REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilio pardavimas gali tapti tikru galvos skausmu, jeigu būtini registracijos dokumentai nėra užpildomi pagal visus reikalavimus. Tad nenustebkite, jeigu po savaitės, mėnesio ar kelerių metų jūsų vardu bus atsiųsta bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tuo metu policijos ir „Regitros“ atstovai dar kartą primena, į ką būtina atkreipti dėmesį parduodant automobilį, kad vėliau netektų nusivilti. 

Automobilio pardavimas gali tapti tikru galvos skausmu, jeigu būtini registracijos dokumentai nėra užpildomi pagal visus reikalavimus. Tad nenustebkite, jeigu po savaitės, mėnesio ar kelerių metų jūsų vardu bus atsiųsta bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tuo metu policijos ir „Regitros“ atstovai dar kartą primena, į ką būtina atkreipti dėmesį parduodant automobilį, kad vėliau netektų nusivilti. 

REKLAMA

Socialinio tinklo vartotojai vienoje iš grupių pradėjo pasakoti savo istorijas apie tai, kad, pardavus automobilį, po ilgo laikotarpio buvusį transporto priemonės šeimininką pasiekė administracinės baudos už greičio viršijimą ar kitus eismo taisyklių pažeidimus.

„Praeitais metais parduotas automobilis, iš „Regitros“ nurašytas ir perrašytas pirkėjui, bet baudos už greičio viršijimą ateina buvusiam šeimininkui. Paskambinus į komisariatą, jie prašo pirkimo-pardavimo sutarties ir dokumento kopijos iš „Regitros“, kad mašina nurašyta. Išsiunčiam, bet po kažkiek laiko vėl ateina bauda“, – rašė viena iš socialinio tinklo vartotojų. 

REKLAMA
REKLAMA

Bauda, pasak įvykį aprašiusio asmens, anuliuota po to, kai pirkimo-pardavimo sutartis buvo nusiųsta policijos atstovams. 

Apie susidūrimą su tokia pačia situacija kalbėjo ir kiti socialinio tinklo vartotojai.

„Buvo ir man gal prieš 5 metus toks bajeris. Mašina seniai parduota, o mane išsikvietė į policiją, parodė foto, pasakiau, kad tų žmonių nepažįstu ir čia policijos darbas susisiekti su „Regitra“, o ne mano, aš mašiną išregistravau, bandė putotis, bet pasakiau, kad į kalbas nesileisiu, praslydau“, – socialiniame tinkle istorija dalijosi viena iš vartotojų.

REKLAMA

Policija aiškina, kaip išvengti nesusipratimų

Policijos atstovai patvirtina, kad tokių atvejų, kuomet administracinės baudos atkeliauja buvusiam transporto priemonės savininkui, pasitaiko, todėl itin svarbu tinkamai užpildyti visus būtinus dokumentus pardavimo metu.

„Tokių atvejų pasitaiko, kai administracinis nusižengimas – Kelių eismo taisyklių pažeidimas – yra užfiksuotas ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu, akivaizdoje. Dėl to, vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu, nusižengimo protokolas surašomas transporto priemonės savininkui (valdytojui) pagal Kelių transporto priemonių registro duomenis. 

REKLAMA
REKLAMA

Transporto priemonę pardavęs arba ją nupirkęs asmuo turi tinkamai įforminti būtinus dokumentus – tada nekyla ir nekils jokių problemų“, – paaiškino policija.

Jeigu buvęs transporto priemonės savininkas visgi susidūrė su minėta problema ir su paskirta bauda nesutinka, jis turėtų kreiptis į policijos įstaigą.

„Asmuo, gavęs pranešimą iš policijos dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo – Kelių eismo taisyklių pažeidimo, turėtų atidžiai susipažinti su visa informacija. Esant neatitikimų, būtina kreiptis į policijos įstaigą pranešime nurodytuoju el. paštu arba rašyti įstaigos adresu.

Policijos pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo yra aiškiai nurodyta:

● Įstaiga, kurioje buvo pradėta administracinio nusižengimo teisena.

● Įstaigos, kuriai galima pateikti paaiškinimus, adresas.

● El. pašto, kuriuo galima pateikti paaiškinimus, adresas.

Vadinasi, visais atvejais asmuo gali kreiptis į tą policijos įstaigą, iš kurios gautas pranešimas dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo jame nurodytais būdais“, – aiškinama atsiųstame komentare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvusiam transporto priemonės valdytojui įrodžius, kad automobilio savininkas yra kitas asmuo ir būtent jis padarė nusižengimą, iškart anuliuojamas surašytas administracinis nusižengimo protokolas. 

Kaip neapsigauti parduodant automobilį?

„Regitros“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė paaiškina, kad kiekvienas asmuo, nusprendęs parduoti transporto priemonę, privalo atkreipti dėmesį į tai, kokie dokumentai yra pasirašomi.

„Visais atvejais nusprendus parduoti ar pirkti automobilį pirmas žingsnis, kurį turi atlikti abi suinteresuotosios pusės, tai teisingai sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį. 

Svarbu pastebėti, kad pirkėjo ir pardavėjo interesus gina ne tik ši sutartis, bet ir kiti automobilio įsigijimą patvirtinantys dokumentai. Pavyzdžiui, pinigų perdavimo-priėmimo aktas ar bankinių pavedimų išrašai. Taigi, tik turint teisingai užpildytus dokumentus ateityje bus išvengta nesusipratimų, o kilus ginčui teisme, tiek automobilio pardavėjas, tiek jo pirkėjas galės pateikti teisėtus įrodymus“, – nurodė pašnekovė. 

REKLAMA

Pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį, kurios formą galima rasti „Regitros“ puslapyje, labai svarbu įsitikinti, ar asmuo nurodo savo tikrąjį vardą ir pavardę.

„Būtina įsitikinti, ar sutartis tikrai pasirašoma su tikruoju asmeniu. Paprasčiau tariant, galima pirkėjo ar pardavėjo paprašyti parodyti savo asmens dokumentą ir sutikrinti dokumente nurodytus duomenis su esančiais sutartyje. Sutartyje svarbu pažymėti ir kitą informaciją: tikrą automobilio kainą, ridą, defektus ir kitus svarbius duomenis.

Ne mažiau svarbu užfiksuoti ir pinigų perdavimo faktą raštu. Jei už automobilį atsiskaitoma sutarties pasirašymo metu, į ją galima įtraukti punktą, jog pinigai už transporto priemonę gauti ar sumokėti. Jei atsiskaitymas planuojamas vėliau, į sutartį galima įtraukti eilutę su informacija, kaip ir kokiais terminais bus atsiskaitoma. Tuomet jei už automobilį bus sumokama grynaisiais, būtina tai užfiksuoti raštu, t. y. perdavimo-priėmimo aktu, kuris būtų patvirtintas abiejų šalių parašais“, – kalbėjo E. Bardauskienė.

REKLAMA

Nuo gegužės 1 d. įsigaliojęs savininko deklaravimo kodas (SDK) taip pat įnešė tam tikrų permainų parduodant transporto priemonę, todėl patariama neužmiršti šio kodo privalumų.

„Prieš perkant transporto priemonę, klientams visada patariame įsitikinti, ar perkama transporto priemonė turi SDK. Šį kodą taip pat patariama nurodyti ir pirkimo-pardavimo sutartyje. Tokiu būdu pirkėjas žinos, kad transporto priemonę perka iš tikrojo savininko ir, jei po įvykusio sandorio paaiškėtų, pavyzdžiui, kad automobilis turi tam tikrų defektų, klientas galės susisiekti su tikruoju buvusiu savininku bei pareikalauti iš jo atsakomybės“ – sakė „Regitros“ atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deklaracija ir registracija – du skirtingi dalykai

E. Bardauskienė perspėja, kad jeigu anksčiau pirmasis į „Regitrą“ turėjo kreiptis pardavėjas, kuris praneštų apie parduotą automobilį, o pirkėjas nuosavybę patvirtindavo registruodamas automobilį savo vardu, tai dabar esama tvarka skiriasi.

„Nuo gegužės 1 d. transporto priemonės nuosavybės pasikeitimo deklaravimas ir jos registracija yra du visiškai atskiri procesai. Kitaip tariant, iš pradžių sistemoje turi būti užfiksuojamas naujasis savininkas ir tik tada jis gali kreiptis dėl transporto priemonės registracijos. 

Nuo šiol pirmasis į „Regitrą“ kreipiasi pirkėjas ir pateikia įgijimo deklaraciją, o tuomet pardavėjas patvirtina pirkėjo pateiktus duomenis. Tik pirkėjui pateikus, o pardavėjui patvirtinus duomenis, naujajam savininkui suteikiamas kitas SDK ir sistemoje jis tampa deklaruotu transporto priemonės savininku bei jau gali kreiptis dėl jos registracijos. Abi pusės šiuos veiksmus turi atlikti per 5 darbo dienas nuo sandorio sudarymo“, – teigė pašnekovė.

REKLAMA

„Regitra“ dar kartą primena, kad jei tarp pardavėjo ir pirkėjo buvo sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis su teisingai nurodytais duomenimis, automobilio pardavėjas turi teisinį dokumentą, kuris įrodo, kad jis niekaip nebesusijęs su parduota transporto priemone, todėl jeigu buvo atsiųsta administracinė nuobauda, reikia kreiptis į policiją ir pateikti pirkimo-pardavimo sutartį.

Ar transporto priemonės SDK kodas yra galiojantis, galima pasitikrinti „Regitros“ interneto svetainėje

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų