lietuvos deficitas bus mažesnis nei daugelyje valstybių. Prezidentūra prognozuoja, kad biudžeto deficitas kitais metais turėtų siekti 5-6 proc.

Kol kas neaišku, ar svarstant biudžetą bus aptartas ir minimalios mėnesio algos (MMA) didinimas.  Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjos, kol kas svarstoma, kaip reikėtų elgtis, jei gruodį ekonominės prognozės būtų prastesnės nei dabar.

„Planas yra, kad turėtų būti (svarstoma trečiadienį – BNS) kartu su biudžeto klausimu, (...) bet dar galvojama apie išlygas, nes gruodį Finansų ministerija pateiks dar vienas prognozes kitiems metams, tai svarsto, ką reikės daryti, jei jos pakistų ir būtų šiek tiek blogiau, nei prognozuota rugsėjį. Kadangi padėtis nestabili, reikia numatyti ir planą A, ir planą B“, – BNS sakė Eglė Samoškaitė.

REKLAMA

Vyriausybės atstovai siūlė MMA didinti 35 eurais iki 642 eurų. 

Kol kas viešai yra paskelbtas tik „Sodros“ biudžeto projektas. Planuojamo jos pajamos yra 5,063 mlrd. eurų, išlaidos – 5,002 mlrd. eurų, arba atitinkamai 3,2 proc. (157,2 mln. eurų) ir 3,8 proc. (184,4 mln. eurų) didesnės nei laukiama 2020 metais. Fondo biudžeto perteklius 2021 metais turėtų siekti 61,295 mln. eurų – 30,7 proc. (27,151 mln. eurų) mažiau nei laukiama šiemet.

Senatvės pensijos nuo kitų metų pradžios dėl indeksavimo vidutiniškai didės 7,17 proc. Prognozuojama, kad vidutinė pensija, turint būtinąjį stažą, kitąmet bus 428,9 euro – 30 eurų (7,5 proc.) didesnė nei šiemet.

Biudžeto projektas Seimui turi būti pateiktas iki spalio 17 dienos. Po pirmojo svarstymo Seime dokumentas paprastai grąžinamas Vyriausybei tobulinti, o galutinai priimamas gruodį.

Šiemet galutinius sprendimus dėl biudžeto projekto priims jau naujai išrinktas Seimas bei nauja Vyriausybė.


Rašyti komentarą...
D
Danutė
2020-10-14 14:24:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasisemti po 17000 pasedėjus keturius metus tai labai yra iš ko.Pensininkus korona patvarkys.
Atsakyti
0

S
Senjorė
2020-10-14 18:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei prezidentas,nei fin.ministras ne pensininkai,tai ir nenori 13pensijos
Atsakyti
0

h
heimila
2020-10-14 18:51:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pаžinčių svetainė suaaugusiėms, nоrintiеms sūsiraasti pаrtnęrį, nоrintiems pаsimyleti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų