REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip numato įstatymai, tiek moterims, tiek vyrams nuo 2022 m. toliau didėja būtinasis stažas, kurį reikia sukaupti norint gauti senatvės pensiją. Be to, ir į pensiją bus galima išeiti vėliau.

Kaip numato įstatymai, tiek moterims, tiek vyrams nuo 2022 m. toliau didėja būtinasis stažas, kurį reikia sukaupti norint gauti senatvės pensiją. Be to, ir į pensiją bus galima išeiti vėliau.

REKLAMA

Nors Lietuvoje palaipsniui ilginamas pensinis amžius ir būtinasis pensijų stažas, šie reikalavimai kai kuriose šalyse jau dabar yra gerokai didesni.

Dirbti teks ilgiau

Pagal įstatymą, būtinasis pensijų socialinio draudimo stažas – tai tam tikrai socialinio draudimo pensijos rūšiai nustatyto pensijų socialinio draudimo stažo trukmė metais bendrosios socialinio draudimo pensijos dalies dydžiui apskaičiuoti.

Tuo metu senatvės pensijos amžius – laikas, nuo kada žmogus turi teisę teikti prašymą, kad jam būtų paskirta pensija.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar būtinasis stažas tiek vyrams, tiek moterims yra 32 metai. Vadinasi tiek laiko reikia oficialiai išdirbti ir mokėti įmokas „Sodrai“, kad žmogus gautų visą bendrosios dalies pensiją.

REKLAMA

Nuo 2022 m. šis terminas ilgėja iki 32 metų ir šešių mėnesių. Kitaip tariant, nuo kitų metų reikės būti pradirbus pusmečiu ilgiau nei reikalaujama dabar.

Apskritai stažo reikalavimas bus ilginamas dar bent penkerius metus, kol vyrams ir moterims jis taps 35 metai.

Taigi, norint gauti visą pensiją 2027 m. reikės būti pradirbus 35 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Kada bus galima išeiti į pensiją

Be kita ko, senatvės pensijos amžius taip pat ilginamas kiekvienais metais. Šiuo metu vyrams jis yra 64 metai ir 2 mėnesiai, o moterims – 63 metai ir 4 mėnesiai.

Nuo 2022 m. pradžios vyrų pensinis amžius bus 64 metai ir 4 mėnesiai, o moterų – 63 metai ir 8 mėnesiai.

Taigi, kaip numato įstatymas, norintiems gauti pensiją vyrams teks dirbti ilgiau nei moterims. Abiejų lyčių pensinis amžius bus lygus tik 2026 m. Tada jis pasieks 65 metus.

Kartu su pensiniu amžiumi ilgėja pensijos išankstinio skyrimo laikas, nes išankstinė pensija gali būti skiriama likus ne daugiau kaip 5 metams iki pensinio amžiaus.

Beje, kaip skelbia Jungtinės Karalystės žiniasklaida, šioje šalyje pensinį amžių didinti iki 68 metų planuojama ne nuo 2044 m. kaip dabar numatyta, o septyneriais metais anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitoje Lietuvos emigrantų pamėgtoje šalyje Norvegijoje į pensiją paprastai išeinama 67 metų (tam tikrai atvejais galima ir anksčiau), o reikalaujamas draudimo stažas yra 40 metų.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje vidutinė pensija turint būtinąjį stažą yra 441 euras, o tokio stažo neturint – beveik 230 eurų.

Nuo kitų metų įsigalios įstatymo pataisos, kurios numato, kad kitaip nei yra dabar, neturinčių būtinojo stažo asmenų pensijų bendroji dalis bus padidinta taip, tarsi asmenys turėtų būtinąjį stažą.

uzsmaugs visus senukus , eik su kastuvu padirbk statybose 68 metu
Ot gerai sugalvojo, pailginto darbo stažą, kad pensijų nereikėtų mokėti. Žiū iki to laiko užsilenksi ir nereikės tau nieko mokėti. Tik tu mokesčius mokėk!
Tuoj reikės dar iš kapinių į darbą eiti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų