• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apsiperkant velykiniam stalui, parduotuvių lentynos dažnai mirga nuo nuolaidų ir įvairių pasiūlymų. Tačiau jų nereikėtų visada priimti už gryną pinigą – pastebima, kad nuolaidos populiariausioms prekėms prieš šventes daromos nuo anksčiau sukeltų kainų, sako kai kurie specialistai.

Apsiperkant velykiniam stalui, parduotuvių lentynos dažnai mirga nuo nuolaidų ir įvairių pasiūlymų. Tačiau jų nereikėtų visada priimti už gryną pinigą – pastebima, kad nuolaidos populiariausioms prekėms prieš šventes daromos nuo anksčiau sukeltų kainų, sako kai kurie specialistai.

REKLAMA

Nuolaidos prieš šventes matomos bene kiekvienoje parduotuvėje, tačiau populiariausių produktų kainas fiksuojantys stebėtojai praneša, kad vienintelė prieššventinė kainų tendencija – kelios savaitės prieš šventes sukeliamos perkamiausių produktų kainos.

Be akcijos euro neužteks

Iki Velykų – jau mažiau nei savaitė, tad prekybos tinklai jau kurį laiką kviečia pirkėjus apsilankyti būtent jų parduotuvėse, siūlydami išskirtines akcijas ir kitokius pasiūlymus.

Pavyzdžiui, prekybos tinkle „Iki“ šiuo metu balti, ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, kainuoja nuo 1,49 euro iki 1,59 euro, o rudų kiaušinių reguliari kaina be nuolaidos siekia ir 1,99 euro.

REKLAMA
REKLAMA

„Laisvai laikomų kiaušinių kainos visada yra didesnės nei keli eurai. Apskritai, tai kiaušinių kainos labai priklauso nuo jų rūšies bei akcijų laikotarpio, nes, vis tiek, prieš Velykas daug kas, kaip ir mes, darome kiaušiniams akcijas“, – teigia V. Budrienė.

REKLAMA

Atstovė prideda, kad kiaušiniai, ne tik prieš Velykas, bet ir kitas didesnes metų šventes, perkami iš anksto.

„Prieš šias Velykas pardavimai padidėję yra jau nuo praeitos savaitės, o apskritai Velykinę savaitę kiaušinių pardavimai išauga ir iki 153 proc.“ – detalizuoja V. Budrienė.

Dėl saugumo vežė ir iš Suomijos

„Lidl Lietuva“ atstovės Linos Skersytės teigimu, šiemet, siekiant užtikrinti visus maisto produktų saugumo reikalavimus, tinklas Velykoms pardavinėti pasirinko suomiškus, narvuose laikomų vištų, kiaušinius.

REKLAMA
REKLAMA

„Dešimt baltų, M dydžio suomiškų kiaušinių kaina yra 0,69 euro centai. Taip pat turime ir kitų gamintojų M dydžio kiaušinių, kurių dešimt vienetų kainuoja 0,79 euro centus. L dydžio 10 kiaušinių kaina siekia 1,09 euro“, – detalizuoja tinklo atstovė.

L. Skersytė prideda, kad Velykoms bus galima įsigyti ir laisvai laikomų vištų kiaušinių.

„Jų 10 vienetų pakuotė kainuoja 1,99 euro“, – patikslina L. Skersytė.

Atstovės teigimu, prieš Velykas nuolaidos taikomos tik ekologiškiems kiaušiniams.

„8 vienetų tokių kiaušinių pakuotės kaina siekia 1,49 euro. Taip pat galima įsigyti ir putpelių kiaušinių – 18 vienetų tokių kiaušinių pakuotės kaina yra 1,59 euro“, – prideda L. Skersytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, kalbant apie Velykas ir kiaušinius, sunku neužsiminti ir apie majonezą, kurio kaina, L. Skersytės teigimu, per šias Velykas prasideda nuo bene 0,69 euro už 250 ml.

„Majonezų kainos svyruoja nuo 0,69 euro centų už 250 ml pakuotę iki 1,69 euro už 620 g pakuotę. Didžiąją majonezų asortimento dalį sudaro Lietuvos tiekėjų produkcija. Prieš šias Velykas pirkėjams siūlome ir 820 g majonezo pakuotę už 1,39 euro.

Kito majonezo 650 ml pakuotę siūlome įsigyti už 1,69 euro“, – sako L. Skersytė.

Tuo metu „Maximos“ prekybos tinklo parduotuvėse už 10 vienetų laisvai laikomų vištų ekologiškų kiaušinių galite sumokėti ir 3,89 euro, nors yra ir pigesnių – ant kraiko laikomų vištų kiaušinių kaina tinklo parduotuvėse siekia 0,79 euro už 10 vienetų pakuotę.

REKLAMA

„Įprastai kiaušinių pardavimai artėjant šv. Velykoms labiausiai išauga likus 2–3 dienoms iki šventės, kai klientai ruošiasi kiaušinių marginimui. Tuomet kiaušinių paklausa ūgteli maždaug dvigubai lyginant su įprastu laikotarpiu“, – sako Ernesta Dapkienė, tinklo komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

E. Dapkienė prideda, kad majonezo kainos tinklo parduotuvėse svyruoja nuo 0,55 iki 3,49 euro už indelį.

„Mūsų atliktos klientų apklausos duomenimis, būtent majonezą klientai įvardina kaip populiariausią priedą prie kiaušinių. Toliau eilėje „rikiuojasi“ duona, krienai, druska, daržovės ir kiti kiaušinių priedai“, – prideda tinklo atstovė.

REKLAMA

Populiarėja putpelių kiaušiniai

Parduotuvių tinklo „Norfa“ atstovo Dariaus Ryliškio teigimu, kiaušiniai išlieka populiariausia preke priešvelykiniu laikotarpiu.  

„Vištų kiaušinių pardavimai šventiniu laikotarpiu padidėja net du kartus, o putpelių – net 10 kartų“, – sako D. Ryliškis.

Atstovo teigimu, prekybos tinkle šiuo metu 10 vnt. M dydžio rudo lukšto lietuviškų kiaušinių kainuoja 0,79 euro, balto lukšto, taip pat lietuviškų – 0,69 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„12 vnt. putpelių kiaušinių kainuoja 0,99 euro. Prognozuojame, kad rudo lukšto kiaušinių bus parduota apie 3,5 karto daugiau nei balto lukšto“, – detalizuoja D. Ryliškis.

Parduotuvės atstovas prideda, kad kiaušiniais prieš ir per Velykas lietuviai pasisotina kuriam laikui, nes praėjus šventėms apie dvi savaites kiaušinių pirkimas tampa vangesnis, jų parduodama kur kas mažiau, nei įprastai.

Tuo metu „Rimi“ prekybos tinklo atstovė Renata Keršienė nurodo, kad tinklo parduotuvėse rudų kiaušinių galima įsigyti ir už mažiau nei 1 eurą.

REKLAMA

„Nuo 0,79 euro už 10 vnt. baltų kiaušinių, supakuotų ne plastikinėse pakuotėse, 10 vnt. kainuoja nuo 1,09 euro“, – prideda R. Keršienė .

Tinklo atstovės teigimu, daugiausiai kiaušinių tinklas parduoda savaitę iki Velykų, o šiemet iki pat didžiojo sekmadienio dalį kiaušinių bus galima įsigyti ir pigiau.

„Lyginant įprastas dvi savaites su savaitėmis iki Velykų, pastarųjų metu tinkle paprastai paduodama apie 1,5-2 kartus daugiau kiaušinių“, – patikslina R. Keršienė.

REKLAMA

Populiariausias kiaušinių priedas majonezas, R. Keršienės teigimu, prekybos tinklo parduotuvėse šiuo metu mažiausiai kainuoja nuo 0,55 euro už 400 g indelį.

Kainos netikros?

Maisto produktų kainų stebėjimo ir palyginimo platformos „Pricer.lt“ teigimu, vieningos kiaušinių kainų prieš Velykas tendencijos nėra, tačiau pastebimas vienas niuansas.

„Prekybos tinklai 2–3 savaitės iki Velykų nustato aukštesnį kiaušinių kainų lygį. Ir artėjant Velykų dienai daromos nuolaidos. Ypatingai geros kiaušinių kainos būna 1–2 d. iki Velykų ir po Velykų, nes prekybos tinklai turi parduoti užpirktus kiaušinių likučius – kaina gali būti ir 0,39–0,49 euro už 10 vnt.“ – teigia platformos atstovas Arūnas Vižickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Vižickas prideda, kad prieš velykinis kiaušinių paklausos pikas paprastai trunka apie 2 savaites. Šiuo laikotarpiu ypač domimasi baltais kiaušiniais.

„Prekybos tinklai stengiasi gauti geras tiekimo kainas ir pageidaujamus kiekius. Didesnius kiekius Lietuvos prekybos tinklai paprastai gauna iš Lenkijos arba Ukrainos“, – atkreipia dėmesį A. Vižickas.

Visgi jis prideda, kad su kiaušiniais iš Ukrainos dažnai pasitaiko problemų ir primena pastarąjį atvejį, kai vieno prekybos tinklo užsakytoje kiaušinių partijoje iš Ukrainos buvo rasta salmonelių pėdsakų. Tąkart visą kiaušinių siuntą parduotuvei teko išimti iš prekybos, todėl šioms Velykoms nukentėję tinklai rinkosi kitų šalių tiekėjus.

REKLAMA

Vartotojai negali būti klaidinami

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) teigimu, kainų reguliavimas laisvoje rinkoje yra išimtinis dalykas, todėl tuo atveju, kai nėra vykdomas konkrečių prekių ar paslaugų teisinis reguliavimas, pardavėjai ar paslaugų teikėjai patys savo nuožiūra gali nusistatyti žemesnę ar didesnę prekės ar paslaugos kainą, tačiau vartotojai negali būti klaidinami.

„Turint pagrįstų įtarimų, kad komercinės veiklos subjektas galimai vykdo nesąžiningą veiklą ir klaidina vartotojus, maloniai prašytume tarnybai pateikti pasirašytą prašymą bei pridėti prašyme nurodytus įtarimus pagrindžiančius įrodymus (prekės kainos nuotrauka, prieš skelbiant akciją, prekės kaina akcijos metu, dabartinė prekės kainos nuotrauka ir kt.), nurodyti tikslias datas, kada visa tai buvo užfiksuota, nurodyti parduotuvės pavadinimą ir adresą“, – skelbiama VVTAT internetinėje svetainėje.

VVTAT prideda, kad, gavusi vartotojo prašymą, tarnyba inicijuos preliminarų tyrimą, kurio metu bus tiriama, ar bendrovės veikloje išties yra nesąžiningos komercinės veiklos požymių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų