REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesvarbu, ar tai didžiulė technologijų kompanija kaip „Yahoo!“ ar dar didesnis konglomeratas kaip „General Electrics“ – didžiosios korporacijos nesugeba išlaikyti jose dirbančių talentingų žmonių. Amerikiečių žurnalas „Forbes“ pateikia 10 priežasčių, kodėl didžiausi talentai ilgainiui pabėga iš didelių kompanijų.

REKLAMA
REKLAMA

1. Per didelė biurokratija. Tai bene dažniausiai priežastis, kurią įvardija didžiąsias korporacijas paliekantys darbuotojai. Visgi ši priežastis dažniausiai maskuoja visai kitą problemą – niekam nepatinka taisyklės, kurios neturi prasmės.

REKLAMA

2. Nesugebėjimas jų sudominti įdomiais projektais. Didelės kompanijos turi daug sraigtelių, bet dažniausiai pristinga to vieno, kuris apeitų visus didžiuosius talentus paklausdamas, ar jie yra patenkinti savo veikla, ar norėtų užsiimti kuo nors nauju ir taip prisidėti prie kompanijos gerovės. Personalo skyrius dažnai yra per daug užsiėmęs, kad tuo pasirūpintų, dažnai šio pokalbio vengia ir vadovai. Didžiausius talentus labiausiai motyvuoja ne valdžia ir pinigai , bet galimybė būti kažko didelio dalimi, prisidėti prie pasaulio keitimo. Į tai didžiosios kompanijos dažniausiai visai neatsižvelgia.

REKLAMA
REKLAMA

3. Blogai išvystytos metinės veiklos ataskaitos. Nustebtumėte, kiek daug didžiųjų pasaulio kompanijų turi labai skurdžią darbuotojų vertinimo ir metinės veiklos ataskaitų sistemą. Dauguma, jei ją ir turi, tai įvertinimų lenteles prabėgomis sužiūri personalo specialistai. O tai geriems darbuotojams sukelia tik viena mintį – jo vadovas, o ir visa kompanija visai nesidomi mano ateitimi čia. Jei esu pakankamai talentingas, kodėl nepasiieškojus kito darbo?

4. Jokių diskusijų apie karjerą. Štai paslaptis daugumai vadovų: didžioji dalis jūsų darbuotojų net nenumano, ką jie veiks po penkerių metų. Į šį klausimą iš karto atsakyti tegalėtų apie 5 proc. darbuotojų. Bet kuriuo atveju dauguma pavaldinių tikrai norėtų su jumis turėti šią diskusiją, o darbdaviai to vengia, atgrasydami didžiausius talentus galvoti apie karjerą toje įmonėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Besikeičiantys strateginiai prioritetai. Jei kompanija sugalvoja naujų ir įdomių projektų, kuriuos gauna įgyvendinti talentai – labai sveikintina. Bet neretai pasitaiko tai, kad į tą projektą, kuris pirmiausiai laikomas didžiausiu prioritetu po metų nebenorima kreipti dėmesio. O tai labiausiai pykdo tam pasišventusius žmones.

6. Atskaitomybės stoka ir vengimas kalbėti apie jų darbą. Negalima palikti talentingo darbuotojo ir leisti jam dirbti vienam, nepriklausomai. Nesakome, kad reikia nuolatos kištis į jų darbą ir aiškinti, ką reikia daryti. Bet būtina paskirti bent keletą susitikimų per metus su savo geriausiai žmonėmis ir sužinoti, kaip jiems sekasi.

REKLAMA

7. Talentai mėgsta talentus. Pažvelkite, su kokiais žmonėmis dirba jūsų talentingieji? Dauguma kompanijų turi tokių darbuotojų, kuriuos reikėtų nedelsiant atleisti. Ir to negalima pateisinti sunkiomis aplinkybėmis, arba nerandamu jų pakaitalu. Kalbantis su darbą didelėse kompanijose paliekančias talentais dažnai išgirstama, kad juos labiausiai nuvylė kiti komandos nariai.

8. Ateities vizijos nebuvimas. Gal tai skamba per daug akivaizdžiai, bet kokia yra jūsų kompanijos ateities vizija? Kokią strategiją vykdote? Ką turi įvykdyti talentingi jūsų darbuotojai? Jei tokios vizijos neturite, reikėtų, kad ji atsirastų kuo skubiau.

REKLAMA

9. Atvirumo stoka. Geriausi žmonės nori dalytis savo idėjomis ir būti išklausyti. Bet dauguma didžiųjų kompanijų stengiasi elgtis priešingai – dažnai bando paryškinti visus naujų minčių minusus. Pamoka viena: labiau atsižvelgti į darbuotojų pasiūlymus ir visuomet jų išklausyti.

10. Kas yra bosas? Jei keletas žmonių neseniai paliko komandą, kuriai vadovauja vienas vadovas, tai greičiausiai ne atsitiktinumas. Gali būti, kad vienas asmuo yra puikus pardavėjas ar labai gerai atlieka inžinerinius darbus, bet visai nemoka vadovauti komandai. Geriau tokiems paieškoti kitokios pozicijos organizacijoje, nes kitaip talentų tiesiog neliks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų