Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nenumaldomai artėjančios gražiausios metų šventės verčia susimąstyti ne tik apie dovanas, kurios bus padėtos po eglute, bet ir apie šventinio stalo vaišes, rašoma pranešime spaudai. Dažno pirkėjų lūkestis – įsigyti kokybiškų, skanių produktų už priimtiną kainą. Kuriuose prekybos centruose galima apsipirkti pigiausiai?

Nenumaldomai artėjančios gražiausios metų šventės verčia susimąstyti ne tik apie dovanas, kurios bus padėtos po eglute, bet ir apie šventinio stalo vaišes, rašoma pranešime spaudai. Dažno pirkėjų lūkestis – įsigyti kokybiškų, skanių produktų už priimtiną kainą. Kuriuose prekybos centruose galima apsipirkti pigiausiai?

REKLAMA

Slapto pirkėjo tyrimų agentūra „SeeNext" gruodžio 3 d. atliko tyrimą, kurio metu buvo lyginamos prekių kainos penkiuose skirtinguose prekybos centruose: „Maxima“ (3-jų X, o Panevėžyje – 2-jų X), „Lidl“, „Rimi“ (Hypermarket), „Iki" bei „Norfa“ (XL). Tyrimas buvo atliktas šių tinklų parduotuvėse, įsikūrusiose penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Šiam tyrimui buvo pasirinktas 25-ių dažno vartojimo prekių krepšelis, kurį sudarė: pigiausi obuoliai (nuo 55 mm, 1 kg), bananai (1 kg), pigiausios bulvės (1 kg), grikių kruopos be maišelių (800 g), „Spaghetti“ makaronai (400 g), baltasis cukrus (1 kg), saulėgrąžų aliejus (1 l), pigiausia malta skrudinta kava (250 g), pigiausia juodoji arbata maišeliuose (20 vnt.), pigiausias batonas (300 g), vištos krūtinėlės filė (1 kg), pigiausi koldūnai su mėsa (1 kg), šaldytos jūrinės lydekos be galvos ir uodegos (880 g), virta kiaulienos ir (arba) jautienos dešra (1 kg), šviežias pienas maišelyje (2,5% riebumo, 0,9 l), kefyras maišelyje (2,5% riebumo, 1 l), grietinė indelyje (30% riebumo, 400 g), pigiausi vištų kiaušiniai (M dydžio, 10 vnt.), vanilinis varškės sūrelis (40 g), pigiausias fermentinis sūris (45% rieb., 200 g), pigiausia varškė (9% riebumo, 180 g), pigiausias sviestas (82% riebumo, 200 g), pigiausios apelsinų sultys (100%, 1 l), pigiausias šviesus alus be užst. (~5%, 1 l), pigiausia degtinė be užst. (38-40%, 0,5 l).

REKLAMA

Visos išvardytos prekės buvo įsigytos gruodžio 3 d. Tyrime buvo lyginamos pigiausios kiekviename prekybos tinkle rastos prekės: neradus konkrečios prekės tam tikro miesto prekybos tinklo parduotuvėje, buvo perkama atitinkamai pigiausia toje parduotuvėje rasta prekė – jos nebuvo ieškoma kitoje to paties miesto ir prekybos tinklo parduotuvėje. Įsigijus prekes, buvo analizuojamos čekyje nurodytos jų kainos.

Jei tyrimo metu kuriame nors iš minėtų prekybos tinklų pasirinktai prekei buvo taikoma nuolaida, tyrimas buvo atliekamas vadovaujantis prekės kaina be nuolaidos, nurodyta prekybos tinklo lentynų kainolapiuose. Kai kuriuose prekybos centruose prekių kiekis (gramais, litrais) skyrėsi nuo likusių prekybos centrų prekių kiekio, todėl prekių kainos buvo pakoreguotos atitinkamam kiekiui. Tyrime depozito mokestis į prekės kainą nebuvo įskaičiuotas.

Kaip skiriasi kainos prekybos tinkluose?

Remiantis atlikto tyrimo rezultatų duomenimis, tų pačių prekių krepšelio kaina, priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo, svyruoja nuo 27,58 iki 30,79 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginus pasirinktų prekių krepšelio kainų vidurkius skirtinguose prekybos tinkluose, paaiškėjo, jog pigiausiai galima apsipirkti „Lidl“ prekybos tinkle, kuriame už minėtuosius produktus pirkėjui tektų sumokėti apie 27,58 eurus. Tuo metu „Maxima“ prekybos tinkle vidutinė krepšelio kaina šiek tiek didesnė – siekia 27,88 eurus.

Apsiperkant „Norfa“ prekybos tinklo parduotuvėse minėtųjų prekių krepšelis pirkėjui atsieitų vidutiniškai 28,06 eurų. Dar didesnę pinigų sumą tektų išleisti „Iki" prekybos tinklo parduotuvėse, kuriose visų produktų kaina siekia vidutiniškai 28,56 eurus. Atlikto tyrimo duomenys rodo, jog brangiausiai tektų apsipirkti „Rimi“ prekybos tinkle, kuriame vidutinė minėtojo krepšelio kaina yra pati didžiausia – 29,86 eurai.

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, matyti, jog prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse visuose išvardytuose miestuose prekės buvo įsigytos už vienodą pinigų sumą – 27,58 eurus. „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvėse prekių krepšelio kaina taip pat nesiskyrė – visur buvo sumokėta po 27,88 eurus. Tuo metu „Norfa“ tinklo parduotuvėse mažiausiai buvo sumokėta 27,35 eurus apsipirkus Vilniuje, o daugiausiai – Panevėžyje, sumokėjus už prekes 28,29 eurus. Už įsigytas prekes „Iki" tinklo parduotuvėse taip pat buvo sumokėta po vienodą pinigų sumą – 28,56 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Brangiausiame pagal tyrimo rezultatus prekybos tinkle „Rimi“ pigiausiai buvo apsipirkta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos parduotuvėse, sumokėjus po 29,50 eurų, o daugiausiai pinigų išleista Panevėžyje, apsipirkus už 30,79 eurus.

Vilniaus gyventojai gali apsipirkti pigiausiai, o panevėžiečiams tenka sumokėti daugiau

Atliktas tyrimas leidžia manyti, jog pigiausiai dažno vartojimo prekių krepšelį gali įsigyti vilniečiai, savo miesto parduotuvėse už minėtąsias prekes sumokėdami vidutiniškai 28,17 eurų, o daugiausiai už analogišką prekių krepšelį sumokėtų Panevėžio gyventojai, kuriems vidutiniškai tektų išleisti apie 28,62 eurus.

Išanalizavus konkrečių produktų grupių kainas paaiškėjo, jog pieno produktus už mažiausią kainą siūlo „Lidl“ ir „Maxima“ prekybos tinklai, tuo metu brangiausiai šiuos produktus tektų įsigyti „Rimi“ tinklo parduotuvėse. Pigiausiai mėsa parduodama „Lidl“ parduotuvėse, o brangiausiai ji kainuoja „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvėse.

Pigiausių grūdinių produktų reikėtų ieškoti „Maxima“ ir „Norfa“ prekybos vietose, o daugiausiai pinigų už minėtuosius produktus reikėtų sumokėti apsiperkant „Rimi“ tinklo parduotuvėse. Pigiausiai vaisius ir daržoves siūlo įsigyti „Lidl“ prekybos tinklas, o brangiausiai – „Rimi“. Pigiausių gėrimų galima įsigyti „Lidl“, „Maxima“, „Norfa“ ir „Iki" tinklo parduotuvėse, o brangiausiai šios kategorijos prekės kainuoja „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvėse. Likusieji produktai už patrauklias kainas gali būti įsigyti „Maxima“ tinklo prekybos vietose, o daugiausiai už juos tektų sumokėti apsiperkant „Rimi“ parduotuvėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų