REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos pareigūnai pristatė plataus masto priemones, skirtas gelbėti su dideliais sunkumais susidūrusį nekilnojamojo turto sektorių. 

Kinijos pareigūnai pristatė plataus masto priemones, skirtas gelbėti su dideliais sunkumais susidūrusį nekilnojamojo turto sektorių. 

REKLAMA

Bankų veiklos reguliavimo institucija ir centrinis bankas penktadienį paskelbė 16 punktų vidinių direktyvų rinkinį, skirtą skatinti „stabilią ir sveiką pramonės plėtrą“, apie kurias pirmadienį pranešė Kinijos žiniasklaida. 

Priemonės apima kreditavimo paramą įsiskolinusiems būsto vystytojams, finansinę paramą, užtikrinančią projektų užbaigimą ir perdavimą būsto savininkams, ir pagalbą būstą perkantiems asmenims, kurių paskolų mokėjimai atidėti. 

Apie priemones paskelbta tą pačią dieną, kai Nacionalinė sveikatos komisija paskelbė 20 taisyklių, skirtų Pekino nulinės COVID politikos „optimizavimui“, kuriomis sušvelninti tam tikri apribojimai, siekiant apriboti socialinį ir ekonominį politikos poveikį. 

REKLAMA
REKLAMA

„Manome, kad tai svarbiausias posūkis nuo tada, kai Pekinas gerokai sugriežtino nekilnojamojo turto sektoriaus finansavimą“, – komentare parašė „Nomura“ vyriausiasis Kinijos ekonomistas Tingas Lu. 

REKLAMA

„Manome, kad šios priemonės rodo, jog Pekinas nori atšaukti daugumą savo finansinės politikos griežtinimo priemonių“. 

Honkongo akcijų indeksas pirmadienį pakilo daugiau nei 3 proc., pratęsdamas penktadienį fiksuotą daugiau nei 7 proc. augimą, prasidėjusį paskelbus priemones. 

Pekinas 2020 metais įvedė didelės apimties skolinimo apribojimus nekilnojamojo turto vystytojams, todėl paaštrėjo jų likvidumo problemos, o keletas didžiausių įmonių neįvykdė su obligacijomis susijusių įsipareigojimų. 

Apribojimų pasekmės didžiuliam nekilnojamojo turto sektoriui buvo skaudžios – pavyzdžiui, su likvidumo stygiumi susidūręs didžiausias Kinijoje NT vystytojas „Evergrande“ ir kiti statytojai nebepajėgė užbaigti dalies projektų. Tai sukėlė hipotekos mokėjimų boikotus ir būsto pirkėjų protestus. 

REKLAMA
REKLAMA

Naujosiose priemonėse akcentuojamas „būsto perdavimo garantavimas“, o plėtros bankai įpareigoti teikti „specialias paskolas“ šiam tikslui. 

Dokumentas įpareigojo finansų institucijas vienodai elgtis ir su valstybinėmis, ir su privačiomis nekilnojamojo turto įmonėmis, taip pat „aktyviai bendradarbiauti su sunkumais susidūrusiomis nekilnojamojo turto įmonėmis rizikos valdymo srityje“. 

Priemonės taip pat apima „pereinamojo laikotarpio susitarimų dėl nekilnojamojo turto paskolų pratęsimą“ su sunkumais susidūrusiems NT vystytojams ir paramą „aukštos kokybės nekilnojamojo turto įmonėms, leidžiant obligacijas“. 

„Planas apima finansinio stabilumo priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią dideliems įsipareigojimų nevykdymui ir taip užtikrinti „minkštą nusileidimą“, – parašė ANZ analitikai. 

Visgi analitikai perspėjo, kad šie pokyčiai, kartu su ribotu nulinio COVID priemonių sušvelninimu, nelems greito sektoriaus atsigavimo.

Naujų būstų kainos mažėja daugiau nei metus, o paklausa sunkiai auga dėl vykdomos griežtos pandemijos kontrolės, kuri sumažino vartotojų pasitikėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų