„Rizikos analizės centre dirbantiems VMI ir FNTT ekspertams pavesta ypatingą dėmesį šiuo metu skirti #PanamaPapers duomenims, jų analizei, taip pat identifikuoti mokestines rizikas. Kaip žinia, pasauliniu mastu valstybės, kovodamos su mokesčių slėpimu, naudojant „ofšorus“, akcentuoja aktyvų valstybių bendradarbiavimą, o VMI ir FNTT lokaliu mastu aktyvina tarpinstitucinį bendradarbiavimą, operatyvų apsikeitimą turimais duomenimis bei kompetencijomis“, - teigia VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas, akcentuodamas, kad, remiantis viešai pateiktais dokumentais jau pradedami kai kurių Lietuvos gyventojų ir įmonių operatyvūs patikrinimai.
„Ofšorinių kompanijų finansinėms operacijoms ir sandoriams visada buvo ir yra skiriamas padidintas FNTT dėmesys, ypatingai vertinant tokias operacijas pinigų plovimo rizikos kontekste. Bendras darbas ir apsikeitimas informacija su VMI ekspertais Rizikos analizės centre vertinant „Panama Papers“ duomenis, leis dar išsamiau ir visapusiškiau įvertinti šių kompanijų veiklos teisėtumo aspektus“, - pažymi FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius.
VMI ir FNTT primena, kad Rizikos analizės centrą institucijos įkūrė 2011 metais. Šis centras įsteigtas siekiant plėtoti bendradarbiavimą keičiantis ir analizuojant informaciją, susijusią su įvairiais mokestiniais pažeidimais bei finansinėmis nusikalstamomis veikomis. Rizikos analizės centras veikia VMI patalpose, jis aprūpintas šiuolaikine kompiuterine ir kita analizės darbui būtina technine įranga, sukurtos prieigos prie VMI ir FNTT bei kitų duomenų bazių, informacijos šaltinių. Praėjusiais metais Rizikos analizės centro ekspertai išanalizavo 250 mokesčių mokėtojų veiklą, perdavė rizikingą informaciją apie juos VMI, FNTT ir kitos šalies institucijoms. Būtent Rizikos analizės centre buvo koordinuojamos bendros operacijos, kurių metu nustatyta, kad kuro prekyba užsiimančios kompanijos galėjo nuslėpti 4,3 mln. € mokesčių. Taip pat identifikuotos kompanijų grupės, kurios prekiaudamos telefonais nemokėjo mokesčių ir galėjo padaryti 5 mln. € žalą valstybei.
tv3.lt primena, kad „Panamos popieriais“ ar „Panamos dokumentais“ vadinamas žurnalistinis tyrimas – bene didžiausias visų laikų konfidencialios informacijos nutekinimas. Daugiau negu 100 žiniasklaidos grupių vykdytas tyrimas, apimantis 40 metų kauptus finansinius dokumentus, elektroninius laiškus ir pasų duomenis, rodo, kad kai kurie įtakingiausi pasaulio veikėjai slėpė savo pinigus ofšorinėse struktūrose.