„Lifosa“ planiniam remontui buvo sustabdyta šių metų gegužę.
Pirmadienį bendrovės savininkė „EuroChem“ patvirtino, kad neturėdama prieigos prie būtinų gamybai žaliavų tiekimo ir distribucijos grandinės, bendrovė nuo šių metų spalio bus priversta pradėti gamyklos laikino konservavimo procesą.
Dėl to esą iškyla pavojus prarasti daugumą gamykloje sukurtų darbo vietų.
Taip nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir žaliavų trūkumo, Lietuvos Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.
Dėl to nepavyko vykdyti įprastos ir pelningos veiklos, grupės pranešime teigia jos direktorių valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius Samiras Brikho. Anot jo, gamyklos konservavimas gali prasidėti šių metų spalį.
„EuroChem“ nuoširdžiai apgailestauja ketinanti pradėti laikino gamyklos Lietuvoje konservavimo procesą nuo 2023 m. spalio mėnesio (...) Deja, nėra galimybių toliau tvariai vykdyti veiklą aplinkoje su tiek apribojimų. Kaip atsakingas darbdavys turime priimti kai kuriuos svarbius sprendimus jau dabar“, – pranešime teigia S. Brikho.
Anot jo, konservavimo metu dalis darbuotojų bus išsaugoti, o grupė ieškos galimybių tęsti „Lifosos“ veiklą.
„Vienas iš mūsų prioritetų yra išsaugoti gamyklą laikino konservavimo metu. Todėl dalį darbuotojų, turinčių būtiniausias kompetencijas, išlaikysime, kad gamykla ir ją supanti aplinka išliktų apsaugota ir saugi. Tuo pačiu metu ir net šiame vėlyvame etape, toliau ieškosime sprendimų, įskaitant potencialių investuotojų paieškas, kurie būtų priimtini Lietuvos Vyriausybei ir galėtų netolimoje ateityje sudaryti sąlygas „Lifosos“ veiklos atnaujinimui“, – sako S. Brikho.
Sankcijos iki šios dienos „Lifosai“ esą jau kainavo daug milijonų eurų prarastų pajamų, bendrovė taip pat patyrė ženklius finansinius nuostolius per pirmąjį 2023 metų pusmetį. Bendrovės teigimu, patirdama nuostolius, ji nėra pajėgi toliau tvariai vykdyti veiklos.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba praneša, kad bendrovė turi sąsajų su subjektais, kuriems taikomos tarptautinės sankcijos. Susijęs asmuo, kuriam taikomos sankcijos, yra Andrey Igorevich Melnichenko. Išaldyta yra lėšos, akcijos, NT.
„Sodros“ duomenimis, bendrovė turi daugiau kaip 900 darbuotojų.