Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Latvijoje dėl padidėjusio COVID-19 sergančiųjų skaičiaus įvestas karantinas, nedirba didieji prekybos centrai, pasilinksminimo vietos, tad kaimynai plūsta į Lietuvą.

Latvijoje dėl padidėjusio COVID-19 sergančiųjų skaičiaus įvestas karantinas, nedirba didieji prekybos centrai, pasilinksminimo vietos, tad kaimynai plūsta į Lietuvą.

Mūsų šalyje pasiskiepiję latviai džiaugiasi galėdami apsipirkti ir pramogauti. Epidemiologai aiškina, kad šiuo metu nebūtinų kelionių reikėtų vengti, tačiau sienos su kaimynais uždaryti nėra priežasčių.

„Mes esame pavargę nuo tų visų įstatymų, kuriuos turime su Pavlustu ir jo beždžionėmis.“

Taip keikdamas savo šalies sveikatos apsaugos ministrą dėl uždarytų parduotuvių jo šalyje į Šiauliuose esantį prekybos centrą atvažiavo Uldis su šeima pirkti sūnui žieminių batų. Kiti čia atvažiuoja tiesiog praleisti laiko.

„Turime treniruotes ant ledo. Čia yra galimybė treniruotis, apribojimai leidžia visa tai“, – sakė latvis Ralfs.

REKLAMA
REKLAMA

Padidėjusiu kaimynų srautu džiaugiasi ir parduotuvių pardavėjos.

„Šeštadieniais, sekmadieniais būna varžybos ledo arenoje, tai apsilanko su savo vaikučiais, jiems dabar pramoga, kadangi pas juos viskas uždaryta“, – kalbėjo pardavėja Ilona.

„Čia su vienu tik kalbėjau, tai sakė, pas mus viskas uždaryta, o pas jus ne. – Ir daug perka? – Na, žiūrinėt, praeitą savaitgalį, ne savaitgalį, buvo šventinės dienos, tai tikrai žiūrinėjo, nemažai pirko“, – sakė pardavėja Jolanta.

Latvijoje griežtas karantinas įvestas jau dvi su puse savaitės ir galios iki lapkričio 15 dienos. Uždaryti prekybos, pramogų centrai, tad latvis Ivans sako, kad į Šiaulius atvyko ne vien norėdamas apsipirkti – buvo smalsu pasižvalgyti Lietuvoje.

„Įdomu pažiūrėti, kaip dabar kaimynams sekasi. Pamačiau, kad lietuviai juda daugiau nei mes Latvijoje“, – sakė Ivans.

Automobilių su latviškais numeriais Šiauliuose prie prekybos centro gerokai daugiau nei įprastai. Žmonės pusantro šimto kilometrų važiuoja ir prasiblaškyti, ir apsipirkti, nes kai kurie produktai Lietuvoje pigesni.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog blogas oras, Rygoje viskas uždaryta, mes mėgstam keliauti, bent jau šioks toks judėjimas, tad atvažiavome pas jus.“

„Mes nusipirkome drabužių, o dabar ir maisto. Maisto galima nusipirkti ir Latvijoje, tačiau čia pigiau šiek tiek.“

„Nes čia pigiau nei Latvijoje. Pieno nusipirkom, čia pigiau, pas mus 1 euras butelis, čia 59 centai.“

Matydami tokius srautus epidemiologai šiek nerimauja, kad užkratas gali būti platinamas dar labiau, tačiau sako, kad sienos uždaryti skiepytiems nėra prasmės.

„Galimas mechanizmas sienų uždarymo, tačiau jis gali būti išskirtiniais atvejais, kaip pavyzdys, naujos atmainos plitimas tam tikroje šalyje. Buvo taikomi tokie atvejai, tačiau dėl bendros epidemiologinės situacijos pastaruoju metu sienos tarp Europos Sąjungos šalių nėra uždaromos“, – kalbėjo epidemiologė Ginreta Megelinskienė.

Latvijoje, kur gyventojų skaičius nesiekia dviejų milijonų, vakar fiksuota 1888 nauji koronaviruso atvejai ir 28 mirtys. Paskelbus karantiną, po savaitės buvo fiksuotas rekordinis mirčių skaičius – 64-ios, per vieną parą. Karantinui įpusėjus susirgimų ir mirčių kreivė po truputį ima kristi, tad latviai tikisi, kad po lapkričio 15-osios apribojimai bus atšaukti.

Lietuvoje praėjusią parą nustatyta 2090 naujų atvejų, mirė 25 žmonės.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų