Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovų atlyginimai: panašiai uždirba lakūnai

3900 eurų – daug ar mažai? Maždaug tiek „į rankas“ gauna Vilniaus universiteto rektorius. O kokius atlyginimus gauna kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovai? 

Lietuvoje veikia 24 valstybinės aukštosios mokyklos (iš jų – 12 kolegijų). Naujienų portalui tv3.lt gruodžio 6 d. išsiuntus užklausą dėl vadovų atlyginimų, atsakymų sulaukėme iš 16 aukštųjų mokyklų.

Iš pateiktų duomenų matyti, kad šiuo metu daugiausiai uždirba Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Lietuvos sporto universiteto vadovai – vidutiniškai vienas rektorius „į rankas“ uždirba 3700 eurų. 

Kaip teigia „CV-Online Recruitment“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė, panašius atlyginimus Lietuvoje gauna IT architektai, pilotai, telekomunikacijų paslaugų vystymo specialistai, vykdomieji direktoriai.

„Žinoma, šiose pareigose dirbančiųjų atlyginimai gali būti ir mažesni, ir didesni, nes atlyginimo dydis priklauso nuo daugybės faktorių“, – pastebi R. Karavaitienė.  

Atlyginimų tyrimo manoalga.lt duomenimis, švietimo įstaigų vadovų neto („į rankas“) atlyginimo vidurkis Lietuvoje šiuo metu yra 1230 eurų. Tiesa, vertėtų pastebėti, kad vidutinė suma apskaičiuota ne tik pagal universiteto rektorių ar kolegijų direktorių gaunamus atlyginimus, bet ir įtraukus ikimokyklinio ugdymo, pradinių, pagrindinių, vidurinių, gimnazijų, profesinių mokyklų vadovų atlyginimus. 

„Atlyginimo dydis, žinoma, priklauso nuo įvairių faktorių, vienas iš jų – įstaigos savininko tipas (privatus ar valstybinis kapitalas): valstybinėje švietimo įstaigoje vadovų atlyginimo vidurkis siekia 1280 eurų „į rankas“, privačiame sektoriuje – 1600 eurų“, – teigia R. Karavaitienė. 

REKLAMA

Kaip pastebi personalo atrankų įmonės atstovė, svarbus ir švietimo įstaigos dydis. „Iki 50 darbuotojų švietimo srities įstaigoje vadovų atlyginimų vidurkis yra 1000 eurų, o 50-249 darbuotojų dydžio įstaigoje – 1450 eurų“, – pastebi R. Karavaitienė. 

Pagal atlyginimų tyrimo manoalga.lt duomenis, Vilniuje švietimo įstaigų vadovų atlyginimo vidurkis siekia 1360 eurų, tuo tarpu Kaune – 1200 eurų.

Vertinant visų švietimo įstaigų vadovų atlyginimų vidurkį, kaip pastebi R. Karavaitienė, panašius atlyginimus privačiame vietinio kapitalo sektoriuje uždirba IT specialistai (1300 eurų), teisės srities darbuotojai (1200 eurų), telekomunikacijų srities darbuotojai (1000 eurų). 

Tiesa, užsienio kapitalo sektoriuje panašius atlyginimus uždirba: telekomunikacijų, teisės, prekybos, farmacijos sričių darbuotojai (1220 eurų), ekonomikos/finansų srities darbuotojai (1150 eurų), rinkodaros/reklamos darbuotojai (1130 eurų). 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pagal patvirtintą 2020 metų biudžetą dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimai nuo rugsėjo bus maždaug dešimtadaliu didesni nei šiemet – augs nuo maždaug 1100 iki 1214 eurų. Tačiau nustatant dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimus, aukštosiose mokyklose nėra taikoma vieninga pareiginės algos koeficientų nustatymo schema.

Bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo pedagogų alga nuo kitų metų rugsėjo augs vidutiniškai 10 proc. arba 100 eurų „į rankas“. Pavyzdžiui, mokytojo be kvalifikacinės kategorijos alga vidutiniškai augs nuo maždaug 720 iki 790 eurų. Kategorijas turinčių pedagogų darbu užmokestis augs labiau.

Darželių auklėtojų atlyginimai nuo rugsėjo susilygins su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimais ir bus daugiau kaip 30 proc. didesni. Preliminariais skaičiavimais, atlyginimai šiems pedagogams didės apie 300 eurų.

 


Rašyti komentarą...
V
Varguolis
2019-12-20 08:15:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius atlyginimus gauna ir dar protestuoja
Atsakyti
-2

k
kas vyksta ?
2019-12-20 09:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
akivaizdu,kad jie protestavo ne iš skurdo, o pagal ''užsakymą'' . Juk jei valdžią paimtų dabartiniai oponentai, turėtų iš ko mažinti visiems iš eilės ir galėtų kaltinti dabartinius pinigų švaistymu. Tai iš ko privati mokykla užsidirbs sau milijoninius pelnus ?
Su gražiausiomis šventėmis , visus krikščionis .
Atsakyti
-1

D
Dovilė
2019-12-20 09:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius atlyginimus, deja, tik rektoriai gauna
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų