• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojų ir verslo lūkesčiai dėl ekonominės padėties artimiausiu metu prastėja tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje. Tačiau, nepaisant kalbų apie didžiulę infliaciją ir energetikos išteklių krizę, kai kurios mūsų šalies įmonės dosniai žarsto algas – joms netrukdo net ir su Rusijos invazija susijusios sankcijos.

Gyventojų ir verslo lūkesčiai dėl ekonominės padėties artimiausiu metu prastėja tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje. Tačiau, nepaisant kalbų apie didžiulę infliaciją ir energetikos išteklių krizę, kai kurios mūsų šalies įmonės dosniai žarsto algas – joms netrukdo net ir su Rusijos invazija susijusios sankcijos.

REKLAMA

Rugsėjo mėnesį Lietuvoje buvo 25 įmonės, kuriose darbo užmokesčio vidurkis viršijo 10 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Tai rodo antradienį paskelbti naujausi „Sodros“ duomenys apie įmonių mokėtas algas.

Didžiausias vidurkis fiksuotas bendrovėje „Gemini Grupė“. Joje darbuotojai uždirbo vidutiniškai po 50,2 tūkst. eurų popieriuje. Tiesa, ji turi tik 4 darbuotojus, tad tikėtina, kad kažkam iš jų alga buvo mokėta ir gerokai didesnė.

Įmonė verčiasi pagrindinių buveinių veikla: kitų tos pačios bendrovės arba įmonės vienetų priežiūra, vadovavimu jiems ir pan. Beveik 100 proc. jos akcijų valdo Vladas Numavičius – turtingiausiu lietuviu laikomo Nerijaus Numos brolis, vienas iš buvusių „Vilniaus prekybos“ steigėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Antrą vietą didžiausių algų vidurkių sąraše užima „PhosAgro Baltic“ – Rusijos trąšų gamintojos atstovybė Lietuvoje. Už rugsėjo mėnesį jos darbuotojams išmokėtų algų vidurkis siekė 35,8 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

REKLAMA

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, „PhosAgro Baltic“ turi sąsajų su subjektais, kuriems taikomos tarptautinės sankcijos. Susijęs asmuo, kuriam taikomos sankcijos, – Andrejus Gurijevas.

JAV elektronikos komponentų ir informacinių technologijų sprendimų bendrovės „Arrow Electronics“ atstovybė mūsų šalyje fiksavo 27,4 tūkst. eurų darbo užmokesčio vidurkį.

REKLAMA
REKLAMA

Tarpusavyje susijusiose žemės ūkio bendrovėse „Linas Agro“ ir „Linas Agro Group“ už rugsėjo mėnesį mokėjo vidutiniškai po 24,6 tūkst. ir 18,4 tūkst. eurų atlyginimus.

Informacinių technologijų bendrovė „Microsoft Lietuva“  praėjusį mėnesį fiksavo 15,8 tūkst. darbo užmokesčio vidurkį.

Tuo metu žaliavas maisto produktų gamintojams tiekianti „Lavisos agrogrupė“ darbuotojams išmokėjo vidutiniškai po 15,3 tūkst. eurų.

Toliau rikiuojasi kitos informacinių technologijų kompanijos atstovybė mūsų šalyje – „Apple Lithuania“. Rugsėjį joje mokėtų algų vidurkis siekė 15,1 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Chemines medžiagas ir įrangą verslui teikiantis „Unihanza“ darbuotojams praėjusį mėnesį vidutiniškai išmokėjo 15 tūkst. eurų.

Didžiausių atlyginimų vidurkių dešimtuką užbaigia „MG investment“, kurioje buvo mokėtas 14,5 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių atlyginimų vidurkis. Ši įmonė priklauso „MG grupei“, kurios vienintelis akcininkas – vienas iš turtingiausių šalies verslininkų Darius Mockus.

Be kita ko, „Sodra“ skelbia ir didesnių įmonių, turinčių bent 20 darbuotojų, algų medianas. Šis dydis rodo vidurinį sekos skaičių. Pvz., jeigu atlyginimų mediana yra 5 tūkst., tai reiškia, kad viena pusė įmonės darbuotojų uždirba iki šios sumos, o kita – virš jos.

REKLAMA

Taigi, didžiausia atlyginimų mediana rugsėjį fiksuota „Google Lithuania“ – 8,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

„Uber Lithuania Software and Development“ mediana siekė 7,8 tūkst. eurų.

Pagal šį dydį nedaug atsiliko „Shopify Lithuania“. Čia algų mediana rugsėjį buvo 7,4 tūkst. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių yra 1780 eurų, o minimalioji mėnesinė alga – 730 eurų.

Kodėl Vokietija turtinga? Nes yra progresiniai mokesčiai. O Lietuvoj net ir tokias algas gaunantys asmenys gaus kompensacijas už elektros ir dujų pabrangimą. Pasakų šalis, tik ne visiems!
Gaila miręs ,,Tadas Blinda,,
Nesupratau, kuo tu nepatenkintas? Kuo daugiau tokiu zmoniu su tokiom algom, tuo turtingesnis tu butum, net ir nieko neveikdamas. Tas kas gavo 50k algos uz ji sumoketi mokesciai apie 32,6k euru, o is biudzeto atgal jis gaus kaip eilinis pilietis. Kur problema? Cia jis turetu skustis...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų