Žvilgsnis į Rygos kalėdinę mugę: kainos nesikandžioja, o įspūdžių tikrai nepritrūks

Vaikštant siauromis Rygos senamiesčio gatvelėmis retas gali aplenkti Domus laukums aikštėje įsikūrusi Kalėdų miestelį su jaukiai papuošta natūralia kalėdine eglute.

Apie tai, kad šis Kalėdų miestelis yra kažkur šalia išduoda artėjant vis garsiau skambanti šventinė muzika, svaigus karšto vyno aromatas bei aplink gausėjančios besišypsančių žmonių gretos.

Patekti į kalėdų miestelį galima iš bet kurios pusės, tačiau žmonės mieliau renkasi iš eglių šakų sukurptus ir vakare ryškiai spindinčius vartus. Patekus į vidų galima sutikti migdolais prekiaujančius nykštukus, taip pat vaikams skirtą karuselę prižiūrintį Kalėdų senelį.

Šalia eglutės įrengtas sostas, kuris vilioja prisėsti ir pasidaryti išskirtinę nuotrauką atminimui. Taip pat Kalėdų miestelyje galima surasti aptvarą, kuriame lankytojus džiugina trys avelės ir du morkas griaužiantys kiškiai. Tiesa, prie šio aptvaro kabo perspėjimas nemaitinti gyvūnų, nes jie, anot organizatorių, tikrai sočiai pašerti.

Naujienų portalas tv3.lt pasižvalgė po Rygos kalėdinę mugę ir įvertino parduodamų prekių bei įvairių patiekalų ir maisto produktų kainas. Bet prieš tai pamatykite, kaip atrodo Rygos kalėdinė mugė iš arti – nuotraukų galerijoje:

(103 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rygos kalėdinė mugė ir kainos

Skaniai ir nebrangiai

Kalėdų mugėje siūlomo maisto racionas – įvairus. Blynelio kaina su įdaru kainuoja nuo 3,5 iki 4,5 euro. Kavos puodelio kaina svyruoja nuo 1,5 iki 2,5 euro. Kas nori paskanauti karšto vyno, tas turės sumokėti 3-4 eurus (Vilniuje apie 4 eurus).

Už dešrainį šioje mugėje paklosite 4 eurus, o už porciją troškintų kopūstų su dešrele – 6 eurus. Mugėje galima paskaunauti ir kiaulės nosies ar kojos – toks patiekalas čia kainuoja 9 eurus. O kepamas jis yra prieš jūsų akis, ant malkomis kūrenamo laužo. Nedidelis sumuštinis su silkute čia kainuoja 50 euro centų.

REKLAMA

Mėgstantys pavalgyti saldžiau – taip pat neliks nusivylę. Meduje skrudinti migdolai mugėje kainuoja 3 eurus už 100 gramų (Vilniuje apie 2,6 euro už 100 gr.). Šventinių sausainių kainos kyla nuo 1 euro. Priklausomai nuo dydžio, toks sausainis gali išbrangti ir iki 10 eurų už vienetą.

Mugėje taip pat galima įsigyti rūkytų dešrų, įvairių sūrių, aliejų, konservuotų ir marinuotų produktų. Galima drąsiai teigti, kad pavalgyti Rygos kalėdinėje mugėje pavyks už panašią kainą kaip ir kokioje kavinėje.

Idėjos dovanoms

Be maisto, šioje mugėje galima atrasti įvairių prekių, kurios kiekvienam galėtų pamėtyti gerų idėjų dėl išankstinių kalėdinių dovanų.

Čia parduodamos rankų darbo pelės-lėlės, įvairiausi mediniai žaislai ar dirbiniai. Taip pat meno kūrinius primenančios žvakės, kurios mugėje kainuoja nuo 1 iki 12 eurų.

Mugėje rasite vilnonių siūlų ir jau numegztų kojinių, pirštinių, šalikų, kepurių. Taip pat juvelyrinių dirbinių ir aukso, sidabro, gintaro. Bet svarbiausia, kad apsilankę čia, tikrai patirsite gerų emocijų, kurios, kaip žinia, yra neįkainojamos.

Beje, vaizdo įrašo pabaigoje matomi nykštukai kviečia lietuvius atvykti į Rygos kalėdinę mugę bei paragauti jų parduodamų saldžių migdolų. Jie kviečia atvykti išleisti savo pinigų ir, žinoma, nepamiršta pasveikinti su artėjančiais Naujausiais metais.


Rašyti komentarą...
I
Irena
2019-12-17 13:35:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už nuostabius šventinius Rygos vaizdus. Nors taip pavyko apsilankyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų