• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Namo statybų pradžia – itin svarbus ir atsakingas procesas, tačiau ne ką mažiau galvą tenka pasukti ir ruošiant apdailos detales, pavyzdžiui, dažant pastato vidų ar išorę. Specialistas patarė, kokius dažus bei teptukus geriausia pasirinkti, kad atliktas darbas taptų ne tik kokybiškas, bet ir kur kas lengvesnis.

Namo statybų pradžia – itin svarbus ir atsakingas procesas, tačiau ne ką mažiau galvą tenka pasukti ir ruošiant apdailos detales, pavyzdžiui, dažant pastato vidų ar išorę. Specialistas patarė, kokius dažus bei teptukus geriausia pasirinkti, kad atliktas darbas taptų ne tik kokybiškas, bet ir kur kas lengvesnis.

REKLAMA

Laidos „Starkus stato“ vedėjui Martynui, susidūrus su statybų iššūkiais, beveik visą laiką prireikia skirtingos srities specialistų patarimų.

Štai ir dabar, prireikus dažų, Martynas kaip reikiant suglumo, mat pasirinkimų daug, tačiau nėra aišku, kaip išsirinkti geriausią variantą.

„Man reikia dažų namo apdailai, terasai. Kada tu ateini į parduotuvę ir pamatai tokią didžiulę pasiūlą, o pats nesi didelis ekspertas, apima neviltis.

REKLAMA
REKLAMA

Išsirinkti tinkamus dažus nėra paprasta. Pagal planą aš maždaug žinojau, kokia turėtų būti mano namo spalva, tad beliko tik susitikti su profesionalais, kurie galėtų pakonsultuoti“, – teigė M. Starkus.

REKLAMA

Patarė, kokius dažus pasirinkti

Profesionaliomis žiniomis apie dažymo ypatumus su Martynu pasidalijo „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas, kuris paaiškino, kokie yra pagrindiniai ir dažniausiai naudojami dangos dažymo tipai.

„Jums reikėtų apsispręsti, kokio dažymo rezultato norite, kadangi egzistuoja du populiariausi tipai: pilnai dengianti ir pusiau skaidri danga.

Šiuo atveju pilnai dengianti danga yra dažai – jūs uždažote, gaunate spalvą ir tuomet medienos tekstūra nebus matoma“, – kalbėjo Rokas.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi M. Starkui papildomų klausimų sukėlė antrasis dažymo dangos tipas, tad „Tikkurila“ akademijos vadovas labai paprastai paaiškino, kas tai yra.

„Dažyvė – tai yra pusiau skaidri danga, panašiai kaip lakas, kuri suteikia medienai spalvą, saugo nuo drėgmės ir UV spindulių. Spalvinti dažyvę būtina, nes tik su spalva ji uždažytą paviršių apsaugo nuo saulės spindulių.

Tačiau, priešingai nei pilnai dengiantys dažai, dažyvės atveju medienos tekstūra yra matoma“, – žiniomis dalijosi Rokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar verta rinktis dažyvę?

Pašnekovas vardija, kad dažyvės naudojimas turi ir ne vieną privalumą.

„Dažyvės paprastai nesudaro tokios stipriai išreikštos plėvelės kaip dažai, todėl rekomenduočiau pasirinkti naujos kartos vandeninę dažyvę „Vivacolor Villa Lasur Akva“.

Naudodami šią dažyvę, nesusidursite su papildomais sunkumais, kadangi vėliau teptuką galima išplauti naudojant muilą ir vandenį, tad šiuo atveju pirkti skiediklio tikrai nereikės, o pats naudojamas įrankis išliks geros kokybės ir tarnaus ilgiau nei įprastai“, – kalbėjo „Tikkurila“ akademijos vadovas.

REKLAMA

Be to, „Vivacolor Villa Lasur Akva“ dažyvės privalumas – trumpas džiūvimo laikotarpis, todėl darbai gali būti atliekami kur kas greičiau.

„Džiūvimo laikas trumpas – jeigu fiziškai spėjate per vieną dieną, galite užtepti netgi du sluoksnius.

Ši dažyvė išsiskiria ir tuo, kad, tepant du sluoksnius, nereikia papildomo impregnavimo. Visgi klientams sunkiausias klausimas yra dažyvės spalvos pasirinkimas“, – kalbėjo Rokas.

Martynas namo fasadui bandė kelis atspalvius ir galiausiai pasirinko tamsiai rudą – TVT 5074.

REKLAMA

Dažyvių spalvyną „Valtti“ sudaro 40 spalvų, puikiai derančių natūralioje aplinkoje ir nepaslepiančių medienos rašto. Galutinė spalva priklauso nuo medienos rūšies ir dažyvių sluoksnių skaičiaus.

Svarbu žiūrėti, kokį teptuką perkate

M. Starkus pasakoja, kad jam asmeniškai ne kartą teko spręsti dilemą, kaip nuo dažais patepto paviršiaus nukrapštyti likusius teptuko šerelius.

Tačiau „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas sako, kad su tokia nemalonia patirtimi galite ir nesusidurti, jeigu pasirinksite tinkamą, kokybišką dažymo įrankį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažymas prastu teptuku gali tapti ne dažymu, o vargo vakariene, todėl vertėtų pasirinkti švediškus „Anza“ firmos įrankius, kurie tikrai pasižymi aukšta kokybe.

Tada nebereikės rinkti šerelių, o tiesiog galėsite užsiimti tuo, kam šis įrankis ir skirtas – dažymu“, – kalbėjo Rokas.

Be to, pašnekovas Martynui pasakoja, kad tokio tipo teptukas turi ir kitų funkcijų.

„Dar vienas didelis „Anza“ teptuko privalumas, kad įrankį galima uždėti ant specialaus teleskopinio koto. Tokiu būdu bus galima ne tik patogiai dažyti, bet taip pat pasiekti aukščiau ar žemiau esančius paviršius“, – patarė Rokas.

Dažymo idėjas jūsų autentiškiems namams, o taip pat daugiau informacijos apie lauko medienos dažus ir dažyves „Vivacolor Villa“ galima rasti ČIA.

Be to, klientai taip pat gali pamatyti medinio fasado dažymo vaizdo pamokas

Nemokama konsultacijų linija 8 800 00018.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų