Kompleksinių verslo saugumo ir antikorupcinių sprendimų bendrovės „Corporate Securitus“ specialistai pastebi dažnėjančius verslo saugumo pažeidimo incidentus Lietuvoje, o nesaugiausiomis grandimis, kuriose verslo saugumas pažeidžiamas dažniausiai, išskiria šias: informacinės technologijos, duomenys ir informacija, žmogiškieji ištekliai ir komercinis šnipinėjimas.

„Lyginant 2011 metus su ankstesniais, informacijos saugumo incidentų skaičius padidėjo net 35 proc. Tendencijos nesikeičia ir šiemet – daugelis verslininkų pripažįsta, kad yra susidūrę su kenkėjiška programine įranga, dėl kurios galėjo „nutekėti“ slapta komercinė informacija. Nepaisant to, imtis veiksmų svarbios informacijos apsaugai, verslininkai neskuba. Nors pasauliniu mastu komercinis šnipinėjimas jau seniai nėra naujiena, tačiau šalies verslas ne visada suvokia tikrąją šio reiškinio grėsmę“, – situaciją pristato „Corporate Securitus“ direktorius Raimundas Kalesnykas, kompleksinių verslo saugumo ir antikorupcinių sprendimų specialistas.

Informacinio saugumo srityje dažniausiai pasitaikantys saugumo incidentai – kompiuterių užvaldymo atvejai (beveik 50 proc.) ir kompiuterių virusai (47,6 proc.). Specialistas primena, kad darbiniuose kompiuteriuose saugoma nuo 60% iki 80% svarbių duomenų.

REKLAMA

Kaip rodo „Corporate Securitus“ praktika, verslininkai žino, jog šalies įstatymuose yra numatyta baudžiamoji atsakomybė už komercinį šnipinėjimą, tačiau dauguma tokius atvejus patyrusių bendrovių nemato prasmės imtis tolesnių veiksmų. Bendrovės saugumo rizikos valdymo specialistas Šarūnas Nacevičius pabrėžia sudėtingą komercinio šnipinėjimo teisinį reguliavimą Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų