Pametėte automobilio numerius? Specialistai pataria, ką tokiu atveju daryti

Po didelių karščių Lietuvą nuplovė ne viena liūtis, kai kur gatvės visiškai patvino ir tapo nepravažiuojamomis. O nuslūgus vandeniui, dalis žmonių pradėjo rinkti nuo automobilių nukritusius numerius ir jų savininkų ieškoti socialiniuose tinkluose. Tiems, kam tokiu būdu pavyko atgauti per lietų pamestus numerius – galima sakyti, pasisekė. Tačiau ką daryti tiems, kurių automobilis taip ir liko tik su vienais ar visai be numerių?

Registracijos metu automobiliai yra pažymimi dviem vienodomis numerio ženklų plokštelėmis, kitaip tariant, jiems suteikiami unikalūs skaičių ir raidžių deriniai, kad viešajame eisme jie būtų lengvai atpažįstami teisėsaugos institucijoms ir kitiems eismo dalyviams, sako „Regitros“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė. Pavyzdžiui, kad įvykus eismo įvykiui būtų žinoma, kas yra atsakingas už transporto priemonę.

Svarbu pastebėti, prideda įmonės atstovė, jog automobilis privalo būti pažymėtas abiem numerio ženklais. Vairuotojas turi pasirūpinti, kad jie būtų gerai matomi ir pritvirtinti tam specialiai skirtose vietose.

Ką daryti praradus numerio ženklus?

Kadangi dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone, kuri neturi numerio ženklų, negalima, juos pametus būtina nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujų numerio ženklų gavimo arba dublikato išdavimo.

„Praradus abi numerio ženklų plokšteles, reikia užsisakyti naujus numerio ženklus. Tai galima padaryti tiesiog internetu. Svarbu žinoti, kad pasikeitus numerio ženklams, keičiasi ir registracijos liudijimas. Jie gali būti pristatyti į artimiausią paštomatą ar per kurjerį. Automatiškai eilės tvarka priskiriamų numerio ženklų kaina už abi plokšteles yra 7,20 euro, o registracijos liudijimo – 9,04 euro (užsakant internetu)“ – komentuoja E. Bardauskienė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad vairuotojai vietoje eilės tvarka išduodamų numerio ženklų gali išsirinkti ir konkrečiai jiems patinkančią kombinaciją. Visų tipų numerio ženklų kainas galima rasti internetinėje svetainėje.

REKLAMA

„Tais atvejais, kai prarandama viena iš dviejų automobilio numerio ženklų plokštelių, galima kreiptis dėl dublikato gavimo. Tačiau tuomet reikės atvykti į „Regitros“ padalinį ir su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą, automobilio registracijos liudijimą ir likusią, t. y. neprarastą, numerio ženklo plokštelę.

Tokiu atveju naujas registracijos liudijimas nebus išduodamas, o sumokėti reikės už numerio ženklo dublikatą 3,60 euro ir 6,66 euro už duomenų tvarkymą. Jei numerio ženklas nebeatitiks šiandieninio standarto, bus keičiama ir likusioji plokštelė. Pastebėtina, kad dublikatas gali būti išduodamas tik vieną kartą“, – paaiškina E. Bardauskienė.

Kaip elgtis radusiems numerio ženklus?

Tuo metu radus pamestą transporto priemonės numerio plokštelę, ją galima grąžinti savininkui dviem būdais: pirmasis – perduoti „Regitrai“, kuri plokštelę grąžins savininkui, antrasis būdas – atiduoti policijai.

„Pastaroji numerio ženklą grąžins savininkui arba perduos „Regitrai“. Įmonė asmenį apie rastus numerio ženklus informuos nurodytais kontaktais. Jei radėjas nenori ar negali atvykti į artimiausią padalinį, rastą numerio ženklą galima paprasčiausiai atsiųsti „Regitrai“ paštu.

Radėjo grąžinta transporto priemonės plokštelė saugoma vieną mėnesį, išskyrus tuos atvejus, kai vietoje grąžinto numerio ženklo yra išduotas naujas valstybinis numeris arba plokštelė yra susidėvėjusi. Jei rasti daiktai neatsiimami, numeriai sunaikinami“, – sako E. Bardauskienė.


Rašyti komentarą...
R
Remigijus
2021-07-18 08:05:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ekspertai apie numerius tik gerai nusimamano?Del to jie yra ekspertai!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų