Kinijos tinklaraščių tinklapyje „Sina Weibo“ pasirodė kitos internetinės žiniasklaidos milžinišku temptu išplatintas pranešimas, kad naujausias toks incidentas nutiko vienoje iš „Foxconn“ gamyklų, esančioje Šenženo mieste šalies Pietuose.
Tvirtinama, kad viena iš darbuotojų, nepatenkintų savo darbo sąlygomis, pabandė nusižudyti nušokdama nuo gamyklos stogo. Tuo pačiu grasino ir dar trys gamykloje dirbantys asmenys.
„Foxconn“ patvirtino, kad buvo susidurta su darbuotojų nepasitenkinimu, tačiau paneigė, kad yra nukentėjusių. Pasak Taivano kompanijos, nesutarimai kilo po to, kai darbuotojams buvo pasiūlyta persikelti į kitą kompaniją. Atvykus policijai, aistros nurimo, niekas nenukentėjo.
Po eilės savižudybių 2009-2011 metais kompanijai „Foxconn“ teko keletą kartų didinti atlyginimus – ir viskas dėl to, kad darbuotojai, dirbantys siaubingomis sąlygomis, galiausiai nustotų žudytis. Be to, kompanija savo gamyklose įrengė specialius tinklus, kurie turėjo apsaugoti nuo savižudybių, bei pasamdė nuolatinius psichologus.
Naujausia žinia iš Šenženo internetą pasiekė vykstant stambiam išpuoliui prieš „Apple“ Kinijos žiniasklaidoje ir internete, kuris tęsiasi jau nuo kovo vidurio. Išvakarėse „Apple“ vadovas Timas Cookas atsiprašė už „aroganciją ir godumą“, su kuriais teko susidurti Kinijos „iPhone“ vartotojams.
Kur ir kaip surinkinėja „iPhone‘us“
Primename, kad „Foxconn“ yra kompanijos „Hon Hai Precision Industry Co.“, įkurtos 1973 metais, prekės ženklas, o nuo nesenų laikų – oficialus iš jos išaugusio elektroninio holdingo pavadinimas. „Foxconn“ gamyklos gamina kompiuterinę, komunikacinę ir butinę elektroniką, kaip ir motinines plokštes, šaldymo įrangą, grafinius vaizdo adapterius, kompiuterių korpusus ir panašiai.
„Foxconn“ yra pasaulinis lyderis tarp elektronikos gamintojų, nes gamina daugybės kitų kompanijų produkciją, kuris šios kompanijos vėliau pardavinėja su savo prekės ženklu. Pagrindiniai „Foxconn“ užsakovai yra „Apple“, „Canon“, „Cisco“, „Dell“, „Intel“, „Nokia“, „Motorola“, „Sony“ ir „Nintendo“. Iš viso kompanijos gamyklose dirba 1,2 milijono žmonių. Gamyklos išsidėsčiusios ne tik Kinijoje, bet ir JAV, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Meksikoje, Brazilijoje, Indijoje ir Vietname.
„Foxconn“ žinoma dėl savo uždarų technologinių miestelių, kuriuose yra ne tik gamybiniai pastatai, bet ir bendrabučiai darbuotojams ir visa kita reikalinga infrastruktūra. Stambiausias iš jų yra Šenčženo mieste, kuriame dirba daugiau nei 300 tūkstančių žmonių.
„Foxconn“ gamyklų darbuotojai daugybę kartų anonimiškai pasakojo, kad jų darbo sąlygos yra pragariškos. Už bet kokį menkiausią nusižengimą personalas yra baudžiamas, daugelį darbuotojų verčia dirbti viršvalandžius, neretai dirbama be išeiginių. Laisvo laiko darbuotojams vos užtenka miegui ir pavalgymui. Be to, visą darbo laiką technika yra surinkinėjama stovint, pietų pertraukų nėra.
Praėjusiais metais „Apple“, nenorėjusi, kad būtų susieta su tokia praktika „Foxconn“ gamyklose, kuriose yra surinkinėjama „Apple“ technika, sugriežtino savo partnerių gamyklų darbo sąlygų kontrolę.
Tačiau pati „Foxconn“ visada neigė kaltinimus. Kompanijos atstovai įsitikinę, kad su darbuotojais elgiamasi pagal taisykles, o jų darbas yra gerai apmokamas. Be to, kompanija ne karto tvirtino, kad Kinija išnaudoja žmogaus teisių gynėjų tyrimus, kad šantažuotų kompaniją.
Vis dėlto „Foxcon“ įsipareigojo pašalinti daugumą jai inkriminuojamų pažeidimų iki šių metų liepos mėnesio. Kompanija pakėlė darbuotojams atlyginimus ir pažadėjo pasamdyti daugiau darbuotojų, kad palengvintų dabartinių naštą.