Vis dėlto visuomeninis transliuotojas neatskleidžia, kaip bus skaičiuojami asmenys, kurie savęs nepriskiria nei vyrams, nei moterims.
Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos duomenimis, liepos 1 d. LRT sudarė sutartį su bendrove „Repsense“ dėl „Audio ir audiovizualinio turinio asmenų lyčių aspektų stebėsenos paslaugos“ pirkimo.
Sutarties vertė – kiek daugiau nei 18 tūkst. eurų. Ji galios iki kitų metų liepos pabaigos.
Sutartyje numatoma, kad perkamas paslaugas sudaro kalbančiųjų asmenų lyties (vyrų ir moterų) identifikavimas pagal balsą ir / ar atvaizdą: 1) kalbančiųjų vyrų ir moterų fiksavimas; 2) vyrų ir moterų kalbėjimo trukmės fiksavimas.
Pagal sutartį dėl moterų ir vyrų kalbėjimo ar jo trukmės bus analizuojama daugiausia po 20 val. LRT audiovizualinio turinio kasdien.
Nacionalinis transliuotojas tiesiai neatsakė į naujienų portalo tv3.lt klausmą, kaip pagal sutartį bus skaičiuojami eteryje pasirodantys asmenys, kurie nelaiko savęs vyrais arba moterimis.
„Visa paslaugos asmenų skaičiavimo metodika apibrėžta sutarties techninėje specifikacijoje: analizuojamas audio ir audiovizualinis turinys pagal balsą ir atvaizdą“, – komentavo LRT Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Augustė Mikulėnaitė.
Pasak jos, jau daugiau nei 5 metus LRT dalyvauja BBC projekte „50:50“. Šia sistema esą „siekiama padėti moterims ir vyrams būti vienodai atstovaujamiems žiniasklaidoje ir taip gerinti viso turinio ir žurnalistikos kokybę.“
Pasak A. Mikulėnaitės, projekto tęstinumas ir jo rezultatai rodo, kad žurnalistai ir laidų kūrėjai pastebimai praplėtė kalbinamų eksperčių moterų tinklą.
„Detalūs atskirų laidų ar kanalų duomenys skirti redakcijų vidinei analizei ir savireguliacijai, tačiau bendruosius duomenis paprastai skelbiame ir savo veiklos ataskaitose“, – aiškino skyriaus vadovė.
Anot jos, pagal 2024 m. ataskaitą, minėtame projekte dalyvavo 28 programų (laidų) komandos, prie projekto prisijungė 9 komandos naujokės, iki tol nedalyvavusios programoje.
Iš viso 2024 metais suskaičiuoti 48 tūkstančiai vyrų ir moterų. Atotrūkis tarp visų vyrų ir moterų visose laidose, įskaitant laidas, kurios dalyvavo pirmą kartą, buvo 14 proc. punktų vyrų naudai.
„Projekto pradžioje turinio rengėjai patys skaičiuodavo kalbinamus ekspertus, tačiau šiuo metu technologijos leidžia tai daryti automatizuotu būdu ir neapkrauti turinio kūrėjų papildomu administraciniu darbu, todėl esame nutarę pasitelkti išorės tiekėjus ir suefektyvinti procesą“, – paaiškino A. Mikulėnaitė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Vagys ir tiek.