• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnius vėl aplenkė daugelį artimiausių Europos sostinių – šįkart pagal didžiausias transporto bilietų kainas. Lietuvos sostinė bus brangesnė už Atėnų, Romos, Prahos ar Varšuvos transportą. Gyventojai ir Vilniaus savivaldybė juokaudami sutaria, kad gyvena prabangiame mieste, tik nesutaria dėl to, ar bilietų kainos turėtų kilti.

Vilnius vėl aplenkė daugelį artimiausių Europos sostinių – šįkart pagal didžiausias transporto bilietų kainas. Lietuvos sostinė bus brangesnė už Atėnų, Romos, Prahos ar Varšuvos transportą. Gyventojai ir Vilniaus savivaldybė juokaudami sutaria, kad gyvena prabangiame mieste, tik nesutaria dėl to, ar bilietų kainos turėtų kilti.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Ateinančią liepą vilniečiai, ko gero, galės didžiuotis vienos prabangiausių Europos sostinių vardu. Tačiau sostinės administracijos direktorius nevynioja žodžių į vatą: Vilnius jau dabar yra prabangus miestas.  

„Tai Vilnius jau yra prabangus miestas. Tik vis dar su supuvusiomis „škodomis“ darda“, – šmaikštavo Vilniaus administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Reikalingi 20 milijonų

Vilniaus savivaldybės administracija ir transportą kuruojančios „Susisiekimo paslaugos“ aiškina, kad senų „škodų“ neliks ir apskritai viskas pagerės, jeigu pavyks surinkti papildomus 20 mln. eurų. Bet juos turi sumokėti patys viešojo transporto keleiviai.

REKLAMA

Taigi siūloma, kad visų rūšių bilietai brangtų nuo 50 iki beveik 100 procentų. Prieš tokius siūlymus jau protestavo vilniečiai, aiškindami, kad nėra už ką mokėti daugiau.  

„Savivaldybė ir įmonė „Judu“ žiūri į viešąjį transportą kaip į verslą – paaugo veiklos aptarnavimo kaštai, tai atitinkamai didinamos ir kainos naudotojams. Bet iš tiesų viešasis transportas yra viešoji paslauga“, – tikino Žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu sostinės taryba tokį siūlymą palaimins, Vilniaus viešasis transportas būtų brangiausias ne tik Baltijos šalyse. Vienkartinis valandos bilietas būtų beveik 50 procentų brangesnis už panašų – pusantros valandos – bilietą Atėnuose.

Pigesni nei Vilniuje būtų bilietai ir Italijos, Čekijos ir Lenkijos sostinėse. Mėnesio bilietas Vilniuje būtų dvigubai brangesnis už tokį patį bilietą Čekijos ir Vengrijos sostinėse, Vilniaus bilieto kaina aplenktų ir Bratislavą, jau minėtus Atėnus, Varšuvą ir Romą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai kaip į tokias kainas reagavo kalbinti miestiečiai:

„Oho, prabangi šalis...“  

„Ar jaučiat, kad prabangioje šalyje, prabangiame mieste gyvenam? – Nepasakyčiau, kad šimtu procentų taip yra.“

„Brangiausi bilietai reiškia, kad šalis prabangi. Bet kaip su atlyginimais, tai... klaustukas.“  

REKLAMA

Siūlo atsisakyti kontrolės

Vilniaus savivaldybė teigia: viskas dėl to, kad Vyriausybė nė kiek neprisideda prie sostinės viešojo transporto, o kitose šalyse vyriausybės miestams duoda pinigų, pavyzdžiui, naujiems autobusams įsigyti. Kol kas dar neaišku, ar tikrai bilietai brangs, kiek siūloma. Sostinės taryba priims galutinį sprendimą tada, kai klausimą apsvarstys jos komitetai.  

REKLAMA

„Mes, kaip administracija, bet kokiu atveju bazinio sprendimo nekeisime, nes tikime, kad tai yra subalansuotas variantas“, – teigė A. Bužinskas.

Tačiau gyventojai ir politikai jau spėjo pateikti savų idėjų.

„Gal tiems pavieniams klientams užkrauti naštą. Kiti, aišku, apskritai siūlo, kad tas didinimas turėtų būti šiek tiek mažesnis. Kažkas nori daugiau didinti žmonėms, kurie nėra Vilniuj prisiregistravę, vilniečiams didinti mažiau. Tai čia tų norų tikrai yra nemažai“, – vardijo Vilniaus administracijos direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau stotelėje išradingumui ribų nėra: vilnietis siūlo radikalią mintį – panaikinti kontrolę:

„Galima būtų netgi sumažinti 10 procentų esamo bilieto kainas, atsisakius tam tikrų, kaip sakyt, kontrolierių paslaugų. Pažiūrėkit, ten trys–keturi kontroliuoja kiekvienoj stotelėj, stovi, gaudo tuos „zuikius“. Tai atsisakius jų paslaugų, nemokant darbo užmokesčio, automatiškai kiek liktų lėšų.“

REKLAMA

„Mes turime investicijas į kokybę padaryti kaip pirmą žingsnį, ir tik tada bausti miestiečius kitom priemonėm“, – įsitikinusi I. Budraitė.

Tačiau panašu, kad „Susisiekimo paslaugos“, susidūrusios su gausiu gyventojų pasipriešinimu, bet kokia kaina vis tiek siekia, kad bilietai brangtų.

„Kai į tiesioginį radijo eterį ta pati darbuotoja skambina ir kaip eilinis žmogus užduoda klausimą, į kurį atsakinėja tos pačios įmonės vadovė labai nuosekliai ir sklandžiai, tai tu supranti, kad čia, ko gero, yra tikslinga, vos ne sovietmečiu „kvepianti“ propaganda“, – I. Budraitė.

REKLAMA

„Greičiausia nėra teisinga, kai Vilnius iš trijų didžiųjų Lietuvos miestų turi pigiausią viešojo transporto sistemą“, – tvirtino A. Bužinskas.

Galutinį sprendimą dėl viešojo transporto bilietų kainų Vilniaus taryba turėtų priimti kovo mėnesį. Padidintos kainos sostinės autobusuose ir troleibusuose įsigaliotų nuo ateinančios liepos.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Ruginienė pažada: „Tikrai nekrūpčiosiu, nesižvalgysiu atgal ir drąsiai žengsiu šitą žingsnį“
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologe Rima Urbonaite
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Kremliuje susitiko Vladimiras Putinas ir Steve'as Witkoffas
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Paplūdimyje – poilsiautojų šokas: tarp moterų ir vyrų kilo masinės muštynės
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Žemaitaitis dėl „Nemuno aušros“ likimo nesijaudina: „Rankų, kojų nesilaužom“
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Įvertino, kokią žalą galėtų padaryti prie drono pritaisyti sprogmenys – kariuomenė komentuoti atsisako
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Prakalbo apie nužudyto 15-mečio ir jo žudiko kasdienybę: „Ši Žvėryno mokykla yra tokia votis“
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Nelaimė Balyje – apsivertė laivas su 7 lietuviais: žuvo du žmonės
Rugpjūčio 6 d. TV3 Žinios. Prabilo į avariją patekęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius: „Iš darbo namo nebeparvažiavau“
Rugpjūčio 5 d. TV3 Žinios. Cesiulis prabilo apie naują galimą kandidatą į premjerus: „Turi išvaizdą, iškalbą, ypač palaikė moterys“
Rugpjūčio 5 d. TV3 Žinios. Turgaus prekystaliuose – auksiniai baravykai: kaina pribloškia
Rugpjūčio 5 d. TV3 Žinios. Teroro įrankius masiškai gaminanti Maskva grasina ir visiems Vakarams
Rugpjūčio 5 d. TV3 Žinios. Į Lietuvą iš Baltarusijos įskridęs dronas turėjo sprogstamąjį užtaisą
Rugpjūčio 5 d. TV3 Žinios. 15-mečio nužudymas įbaugino Žvėryno bendruomenę: „Man nesaugu dėl savo dukrų“
Rugpjūčio 5 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologu Šarūnu Liekiu
Rugpjūčio 4 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su prezidento patarėju Frederiku Jansonu
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Asmens su negalia pažymėjimai masiškai klastojami: tarnybos pripažįsta – kol kas jie praktiškai bejėgiai
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Artimųjų laidotuves mėnesiui atideda net dėl kruizo: „Neapsuksi laivo atgal“
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Gamtos stichijos neduoda ūkininkams atsikvėpti – štai kokią žalą skaičiuoja draudika
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Vilniuje nužudytas paauglys: jo kūną dalimis rado konteineriuose
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Betvarkė šalies mokyklose – už maistą moksleiviai permoka net ir 900 procentų
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Štai ką verta žinoti prieš plaukiant baidare – kelionė bus ir saugesnė, ir malonesnė
Rugpjūčio 3 d. TV3 Žinios. Nepaprastas lietuvio pasiekimas – Meinardas perplaukė Baltijos jūrą
Rugpjūčio 2 d. TV3 Žinios. Atskleidė, kokias profesijas DI gali pakeisti pirmiausia: „Didžiausia problema bus tiems tinginiams“
Rugpjūčio 2 d. TV3 Žinios. Grėsmė sostinės lietuviškumui – ar lietuviai taps tautine mažuma Vilniuje?
Rugpjūčio 2 d. TV3 Žinios. Kauno medikai išplėšė Ievą iš mirties gniaužtų: „Jie yra mano herojai“
Rugpjūčio 2 d. TV3 Žinios. Vaistinių noras prekiauti medikamentais gyvūnams sutiktas priešiškai: „Kodėl tada veterinarijos gydykla ir ligoninė ne kartu?“
Rugpjūčio 2 d. TV3 Žinios. Valdantieji bando išversti Kalėjimų tarnybos vadovą iš posto: „Korumpuotos bebriškos tradicijos sugrįžta“
Rugpjūčio 1 d. TV3 Žinios. Liepą Lietuvoje iškrito beveik dukart daugiau lietaus – štai, kas laukia rugpjūtį
Rugpjūčio 1 d. TV3 Žinios. Drenažo vamzdyje įstrigusi ir žuvusi moteris – kaimynų mylima smuikininkė: „Šokas yra didžiausias“
Rugpjūčio 1 d. TV3 Žinios. Katino paieška baigėsi apšaudymu – žmogus neapsikentė šalia jo sklypo skraidžiusio drono
Rugpjūčio 1 d. TV3 Žinios. Vilniuje nuo griūvančio daugiabučio ėmė kristi plytos: „Žmogus būtų buvęs, tai čia būtų negyvas“
Liepos 31 d. TV3 Žinios. Savivaldybės atkerta į priekaištus, kad neperka naujų autobusų: „Tai priklauso ne nuo mūsų“
Liepos 31 d. TV3 Žinios. „Magiškieji“ grybai gali prailginti gyvenimą – tokį atradimą vertina kritiškai: „Čia labai spekuliacija“
Liepos 31 d. TV3 Žinios. Išprievartavimu įtariamo ugniagesio advokatas: „Pati nukentėjusioji viską inicijavo“
Liepos 31 d. TV3 Žinios. Skambant galimų kandidatų į premjero postą pavardėms, ragina neskubėti: „Laukia tikrai daug darbų“
Liepos 30 d. TV3 Žinios. Prievartos aukas liūdina visuomenės požiūris: kol Seimo nariai tyčiosis iš to, tol niekas nepasikeis
Liepos 30 d. TV3 Žinios. Gyvenimas pralėkė prieš akis: poilsiautojams virš galvų praskriejo naikintuvas
Liepos 30 d. TV3 Žinios. JAV mokslininkai peikia kolegos kalbas apie artėjančius ateivius: „Tai neatsakingas mokslas“
Liepos 30 d. TV3 Žinios. Estija uždirbs priimdama Švedijos kalinius – per mėnesį už kiekvieną gaus po 8,5 tūkst. eurų
Liepos 30 d. TV3 Žinios. Rusija ignoruoja JAV prezidento Donaldo Trumpo ultimatumą
Liepos 30 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau apie lietuvės mirtį Turkijoje: atvykus medikams jie niekuo padėti nebegalėjo
Liepos 30 d. TV3 Žinios. Ukmergėje 30-metė įtariama kūdikio nužudymu – tikino, kad jai atliktas abortas
Liepos 30 d. TV3 Žinios. GMP vadovas kaltinamas lėšų švaistymu, o medikai vargsta: „Laivas jau beveik dugne“
Liepos 29 d. TV3 Žinios. Svarbiems komunistams pastatyta „Brežnevo vila“ tapo filmavimo aikštele: „Yra mažai tokių vietų“
Liepos 29 d. TV3 Žinios. Kristinos ir Josifo namas po liūties pakibo ant skardžio: „Nežinom, ką mums čia daryti“
Liepos 29 d. TV3 Žinios. Išprievartavimu įtariamas ugniagesys dirba vos porą mėnesių: „Tai mums skaudi žinia“
Liepos 29 d. TV3 Žinios. Potvyniai skandina ne tik Europą, bet ir Aziją: dėl išlikimo kovoja net kiaulės
Liepos 29 d. TV3 Žinios. Santaros klinikose veikia gaivinimo komandos – sieks išvengti kuo daugiau mirčių
Liepos 29 d. TV3 Žinios. Biudžetas karpomas, bet gynyba finansuojama – Šadžiaus taktika susidomėjo vokiečių žurnalistai
Liepos 28 d. TV3 Žinios. 7 metai už grotų – toks nuosprendis nustebino paaugles tvirkinusį Ulvidą: „Žmogžudžiai kali po 3 metus“
Liepos 28 d. TV3 Žinios. Lenkiją skandinančios liūtys trauktis nežada – iš stovyklų jau evakuojami vaikai
Liepos 28 d. TV3 Žinios. Gelbėtojų iš vandens traukiami kūnai tėvų nejaudina – palieka vaikus be priežiūros
Liepos 28 d. TV3 Žinios. Ūkiuose jau mėlynuoja šilauogės – augintojai kviečia prisiskinti patiems
Liepos 28 d. TV3 Žinios. Valdžia neatskleidžia, kada sužinojo apie droną – nenuėjo ir į slėptuves
Liepos 28 d. TV3 Žinios. Proteste susikirto Daniel Lupshitz ir Palestinos palaikytojai: „Tegul parėkia, pašaukia“
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Atvykstant brigados karių vaikams, Vilnius ieško vokiškai kalbančių pedagogų – bando privilioti bonusais
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Medžiotojai susirungė išskirtinėse varžytuvėse: „Turi prikviesti, privilioti, sugundyti“
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Iš Latvijos genami rusai prašo pagalbos – nebegauna Kremliaus pensijų
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Birštone išdygę baugūs nameliai institucijų „neišgąsdino“ – aiškinasi, ar pastatyti legaliai
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Reikiamo kiekio vandens neišgeria nė dešimtadalis lietuvių: „Anksčiau nebuvo tokio reikalavimo“
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Siūlymas siųsti bedarbius į Šaulių sąjungą verčia gūžčioti pečiais: „Galbūt reikia donoru tapti, atsiskaityti krauju?“
Liepos 27 d. TV3 Žinios. Į Europą atvykęs Trumpas pažėrė kritikos: „Baikite su vėjo jėgainėmis, naikinate savo šalis“
Liepos 26 d. TV3 Žinios. Su interneto vandalais susidūręs Daniil – apie policijos bejėgiškumą: „Jie techniškai nieko blogo nepadarė“
Liepos 26 d. TV3 Žinios. Vandens pramogų verslininkai – neviltyje: „Turime baidarių, bet nėra kam plaukti“
Liepos 26 d. TV3 Žinios. Nepilnamečių muštynės pašiurpino radviliškiečius: „Merui dzin yra“
Liepos 26 d. TV3 Žinios. Nedaug trūko, kad Gariūnuose būtų kilęs didelis gaisras: visai šalia liepsnojo vilkikas
Liepos 26 d. TV3 Žinios. Jūros šventėje – akibrokštas: sovietinės nostalgijos kratoma minia traukė rusiškas dainas
Liepos 26 d. TV3 Žinios. „Aro“ pareigūnų šturmas Šiauliuose: štai kaip vyko ginkluoto vyro sutramdymas
Liepos 26 d. TV3 Žinios. Kaune praūžė aviacijos šventė – kvapą gniaužė įspūdingi pasirodymai ore
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Mirus imtynių ikonai, vietiniai buvo šokiruoti: „Iš pradžių maniau, kad tai pokštas“
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Jūros šventėje galėsite pamatyti šias unikalias mergaites: tik Klaipėdoje – balerinos šoka ant sienų
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Po sprendimo statyti konferencijų centrą šalia žydų kapinių, Kukliansky pasipiktinusi: „Tai spjūvis į veidą“
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Vos G. Paluckui išėjus atostogauti, atsiranda naujos aplinkybės jo istorijoje: įsipainiojęs ir jo brolis su žmona
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Skirtumui tarp vilniečių ir likusios Lietuvos algoms augant, sostinės gyventojai nesidžiaugia: palygino algas
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Pasakė, ką gyventojams reikš ECB sprendimas nemažinti palūkanų: turi gerų žinių
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Į Nerį išplaukęs pirmasis Vilniaus viešojo transporto laivelis: galės plaukti tik niekur neskubantys
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Pamatykite: Londone unikali „Titaniko“ paroda: užsidėję VR akinius galite pamatyti viską realistiškai
Liepos 25 d. TV3 Žinios. Po J. Timberlake’o koncerto Rumunijoje gerbėja negailėjo kritikos: „Sudainuoji vos penkis žodžius“
Liepos 24 d. TV3 Žinios. Į Lietuvą atvyksta dvasinis guru: už tylos kursus galima pakloti ir 1000 eurų
Liepos 24 d. TV3 Žinios. Žiežmariuose į upę plūsta teršalai iš nuotekų valykos: toks atvejis – jau ne pirmas
Liepos 24 d. TV3 Žinios. Ukrainoje vyksta masiniai protestai
Liepos 24 d. TV3 Žinios. Vilniuje apdovanoti šimtukininkai: šiemet jų – 4 kartus daugiau
Liepos 24 d. TV3 Žinios. Švietimo ministerijos dovanos abiturientams nesibaigė: apsimetam lyg spektaklyje, kad čia viskas tvarkoj
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Varginantys karščiai Europoje: Kosove išdžiuvo ežeras, kelininkams liepta dirba naktimis
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Galimu 20-metės išžaginimu Nidoje pasibaisėjo Neringos meras: turi žinių organizatoriams
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Atsakė, ar vietoj Palucko į premjero postą sėstų Blinkevičiūtė: „Ji stabili ir taip toliau“
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Šiemet valdantieji siūlo keisti pensijas taip: pasakė ir kiek „Sodra“ turi sukaupusi krizei
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Aiškėja, kokie orai nusimato rugpjūtį
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Lietuvos dėl reklamos pasikviestas IShowSpeed planuoja važiuoti į Maskvą
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Vandalai naktį Vilniuje niokojo viešąjį transportą – oriniu šautuvu apšaudė 25 miesto autobusus
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Internete – naujos pinklės lengvatikiams: elektrikas pardavinėja neva stebuklingus aparatus
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Nepatenkintieji savo alga turės daugiau teisių reikalauti padidinimo
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Ukrainos derybos ir atakos
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Susitarimą dėl politinių kalinių paleidimo su Lukašenka JAV pasiekė kilnodami degtinę
Liepos 23 d. TV3 Žinios. Ukrainoje kuriamos žaidėjų, kuriems amputuotos kojos, futbolo komandos
Liepos 22 d. TV3 Žinios. Nausėda paaiškino, kodėl pavojaus atveju neis į priedangą: „Visi esame lygūs“
Liepos 22 d. TV3 Žinios. Paluckas atsakė į kaltinimus dėl žemės sklypo Laurų gatvėje: „Čia nėra jokios mistikos“
Liepos 22 d. TV3 Žinios. Šalia Kauno – vilkiko avarija: nuo kelio nulėkė girtas vairuotojas
Liepos 22 d. TV3 Žinios. Pareigūnai Palangoje surengė poilsiautojų reidą: 1 dalykas nustebino
REKLAMA
Jeigu degtų Vilniaus saivaldyvė aš greitai ten nuvažiuočiau ir užbluokočiau visus išėjimus. O gaisrinėms pradurčiau ratus kad kuo vėliau atvažiuotų.
Kodel ukrai nemokamai vazinėja
Kodel ukrai nemokamai vazinėja
O kodėl ukrainiečiai dar vis nemokamai vazinėja,jus tada padarykit nemokama transporta pensininkam,studentam,lygios teises ir saviem turi but. Kodėl mes esam diskriminuojami?
pedokonservų pyderai bujoja - bybys jums į akį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų