• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Kaunas taps trečiuoju iš Lietuvos didmiesčių, kuriame pradės veikti Socialinis taksi – transporto paslauga, skirta judėjimo negalią turintiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Iniciatyvos autoriai antradienį pranešė, kad paslauga už simbolinį 5 litų mokestį bus prieinama jau po Kalėdų.

REKLAMA

„Socialinis taksi yra miesto pažanga – tai nėra nauja plytelė ar gražus statinys, bet tai tam tikri socialiniai sprendimai. Tai nėra vien socialinė paslauga, bet ir kampanija, kuri kviestų judėjimo negalią turinčius asmenis būti mieste, gyventi aktyvų gyvenimą“, – žurnalistams sakė Nacionalinio socialinės integracijos instituto programų vadovas Arūnas Survila.

REKLAMA
REKLAMA

Jau du metus Vilniuje ir Klaipėdoje veikianti iniciatyva Kaune atsirado bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU). Pasak universiteto rektoriaus Zigmo Lydekos, socialinis taksi svarbus ne tik patiems judėjimo negalią turintiesiems, bet visai visuomenei.

„Aš, ko gero, į šitą projektą žiūrėčiau iš kitos pusės: jis yra mums labiau reikalingas nei tiems, kurie juo tiesiogiai naudosis, nes tuo pačiu mes pasakome, kad esame visi lygūs ir niekuo neišsiskiriame. (...) Gal prieš aštuonerius metus, kai pradėjau rektoriauti, per tarptautinę studentų dieną aš pusę dienos sėdėjau vežimėlyje: tiesiog išmėginau, važiavau į visas erdves, biblioteką, kėliausi į auditorijas... Patikėkite, tai tikrai nėra lengva ir manyčiau, kad pabuvus toje situacijoje, supranti viena: tam tikrais atvejais esi paliktas pats su savimi, bet infrastruktūros prasme, jie neturi būti palikti vieni sau“, – kalbėjo Z.Lydeka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padėti socialinio taksi keleiviams pasiekti kelionės tikslą oriai – vienas iš šios iniciatyvos tikslų: asistentas ne tik atlieka vairuotojo darbą, bet ir padeda judėjimo negalią turinčiam asmeniui nusileisti iki transporto bei, reikalui esant, užneša iki jo kelionės tikslo jau atvykus automobiliu į vietą.

REKLAMA

Ateityje planuojama, kad su neįgaliaisiais vyks ir savanoriai, galintys padėti jiems apsipirkti. Z.Lydeka atkreipė dėmesį, kad toks transportas padeda ne tik tiesiogiai neįgaliesiems, bet ir jų artimiesiems, kurie taip pat galės grįžti į aktyvų gyvenimą, kol jų artimųjų transportavimu pasirūpins socialinis taksi.

REKLAMA

A.Survilos teigimu, tikimasi, kad dalį projekto išlaidų padengs partneriai, likusią sumą skirs miesto savivaldybė.

Vilniuje šiuo metu važinėja du, Klaipėdoje – vienas socialinis taksi. Jais naudojasi apie 600 asmenų. Manoma, kad Kaune taip pat atsiras apie 300 socialinio taksi keleivių.

Užsiregistravę Socialinio taksi puslapyje, judėjimo negalią turintys žmonės automobilį gali rezervuoti visą parą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų