REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkritį Taivanas gavo mažiausiai užsakymų eksportui nuo pat finansų krizės piko, o tai gali rodyti, kokia yra pasaulio ekonomikos sveikatos būklė.

Lapkritį Taivanas gavo mažiausiai užsakymų eksportui nuo pat finansų krizės piko, o tai gali rodyti, kokia yra pasaulio ekonomikos sveikatos būklė.

REKLAMA

Taivanas yra pasaulinis elektronikos, ypač naujausių puslaidininkių, tiekėjas, o užsakymų mažėjimas rodo, kad technologijų produktų paklausa visame pasaulyje silpnėja.

Antradienį Ekonomikos ministerijos paskelbtais duomenimis, užsakymų iš užsienio sumažėjo 23 procentais.

Tai yra didžiausias kritimas nuo 2009 metų kovo, kai pasaulyje siautė finansų krizė.

Užsakymų sumažėjimas yra daug didesnis, nei prognozavo „Bloomberg News“ apklausti ekonomistai.

Pasaulines nuotaikas paveikė infliacija ir centrinių bankų keliamos palūkanų normos, taip pat nerimas dėl Kinijos ekonomikos būklės.

REKLAMA
REKLAMA

„Oxford Economics“ paskelbta prognozė „dabar numatomo pasaulinį nuosmukį, prasidėsiantį 2022 metų ketvirtąjį ketvirtį ir apimsiantį tris ketvirčius iš eilės neigiamo vienam gyventojui tenkančio pasaulio BVP augimo“, – teigiama konsultacinės įmonės pranešime.

REKLAMA

Pietų Korėja ir Kinija taip pat pranešė apie prognozes pranokusį eksporto sumažėjimą praėjusį mėnesį.

Nerimą dėl pasaulinės recesijos taip pat didina staigus Kinijos sprendimas atšaukti griežtą nulinio COVID politiką.

Beveik trejus metus galioję griežti karantinai ir bet kokių protrūkių stabdymo strategija paveikė antrąją pagal dydį pasaulio ekonomiką bei pagilino pasaulinės tiekimo grandinės problemas.

Perėjimas prie gyvenimo kartu su koronavirusu turėtų paskatinti Kiniją galų gale vėl atsiverti pasauliui ir padėti atgaivinti augimą tiek šalyje, tiek visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi greičiausiai gamybos centras iš pradžių išgyvens keletą skausmingų mėnesių, kai koronavirusas siaus daugiausiai gyventojų turinčioje pasaulio valstybėje, paveikdamas produktyvumą ir sukeldamas tolesnius tiekimo grandinės sutrikimus.

Daugelis didžiausių Taivano technologijų įmonių turi didžiules gamyklas Kinijoje, įskaitant „Foxconn“, kuri gamina daugybę elektroninių prekių – nuo „iPhone“ iki nešiojamųjų kompiuterių ir žaidimų konsolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų