• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijoje įsikūręs Azijos infrastruktūros investicijų bankas (AIIB) pranešė planuojantis sustabdyti su Rusija ir Baltarusija susijusį finansavimą.

Kinijoje įsikūręs Azijos infrastruktūros investicijų bankas (AIIB) pranešė planuojantis sustabdyti su Rusija ir Baltarusija susijusį finansavimą.

REKLAMA

Ketvirtadienį išplatintame AIIB pranešime teigiama, kad „atsižvelgdama į banko interesus, vadovybė nusprendė, jog visa veikla, susijusi su Rusija ir Baltarusija, yra stabdoma ir bus peržiūrėta“. 

Kinija, kurios dvišaliai santykiai su Rusija pastaraisiais metais sustiprėjo, iki šiol vengė kritikuoti Maskvą dėl jos invazijos į Ukrainą.

Pekinas yra didžiausias daugiašalės institucijos – įkurtos pasiūlius Kinijos prezidentui Xi Jinpingui – dalininkas, turintis beveik 27 procentus balsavimo galių.

Bankas buvo įkurtas 2016 metais kaip atsvara Vakarų dominavimui Pasaulio banke ir Tarptautiniame valiutos fonde (TVF).

Rusija taip pat yra tarp AIIB steigėjų ir turi apie 6 proc. balsų, būdama trečia pagal dydį dalininke – po Kinijos ir Indijos.

REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat yra direktorių valdybos narė.

AIIB pareiškė, kad „aktyviai stebi padėtį“ Ukrainoje ir kad vadovybė padarys viską „išsaugoti grupės finansinį vientisumą“.

REKLAMA

Šanchajuje įsikūręs Naujasis plėtros bankas (NDB), įsteigtas maždaug tuo pačiu metu ir turintis panašius tikslus kaip AIIB, taip pat teigė, kad „sustabdė naujus sandorius Rusijoje“.

Finansų institucijos ir įmonės visame pasaulyje dėl konflikto stengiasi atsiriboti nuo Rusijos, taip pat ir nuo Baltarusijos, leidusios pasinaudoti jos teritorija rusų pajėgoms.

AIIB svetainėje paskelbta informacija rodo, kad bankas iki šiol yra patvirtinęs du projektus Rusijoje, kurių finansavimas siekia 800 mln. JAV dolerių, tačiau tik nedidelė jos paskolų portfelio dalis tenka Rusijai.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat buvo yra pasiūlyti du projektai Baltarusijai visuomenės sveikatos ir transporto srityse.

„AIIB yra pasirengęs lanksčiai ir greitai išplėsti finansavimą ir remti narius, kuriuos neigiamai paveikė karas“, – pareiškė bankas, nepateikdamas daugiau informacijos.

Ukraina nėra šio banko narė.

Palyginti su Pasaulio banko institucijomis, Tarptautiniu rekonstrukcijos ir plėtros banku (TRPB) bei Tarptautine plėtros asociacija (TPA), AIIB turtas yra nedidelis.

Remiantis naujausiomis ataskaitomis, AIIB pranešė apie 40 mlrd. JAV dolerių aktyvus praėjusių metų rugsėjį, tuo metu TRPB ir TPA turtas siekia daugiau nei 536 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų