Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Finansų ministerija pristatė naują nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modelį. Pagal jį, kitaip nei dabar, apmokestinamas jau būtų pirmas gyvenamasis būstas ir visi kiti žmogui priklausantys NT objektai.

Ketvirtadienį Finansų ministerija pristatė naują nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modelį. Pagal jį, kitaip nei dabar, apmokestinamas jau būtų pirmas gyvenamasis būstas ir visi kiti žmogui priklausantys NT objektai.

REKLAMA

Kiek reikėtų mokėti mokesčio už kiekvieną butą, namą, sodo namelį, garažą ar pirtelę priklausytų nuo to, kokia yra to turto mokestinė vertė ir toje vietovėje esančių NT vertė.

Kitaip nei yra dabar, Finansų ministerija siūlo apmokestinti ir pagrindinį žmonių gyvenamąjį būstą.

Jam taikomi NT mokesčio tarifai būtų susieti su savivaldybės NT vertės mediana (t.y. su visų NT vienetų viduryje esančia verte).

Medianos neviršijanti gyvenamojo būsto vertės dalis būtų apmokestinama 0,03 proc. tarifu, vertė nuo vienos iki dviejų medianų – 0,06 proc., o virš dviejų medianų – 0,1 proc. tarifu.

REKLAMA

Pagal gyventojo pateiktą prašymą, kai kuriais atvejais jis galėtų būti atleistas nuo mokesčio už būstą iki 10 metų.

Apmokestinamas būtų ir negyvenamas NT

Kitas gyventojų nekomercinis NT (pvz., ūkiniai pastatai, sodo nameliai, garažai, daržinės ir t.t.) būtų apmokestinamas nuo 0,1 proc. iki 3 proc. mokesčio tarifu.

Nuo mokesčio už šį turtą gyventojai kai kuriais atvejais galėtų būti atleisti iki 5 metų.

Pavyzdžiui, mokestis už 60 tūkst. eurų vertės senos statybos 50 kv. metrų ploto butą Žirmūnuose, Lazdynuose, Fabijoniškėse ir kituose Vilniaus miegamuosiuose rajonuose būtų 17,91 eurų per metus.

REKLAMA
REKLAMA

Už Vilniaus senamiestyje esantį naują tokio dydžio butą, kurio vertė – 177 tūkst. eurų, tektų mokėti 110,89 eurus per metus.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad už butą Kauno senamiestyje reikėtų mokėti 32,4 eurus NT mokesčio per metus, o už butą Šilainiuose – 16 eurų per metus.

Už Klaipėdos senamiestyje esantį seną butą būtų priskaičiuotas 19,5 eurų, o už naujos statybos – 57,9 eurų mokestis.

Mažesnių miestų ir miestelių butų savininkams mokesčio nereikėtų mokėti, nes mokėtina suma susidarytų mažesnė nei 2 eurai.

Kaip rasti mokestinę vertę

Kiekvienas NT objektas turi savo unikalų numerį. Pagal jį Registrų centro interneto svetainėje galima rasti jo mokestinę vertę.

Nežinantiems NT objekto unikalaus numerio, jį galima rasti ten pat suvedus tikslų adresą.

Pavyzdžiui, jeigu NT objektas yra gyvenamasis butas, kurio vertė – 20 tūkst. eurų, tai šią sumą padauginus iš siūlomo 0,03–0,1 proc. dydžio tarifo, išeitų nuo 6 iki 20 eurų mokestis.

REKLAMA
REKLAMA

Tikslus jo dydis priklausys, kaip minėta, nuo savivaldybės NT mokestinės vertės medianos. Vadinasi, kuo jūsų turto vertė mažesnė ar panaši į kaimynystėje esančio NT vertę, tuo mokestis mažesnis. Jeigu jūsų turtas brangesnis, mokesčio reikės mokėti atitinkamai daugiau.

Šiuo metu masiniu būdu NT vertės nustatomos kas 5 metus. Planuojama, kad ateityje tai bus daroma kas 3 metus.

Mokėti reikės prie naujos valdžios

Skaičiuojama, kad naują mokestį turėtų mokėti 1,2 mln. šalies gyventojų. Vidutinė jo suma būtų 13,5 eurų.

Finansų ministerija informavo, kad dabar lauks pastabų ir pasiūlymų dėl naujo NT mokesčio modelio.

Vėliau jį turės patvirtinti Vyriausybė. Galiausiai įstatymo projektas turėtų būti svarstomas Seime.

Siūloma, kad pirmą kartą naują NT mokestį reikėtų mokėti iki 2025 m. kovo mėnesio. Taigi iš karto po to, kai darbą pradės kito Seimo patvirtinta nauja Vyriausybė.

nusiperka zmogus zeme, statosi, paskui moka mokescius nes naudojasi paslaugom, kaip jau turetu but viskas, bet ne, vat sugalvosim padaryt dar viena pasipelyma, mokesit kiekviena karta uz tai ka jau sumokejot. TAI DUOKIT ZMONEMS TAIP NAMUS, BUTUS IR TADA PRASYKIT UZ VISKA MOKET NORS ZINOSIM JOG GAVAI NAMUS UZ KURIUOS TURI MOKET o dabar nusipirkau kelnes bet parduotuvei dar turiu moket nes jas nesioju, visiska fignia ir dar savivaldybems bus paskirta atsakyt uz tuos finansus................mmm
Tai gal paskutinius triusikus atimkite svolačiai visai saiko nebeturi.
Ko daugiau tikėtis iš kanapių garbintojų seime
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų