Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažmeninės prekybos apyvarta Kinijoje balandį smuko labiausiai per dvejus metus, parodė pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys, kurie ir vėl patvirtino, kokią žalą ekonomikai daro „nulinės COVID-19 tolerancijos“ politika, kurios vis dar laikosi Pekinas.

Mažmeninės prekybos apyvarta Kinijoje balandį smuko labiausiai per dvejus metus, parodė pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys, kurie ir vėl patvirtino, kokią žalą ekonomikai daro „nulinės COVID-19 tolerancijos“ politika, kurios vis dar laikosi Pekinas.

REKLAMA

Su didžiausiu nuo pandemijos pradžios koronaviruso protrūkiu kovojanti Kinija toliau imasi griežtų priemonių, nors tai ir kenkia šalies ekonomikai, kuri yra antra pagal dydį pasaulyje, ir trikdo pasaulinių tiekimo grandinių veikimą.

Pareigūnai yra pažadėję skatinti ekonomikos augimą ir, be kita ko, sumažino būsto paskolų palūkanų normas pirmojo būsto pirkėjams. Savaitgalį buvo paskelbta apie laipsnišką karantinui beveik visiškai anksčiau uždaryto Šanchajaus atvėrimą, tačiau stebėtojai įspėja, kad „nulinės COVID-19 tolerancijos“ politika gali užgožti bet kokį teigiamą poveikį.

Nacionalinio statistikos biuro (NBS) pirmadienį paskelbti duomenys parodė, kad mažmeninės prekybos apyvarta šalyje balandį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, sumažėjo 11,1 proc. ir nuosmukis buvo didžiausias nuo 2020 metų kovo.

REKLAMA

„Balandį epidemija padarė didelį poveikį ekonomikos veikimui“, – pareiškė reporteriams NBS atstovas spaudai Fu Linghui ir pridūrė, kad protrūkio poveikis buvo „gerokai didesnis negu buvo prognozuota“.

Visgi jis pabrėžė, kad sukrėtimas bus „trumpalaikis“ ir ekonomika laipsniškai atsities.

Statistikos biuras taip pat paskelbė, kad pramonės gamyba balandį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, smuko 2,9 proc. ir tai visų pirma lėmė laikinas gamyklų uždarymas bei transportavimo sutrikimai, kurių nepavyko išvengti, nes valdžia praėjusį mėnesį sugriežtino dėl COVID-19 nustatytus apribojimus.

Pramonės rezultatas balandį buvo prasčiausias nuo 2020 metų pradžios. Dar kovą sektoriuje buvo fiksuotas 5 proc. metinis gamybos prieaugis.

„Užsitęsęs karantinas Šanchajuje ir visoje Kinijoje išplitęs jo poveikis, taip pat vėlavimai logistikos srityje, kuriuos lėmė kontrolės priemonės keliuose, ... gerokai pakenkė vidaus tiekimo grandinėms“, – pareiškė konsultacijų bendrovės „Oxford Economics“ vyriausiasis ekonomistas Kinijai Tommy Wu.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, namų ūkių vartojimui buvo „suduotas dar didesnis smūgis“, o ekonominio aktyvumo sutrikimų gali būti ir birželį ir atsigavimui greičiausiai prireiks daugelio savaičių.

Didėja nedarbas

Nedarbas Kinijoje balandį pasiekė nuo 2020 metų pradžios neregėtus lygius, parodė oficialūs duomenys. 

Miestuose nedarbas pakilo iki 6,1 proc., pasiekęs aukščiausią lygį per daugiau kaip dvejus metus.

Šalies valdžiai nedarbo lygio kilimas, regis, ima kelti nerimą: Pekinas penktadienį paskelbė keletą priemonių, kuriomis bus siekiama padėti jaunuoliams susirasti darbą, nes šiemet į darbo rinką, kaip prognozuojama, įžengs rekordinis naujų absolventų skaičius.

Pagal šias priemones, be kita ko, bus skiriamos socialinio draudimo subsidijos mažesnėms bendrovėms, kurios samdys daugiau absolventų.

Didinti darbuotojų skaičių turėtų ir valstybinės bendrovės, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Tačiau nuogąstavimai, kad griežti apribojimai trukdys įgyvendinti bet kokius augimo skatinimo planus, vis neslūgsta.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonomikos ekspertai šeštadienį surengtame forume ragino skirti didesnę paramą verslui ir vartotojams. Valdžia taip pat buvo paraginta kovoje su koronavirusu nepamiršti pramonės.

Tačiau, siekdama skatinti vartojimą, Kinija negali „kliautis investicijų didinimu ir didelių projektų inicijavimu“ ar išmokų dalijimu namų ūkiams, pareiškė šalies premjeras Li Keqiangas kalboje, kurią šeštadienį paskelbė valstybinė žiniasklaida.

Vietoj to, anot jo, praktika įrodė, kad mokesčių ir rinkliavų mažinimas yra „veiksmingas, sąžiningas ir įtraukus būdas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų