Lietuvos verslas nepastebėjo taivaniečių milijonų

Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad Taivano gyventojai šiemet lietuviškose internetinėse parduotuvėse išleido 76 mln. eurų, Lietuvos verslas sako, kad tokių sumų nepastebėjo, rašo portalas lrt.lt.

Lietuvos bankas teigia, kad mokėjimo apimtys su Taivanu vis dėlto padidėjo, o kai kurie ekspertai spėja, kad Taivano gyventojai per Lietuvą galėjo įsigyti kriptovaliutos. 

Didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje taivaniečių užsakymų nematė. Skelbta, kad taivaniečiai pirko lietuvišką alų, saldainius. Tačiau lietuviško alaus kiekis Taivane auga tik simboliškai, sako Lietuvos aludarių gildijos vadovas.

Lietuvių bendruomenė Taivane sako taip pat negirdėjusi, kad taivaniečiai būtų apsipirkę lietuviškose elektroninėse parduotuvėse. Tiesa, saldainius ir alų iš vietos parduotuvių pirko aktyviai, tačiau tai buvo nedideli kiekiai.

Remiantis Lietuvos banko turimais mokėjimų sektoriaus duomenimis, pastebima, kad per 2021 metų pirmą pusmetį, palyginti su 2020-aisiais, mokėjimų apimtys su Taivanu išaugo 56 proc. Bet Lietuvos bankas sako negalintis paaiškinti pokyčių priežasčių.

BNS skelbė, kad Taivano gyventojai smarkiai padidino išlaidas Lietuvos internetinėse parduotuvėse, pastaraisiais mėnesiais sustiprėjus ryšiams tarp Vilniaus ir Taipėjaus, kurį Kinija laiko savo valstybės dalimi.

Taivano institucijų duomenys rodo, kad septynių didžiųjų salos miestų gyventojai nuo vasario iki birželio pabaigos Lietuvos parduotuvėse atliko apie 112 tūkst. atsiskaitymų kreditinėmis kortelėmis, jų bendra vertė viršija 2,5 mlrd. Taivano naujųjų dolerių (apie 76 mln. eurų).

Lietuva tapo viena iš dešimties populiariausių internetinio apsipirkimo krypčių Taivano vartotojams“, – tviteryje rašė Taivano ekonomikos ir kultūros atstovė Jungtinėse Valstijose Bi-khim Hsiao, pati pasidalinusi nusipirkto lietuviško alaus nuotrauka.

Daugiausiai – apie 1 mlrd. Taivano naujųjų dolerių – Lietuvoje išleido sostinės Taibėjaus gyventojai, skelbia vietos portalas „United Daily News“ (UDN).

Lietuvos ir Taivano diplomatiniai santykiai šiemet pastebimai stiprėjo – Taivanas liepą paskelbė Lietuvoje atskirai nuo Kinijos atidarysiantis savo atstovybę, kurios pavadinime bus vartojamas neoficialus šios salos pavadinimas.

Kinija priešinasi Taivano pavadinimo naudojimui ir vengia bet kokiu atveju vartoti žodį „Taivanas“, kad tai nesuteiktų salai tarptautinio legitimumo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų