pensinis amžius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pensinis amžius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pensinis amžius“.

Moterims netinkamai pranešė apie pensinio amžiaus ilginimą: iki 3443 eurų turės grąžinti kiekvienai

Ne tik Lietuvoje moterų ir vyrų pensinis amžius ilgą laiką buvo skirtingas. Tokia tvarka galiojo ir Jungtinėje Karalystėje, kur gyvena nemažai lietuvių emigrantų. Tačiau dabar aiškėja, kad šioje šalyje pensinio amžiaus vienodinimas, tiksliau, netinkamas informavimas apie jį, pažeidė moterų teises. Dabar valdžia turės ieškoti milijardų svarų sterlingų kompensacijoms išmokėti, kurių dydis gali siekti iki 2950 svarų sterlingų arba 3443 vienai moteriai, praneša vietos žiniasklaida.
2024-03-22

Dėl pensijos turės dirbti iki 71 metų? Lietuviams emigrantams – nekokios naujienos

Tyrimai rodo, kad, visuomenei senstant, o gimstamumui mažėjant, pensininkų ir dirbančiųjų santykis Jungtinėje Karalystėje (JK) tampa netvarus, rašo portalas „Euronews“. Prognozuojama, kad iki 2023 metų gyventojų skaičius šalyje išaugs 6,7 mln., o vien pensijos už 2023–2024 m. JK kainuos apie 161,9 mlrd. eurų. Būtina laipsniškai didinti pensinį amžių Remiantis naujausiu „Longevity Centre“ pranešimu, visiems, gimusiems JK po 1970 metų balandžio mėnesio, gali tekti dirbti iki 71 metų.
2024-02-07

Nusiteikite dirbti ilgiau: 2024 m. ilgėja pensinis amžius ir būtinasis stažas

Iki pat 2026 m. Lietuvoje kasmet bus ilginamas laikas, kada žmonės gali išeiti į pensiją, taip pat būtinojo stažo, nuo kurio priklauso ir pensijos dydis, laikas. Šie terminai tiek vyrams, tiek ir moterims Lietuvoje nuo kelių mėnesių iki pusmečio bus ilginami ir nuo 2024 m. Nors Lietuvoje palaipsniui ilginamas pensinis amžius ir būtinasis pensijų stažas, šie reikalavimai kai kuriose šalyse jau dabar yra gerokai didesni.
91 2023-12-29

Pensinis amžius ir būtinas stažas Lietuvoje ilginamas nuo 2024 m.: dirbti reikės daugiau

Pagal galiojantį Socialinio draudimo pensijų įstatymą kiekvienais metais Lietuvoje yra ilginamas pensinis amžius ir būtinasis stažas pensijai gauti. Ne išimtis ir 2024 m. Nuo jų pradžios tiek vyrams, tiek moterims iki pensijos teks dirbti ilgiau. Nepaisant nuosaikaus pensinio amžiaus ir būtino stažo ilginimo, palyginti su kai kuriomis Vakarų šalimis, lietuviai į pensiją išeina anksčiau. Tiesa, tose šalyse žmonės paprastai gyvena ilgiau nei Lietuvoje.

„Sodra“ atskleidė: kur į pensiją galima išeiti vos 49 metų, o kur tenka plušti ir iki 68-erių

Kasmet Lietuvoje tūkstančiai gyventojų sulaukia pensinio amžiaus ir, jei tik nori, gali mesti darbus ir išeiti į pensiją. Vis dėlto laikas, kada galima prašyti pensijos, vis tolsta. Palyginti su kitomis šalimis, lietuviai iki pensijos dirbs tikrai ne trumpiausiai, nors pasigirti ilga gyvenimo trukme negali.
60 2023-11-06

Grįžtantys iš užsienio lietuviai gali gauti kelias pensijas: štai ką svarbu žinoti

Didžiausią dalį į Lietuvą gyventi atvykstančių žmonių sudaro grįžtantys užsienyje dirbę tautiečiai, todėl daugelį neraminantys klausimai apie būsimą pensiją pasigirsta vis dažniau, rašoma pranešime žiniasklaidai. Apie tai, ką apie pirmos, antros ir trečios pakopų pensijas reikėtų žinoti grįžtantiems lietuviams, ar pensija bus suteikta, jei buvo dirbama svetur ir ar pakaks turimo darbo stažo, pasakoja „Luminor investicijų valdymas“ vadovė Loreta Načajienė.
2023-10-25

Ankstesnė pensija už didesnį darbo stažą: kodėl žmonėms neleidus sumokėtais pinigais naudotis anksčiau?

Dalis gyventojų, dirbę visą gyvenimą ir sukaupę reikiamą darbo stažą, norėtų išeiti į pensiją anksčiau. Tačiau privalo laukti pensinio amžiaus arba rinktis išankstinę pensiją. Lenkijos politikai siūlo sukaupus reikalingą darbo stažą žmones išleisti į pensiją anksčiau. Ar toks siūlymas sulauktų palaikymo Lietuvoje? Ekonomistai abejoja, ar reikėtų į pensiją anksčiau išleisti žmones. Tuo metu patys gyventojai norėtų anksčiau išeiti  užtarnautą poilsį.
2023-09-27

Nausėda siūlo leisti anksčiau laiko išsiimti dalį sukauptos pensijos: „Žmonės yra protingi, dažnai protingesni negu politikai“

Antrosios pakopos pensijų fondų valdytojai peikia prezidento siūlymą leisti išsiimti ketvirtį sukauptų pinigų. Fondų valdytojai prognozuoja, kad žmonės iš viso pasiims apie milijardą eurų, pinigus iššvaistys ir dėl to sumažės jų būsima pensija. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė skaičiuoja, kad išmoka vienam žmogui vidutiniškai siektų apie pusantro tūkstančio eurų, tad prezidento siūlymą vadina populistiniu. Antros pakopos pensijų fondų grąža liūdina lietuvius.

Nuo to priklauso pensijos dydis: „Sodra“ paaiškino, kaip skaičiuoja senesnį darbo stažą

Senatvės pensijos dydis priklauso nuo to, kiek per darbinę karjerą žmogus išdirbo metų ir kokio dydžio įmokas mokėjo. Dabar tokie duomenys renkami ir archyvuojami elektroniniu būdu. Tačiau anksčiau viskas buvo daroma popieriuje. Kai kurie gyventojai nuogąstauja, kad dėl to jų pensija yra mažesnė, negu iš tikrųjų turėtų būti. „Sodra“ paaiškino, ką tokiais atvejais reikia daryti ir kaip apskritai skaičiuojamas senesnis stažas.
78 2023-02-06

Šimonytė: yra didesnių iššūkių nei pensijos amžiaus ilginimas

Visuomenėje kilus diskusijoms dėl pensijos amžiaus didinimo, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šalyje yra svarbesnių iššūkių nei pensijos amžiaus ilginimas. Jos teigimu, reikia ilginti žmonių, ypač vyresnio amžiaus, sveiko gyvenimo trukmę.   „Turime didesnių iššūkių, kuriuos turime pirmiau bandyti spręsti“, – trečiadienį radijui „Znad Wilii“ sakė I. Šimonytė.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų