Per 30 sausio dienų prašymus sustabdyti kaupimą ir palikti lėšas fonde pateikė 18,6 tūkst. gyventojų. Dar 5500 paprašė nutraukti kaupimą ir pervesti iki šiol sukauptas lėšas „Sodrai“, rašoma „Sodros“ pranešime spaudai.
„Sodra“ paskutinėmis sausio dienomis taip pat išsiuntė 36 tūkstančius elektroninių laiškų gyventojams, kurie yra naujai įtraukiami į pensijų kaupimą nuo šių metų, ragindama juos pasitikrinti, kokia kaupimo bendrovė jiems parinkta atsitiktine tvarka, ir kokios yra kaupimo sąlygos.
Jeigu šie gyventojai nieko nedarys, jie nuo liepos taps kaupimo dalyviais ir pradės mokėti įmokas.
Iš naujai įtrauktų gyventojų 11,4 tūkst. atsisakė dalyvauti pensijų kaupime. Tačiau per sausį iš viso sudarytos 5300 naujos pensijų kaupimo sutartys.
„Sodra“ primena, jog tiems gyventojams, kurie iki šiol kaupime dalyvavo ir mokėjo įmokas nuo savo darbo užmokesčio bei gavo paskatą iš valstybės, niekas nesikeičia. Jie ir toliau mokės įmokas tai pačiai kaupimo bendrovei nuo savo darbo užmokesčio, kurias perves darbdavys.
Pasikeitė tik įmokos tarifas – nuo šiol į fondus pervedama nebe 2 proc. o 3 proc. darbo užmokesčio. Tačiau dėl sumažėjusių mokesčių tarifų daugelis gyventojų skirtumo dėl išaugusios įmokos nepajus. Įmokos mokamos toliau ir nuo sausio.
Tie gyventojai, kurie kaupime dalyvavo, tačiau prie kaupimo savo lėšomis neprisidėjo bei negavo paskatos iš valstybės, nuo sausio pradeda mokėti įmokas nuo savo darbo užmokesčio. 1,8 proc. darbo užmokesčio dydžio pensijų kaupimo įmoka perves darbdavys, o valstybė pridės paskatą.
Dėl sumažėjusių mokesčių tarifų daugelis gyventojų, pradėję mokėti įmokas, nepajus skirtumo – darbo užmokestis nebus mažesnis nei buvo gruodį.
Kiti gyventojai, kurie į kaupimą įtraukiami naujai, įmokas pradės mokėti nuo liepos mėnesio, bet jie gali bet kada pasirinkti kitą kaupimo bendrovę, nei tą, kurią atsitiktine tvarka parinko „Sodra“, taip pat pradėti kaupti nelaukdami liepos mėnesio ir iškart pasirinkti mokėti didesnę – 3 proc. įmoką, nes jiems automatiškai taikomas 1,8 proc. tarifas.
Mokant 3 proc. įmokas valstybės paskata sudaro 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio – 197 eurus per metus. Jeigu liekama prie 1,8 proc. kaupimo tarifo, paskata sudaro 3,3 euro per mėnesį ir kiekvienais metais tiek įmoka tiek paskata nuosekliai augs po 0,3 proc., kol 2023 m. pasieks 3 proc. ir 1,5 proc.