REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekiauti maisto produktais, kurių, minimalus tinkamumo vartoti terminas, nurodytas žymoje „Geriausias iki...“, pasibaigęs, pardavimo vietose bus galima ne ilgiau kaip 45 kalendorines dienas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime žiniasklaidoje. 

Prekiauti maisto produktais, kurių, minimalus tinkamumo vartoti terminas, nurodytas žymoje „Geriausias iki...“, pasibaigęs, pardavimo vietose bus galima ne ilgiau kaip 45 kalendorines dienas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime žiniasklaidoje. 

REKLAMA

Laikotarpis taikomas su išimtimis tam tik tikroms produktų grupėms bei yra susijęs su siekiu mažinti maisto švaistymą ir kartu užtikrinant, kad dar liktų laiko pardavėjams atiduoti tokį maistą labdarai ir paramai. Išsamios taisyklės, kurių turės laikytis pardavinėjantys tokį maistą, šiandien, vasario 2 d., patvirtintos VMVT parengtose rekomendacijose.

VMVT primena, kad nuo šių metų, sausio 1 d. Lietuvoje leidžiama prekiauti maisto produktais pasibaigus jų tinkamumo vartoti terminui „Geriausias iki...“, jei jie yra vis dar saugūs ir tinkami vartoti. Šie produktai gali būti parduodami tik galutiniam vartotojui, bet ne viešojo maitinimo ir gamybos įmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

Kokių produktų nepardavinės

Draudžiama parduoti produktus, ant kurių pakuotės pateikta nuoroda „Tinka vartoti iki...“, pavyzdžiui, šviežios mėsos, žuvies, jų pusgaminių, taip pat nefasuotų maisto produktų, maisto papildų ir specialios paskirties maisto produktų (mišinių kūdikiams) pasibaigus jų tinkamumo vartoti terminui.

REKLAMA

Pardavimo terminai: Įvertinus, jog maisto produktas, kurio galiojimas terminas „Geriausias iki“ pasibaigęs yra saugus bei tinkamas vartoti toliau, gali būti parduotas per ne ilgesnį nei 45 kalendorinės dienos terminą, išskyrus kelias išimtis. Išimtys taikomos dviem maisto produktų grupėms - duonai, pyrago gaminiams, margarinui bei tam tikriems gyvūninės kilmės produktams (vytintam kumpiui, kietiesiems sūriams ir pan.).

Duoną, pyrago gaminius, augalinius riebalus (margariną) leidžiama pardavinėti ne ilgiau kaip 2 kalendorines dienas, pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui, o tam tikrus gyvūninės kilmės produktus (vytiną kumpį, kietąjį sūrį ir pan.) – ne ilgiau kaip 10 kalendorinių dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Pardavėjo atsakomybė: pardavėjai privalo nustatyti konkretų, minėtų terminų neviršijantį pardavimo terminą, atsižvelgdami į VMVT rekomendacijose nustatytus reikalavimus ir terminus bei įvertinus šio maisto individualias savybes ir realią galimybę vartotojui jį saugiai suvartoti. Būtent pardavėjui tenka atsakomybė už tokio maisto saugą ir kokybę.

Svarbu žinoti

Taip pat parduodant maistą, kurio minimalus tinkamumo vartoti terminas, „Geriausias iki...“ pasibaigęs, pardavėjas turi užtikrinti, kad:

· maistas yra supakuotas į gamintojo pirminę pakuotę;

· maisto pirminė pakuotė yra nepažeista;

· vartotojui ant pakuotės pateikta aiškiai matoma įspėjamoji informacija, kad minimalus maisto produkto tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs, ir yra neuždengtas gamintojo nurodytas minimalaus tinkamumo vartoti terminas ir kita privalomoji maisto produktų ženklinimo informacija;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

· pasibaigusio minimalaus maisto produkto tinkamumo vartoti termino maistas yra išdėstytas jam skirtoje atskiroje ir aiškiai pažymėtoje prekybos vietoje.

Jeigu pasibaigus pardavėjo nustatytam maisto, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs, leidžiamam papildomam pardavimo terminui, maistas vis dar yra saugus ir tinkamas vartoti, pardavėjui rekomenduojama tokį maistą perduoti labdarai ir paramai jų pasirinktiems socialiniams partneriams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų